Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvalt szemelynek lehet-e...

Elvalt szemelynek lehet-e templomi eskuvoje ha ujrahazasodik/ujranosul?

Figyelt kérdés
Ha reformatus az illeto es elvalt akkor reformatus szertartas szerint osszeadjak-e az uj parjaval oket? Es katolikus szertartas szerint ha a parja katolikus?
2010. nov. 9. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a reformátusoknál lehet érvényteleníteni az egyházi esküvőt, megfelelő indokkal. A katolikusoknál ilyenről még nem hallottam, de szerintem kérdezz meg egy lelkészt.
2010. nov. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

a katolikus szertartas szerint templomban egyszer hazasodhatsz, ember fel nem bonthatja az egyhaz szerint a hazassagot.. kiv. egyeseknél pl VIII. Henrik :)

gondolom hasonlo a reformatusoknal is.

a dolog valoszinu kijatszhato, nem hinnem hogy egybefuggo dokumentacioja van, hivatalosan viszont nem.

2010. nov. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A katolikus egyházi házasságot is fel lehet bontani, de nagyon bonyolult és hosszadalmas procedúra, és csak komoly, megalapozott és valósindokkal lehet. Évekbe telik.


Ha még nem volt egyházi esküvőd, akkor lehet református, katolikus vagy vegyes (ökumenikus) szertartásrend szerinti egyházi esküvőd is. Ha már volt, akkor még egy nem lehet, amíg az előző (a volt) házastársad él.

2010. nov. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 23:32

VIII.Henrik azért tudott újra templomban nősülni mert anglikán vallású lett..Az anglikán egyház engedélyezi az elvált embereknek az újra templomi esküvőt.

2010. nov. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Lelkiismereti kérdés.

Pláne VIII.Henrik korában nem volt lehetséges "informatikailag" nyomonkövetni.

Persze bűntették a bigámiát, de ugyan mivel, hogyan ellenőrízhető, hogy éppen házas-e valaki???

2010. nov. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
A reformátusoknál van válás. Nekünk azt mondta a lelkész, hogy Jézus azt mondta, hogy aki a párját elhagyja, azt kövezzék meg, kivéve, ha annak paráznasága miatt hagyja őt ott. Lefordítva, ha megcsaltak, elválhatsz. Az egyház pedig nem firtatja, hogy miért váltál el.
2010. nov. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyházi esküvőt is lehet érvényteleníteni, még a katólikus vallás szerint is. Ahogy valaki előttem írta, nagyon nagyon bonyolult a folyamat, talán még a pápához is eljut a dolog.

És azok a feltételek is meg vannak határozva, amik fennállása esetén érvénytelenítik.

Tudtommal benne van, hogy "amennyiben a házasság nem lett elhálva", de persze ez is nagyon hosszan és alaposan részletezve.

2010. nov. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Más indokkal is lehet érvényteleníteni a házasságot (katolikus), pl. ha az egyik fél eltitkolta a másik elől, hogy meddő vagy alkoholista vagy drogos.

De az igaz, hogy nyomós indok kell és sokáig tart.

2010. nov. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem meg ez manapság már csak pénz kérdése sok papnál...
2010. nov. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha a válás előtt nem volt egyházi esküvő, csak polgári, akkor semmi akadálya az egyházinak.

Ha volt egyházi,akkor válás után csak úgy lehet ismét, ha érvénytelenné teszik az esküt. Vagyis olyan okot tudnak felmutatni, ami fennállt az eskü pillanatában és az eskü ez miatt nem válhatott érvényessé. Csak a katolikus témát tudom, mert nálunk a férjem első házasságát kellett érvényteleníteni, nekem az elsőnél nem volt egyházi.

83-ban kerültünk össze, 2008-ban tartottuk meg az egyházit. A kánon-jogban vagy miben, benne vannak a kitételek, amelyek közül, ha egy is fennáll, akkor semmis volt az eskü. Tehát nem szét bontják, hanem eleve meg nem történtté nyílvánítják. Nálunk a volt feleség ismerte el, hogy egyáltalán nem akart gyereket szülni. Nem is lett neki soha. Hivatalos indok: a gyermekáldás kizárása. Kb. 2 évbe telt, míg semmissé nyílvánították.

Abban nem vagyok biztos, hogy a meddőség kizáró ok lenne, hisz arról nem tehet... persze, ha eltitkolja... nem tudom.Nagyon jól le vannak írva és a pap is segíteni fog.

A lényeg, hogy tiszta és őszinte legyen minden, csak úgy érdemes. Máshogy értelmetlen az egész. Egy barátnőm ugyanolyan helyzetben van, mint én voltam. Már 25 éve elváltak, de mivel nem találnak kizáró okot a semmissé nyílvánításhoz, így nem tudnak a férjével, - akivel 25 éve együtt élnek és 3 gyerekük született - megesküdni temlpomban. Azt mondja, mindketten őszintén tiszta szívből esküdtek, akkor hogyan állítson mást? IgaZA van, teljes mértékben.

Csak igaz hittel érdemes érte harcolni és végig csinálni, különben csak hamis eskü lesz belőle. Annak meg mi értelme?

2010. nov. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!