Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha elvállalom egy ismerős,...

Ha elvállalom egy ismerős, idős házaspár gondozását, milyen kötelezettségeim és jogaim lennének?

Figyelt kérdés
A temetés az én dolgom lesz majd,vagy az a gyerekeié?Hogyan működnek ezek a dolgok?Papírt egyenlőre még nem írtunk a párral.
2010. nov. 9. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen csináljatok "papirt" melyben foglaltakat közösen fogalmazzátok meg és azokat végre kell hajtani nekitek is és az időseknek is. Fell térképezni, hogy milyen viszonyban állnak a saját gyerekeivel várható-e tőlük a temetés /sztem nem/ minden ilyen dolgot le kell fektetni, anyagiakat is. Nagy felelőség de gondolom részetekről megéri. Fontos a kölcsönös szimpátia is annélkül nem fog menni. Sok sikert!
2010. nov. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én nagyszüleimet egy ápoló gondozza, amióta a 85 éves szívbeteg nagyapám combnyaktörést szenvedett a nappaliban. Azóta nagyjából csak feküdni tud (járni 2-3 lépést segítséggel, járókerettel). Nagymamámnak tavaly pár hónap alatt úgy meggörbült a háta, hogy a vállamig sem ér (160 cm vagyok). Szóval meglehetősen rá vannak szorulva. Az ápoló ott lakik náluk. (A baleset előtt is rá voltak szorulva, de akkor egy idős néni járt hozzájuk naponta pár órára, főleg beszélgetni és bugyikat vasalni (mert azt szereti csinálni), ő nem volt megfelelő segítség, de nagymamám ragaszkodott hozzá.)

A helyzet a következő. Természetesen az új ápoló gondozza, pelenkázza, emelgeti stb a nagyapám, illetve végzi a háztartást, takarít, mosogat, boltba megy, ilyenek. A viszonya a családdal baráti, közvetlen – nem feltétlen vonul félre a szobájába, ő is nézi velük a tévét. Szóval nincs cselédként/albérlőként stb. kezelve, de teljes értékű családtagként sem. Mint ahogy nem szerepel a családi fotókon, nem megy el a családi eseményekre, ugyanúgy nem az ő reszortja lez a temetés sem, hisz aza családra tartozik. Biztos segíteni, támogatni fog minket, mert nagyon rendes, de senki sem vár el tőle ilyesmit. Ő az ápoló.

2010. nov. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!