Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez lehet kezdeni egy...

Mihez lehet kezdeni egy folyton panaszkodó, és "beteg rokonnal"?

Figyelt kérdés
Az anyósom az idegeimre megy,egész álló nap mást sem hallok csak hogy ő milyen beteg. 55éves és folyton panaszkodik,és ő minden áldott nap el akar ájulni vagy meg akar fulladni,de még egyszer sem tette. Már kb 10féle halálos betegséget felsorolt nekem gyerekkorától,állítólag már klinikai halott is volt 13 évesen. Az igaz hogy fáj a lába,de nagyon túloz. A páromat kérdeztem az állítólagos betegségeiről,egyről sem tud! Megkértem hogy menjen már le a boltba ami 2percre van tőlünk,azt válaszolta hogy nem tud mert el fog ájulni.
2010. nov. 8. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichésen biztos, hogy beteg, hány pánikbeteg szaladgál csak ezen az oldalon! Pszichiáterhez kell küldeni.
2010. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én nem úgy veszem észre hogy pszichésen bármi baja is lenne. Szerintem csak szereti sajnáltatni magát! Ezek a dolgai,főleg az ájulás akkor jönnek elő ha nem aludta ki magát,vagy éppen lusta.
2010. nov. 8. 13:16
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy depressziós, nincs életcélja. Találjatok ki neki valami hobbit, sportot, hátha össze tudja magát szedni. Legyen meg a napi feladata, amiért ő a felelős.

Egyetértek az előzővel, ha valaki így viselkedik az tényleg betegség. De ha még nem túl súlyos, akkor az előbb leírtakkal meg lehet gyógyítani.

2010. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Vagy egyszerűen így akar folyamatos figyelmet kapni. Hiszen a fia már elköltözött, most kicsit mellőzve érzi magát. Van, aki ezt nem tudja feldolgozni és mindenféle betegséget talál ki, hogy mindenki figyeljen rá, foglalkozzon vele. Hívjátok fel gyakran, látogassátok meg, de gondosan kerüljétek a betegséggel kapcsolatos témákat. Ha ő mégis szóba hozza valamelyik "betegségét", gyorsan mondjátok, hogy milyen jó, hogy megemlíti, mert már kerestetek egy kiváló orvost, aki szívesen kivizsgálja. Mikor lenne jó neki? Elvileg - ha tényleg csak kitalálta - ennyi elég is lesz, valamivel hárít majd és abbahagyja a panaszkodást. De ha elfogadja a lehetőséget - akkor kereshettek tényleg gyorsan valakit -, akkor komolyan kell venni a baját és ha a leletei negatívak is lennének, pszihológushoz vinni.
2010. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az van hogy velünk lakik,és "segít" mert van egy 8hónapos babám. A segítség abból áll hogy,szó szerint nem csinál semmit! A gyerekkel el van,de csak úgy ha a kiságyban vagy a babakocsiban van mert ő nem bír utána menni. Már mondtam neki hogy ő főzzön takarítson ilyesmi,és menjen a boltba majd én vagyok a gyerekkel. Az sem jó,semmi nem jó neki!!! Nálunk lakik,mindegy miért de túlzás amit csinál. Szerintem néha simán lusta!
2010. nov. 8. 13:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is ugyanezt csinálja...

Most mondjuk pár hónapja pont bejött, húgyhólyagrák, műtét, chemo... Most épp helyi, befecskendezett chemo megy heti egyszer, üvölteni tudnék annyira túljátssza.... Félreértés ne essék, végigcsináltam 4 teljes chemot egy barátnőmmel, nála sajnos szó sem lehetett helyi befecskendezésről, hát esküszöm, Ő nem szenvedett ennyit, pedig csomókban hullott a haja és nem tudott lábra állni...


Kérdező, szerintem nem nagyon tudsz mit csinálni... tényleg fel kéne ajánlani a dokit, akár még ajánlani is tudok :) Vizsgálják csak ki, hidd el, az első biopszia vagy terheléses vizsgálat után semmi baja nem lesz :)

Ja és örülj, h piál mellé.....................

2010. nov. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tudom hogy tudnám orvoshoz elvinni,esetleg erőszakkal. Mindég az van hogy ő már vagy 20éve nem volt orvosnál. Mikor elkezdi hogy itt meg ott fáj,és mondom neki hogy vegyen be gyógyszert még ő van megsértődve. Most is már vagy 1órája alszik,és reggel 9től idáig még semmit az égvilágon nem csinált,azon kívül hogy evett.
2010. nov. 8. 14:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért nem marad meg magának - muszáj együtt laknotok?
2010. nov. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha nem lakna nálunk éhen halna és megfagyna,ugyanis az összes bevétele 20.000ft körül van.
2010. nov. 8. 15:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kell rá figyelni, nem kell reagálni mikor panaszkodik

kezdj el másról beszélni, próbáld ki estleg hogy te játszod a halálos beteget.

2010. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!