Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a hosszú házasság...

Igaz, hogy a hosszú házasság jó de nagyon unalmas? Mit tudunk tenni, hogy a házasság maradjon, de a következő éveinket szebbé tegyük?

Figyelt kérdés
A szerelem és a hűség szép dolog. A rohanó életben az ember csak hajt és hajszólja a pénzt, de egyszer csak azon veszi észre magát, hogy belesüllyedt a hétköznapi unalmas életbe. Minden a megszokottként működik és kezd unalmas lenni! Nem kapsz, kedves szavakat,nincsenek meglepi ajándékok, nincsenek dícsérő szavak! Csa az - mi van enni?
2010. nov. 10. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak rajtatok múlik, hogy alakitjátok ki a kapcsolatotokat. Meg lehet beszélni, hogy vágysz erre vagy arra és talán a másik is.Kezdheted te is meglepi ajándékkal, s ha neki jól esik, elmondani, te is szeretnél örülni stb. Jó programokat lehet szervezni, ami nem is pénz kérdése pl. egy kirándulás, egy vacsi valami szokatlan helyen, egy szinház, bármi, ami más a megszokottnál.
2010. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Velem is megtörtént..uncsi hétköznapok jöttek-mentek és én azt hittem, hogy nem vagyok boldog. Közben a boldogság ott volt a szemem előtt..csak nem lett volna szabad hagyni, hogy elrohanjon..meg kell látni a szépet azokban az uncsi hétköznapokban is és a legfőbb igazság, amit idáig hallottam ezzel kapcsolatban: nincs jobb, csak másik! (persze ez alól vannak kivételek, de ha alapvetően szeretitek egymást, akkor nagy baj nem lehet!!!) Tessék beszélni róla! Ez a legfontosabb, addig hiába is vársz változást. Ha mindkettőtökben megvan az akarat a változtatásra, akkor még ne temesd ezt a kapcsolatot! Megbánhatod később..
2010. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a férjed/feleséged TÁRS és nem privát szórakoztatóközpont.


*Nem kapsz, kedves szavakat,nincsenek meglepi ajándékok, nincsenek dícsérő szavak!


Kérdés az, hogy mit ADSZ, amikért mindezt nem kapod meg cserébe.

2010. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
Hát igen, ez a legnehezebb! Odafigyelni,hogy ne süllyedj bele a hétköznapokba. Ezért is mondják,hogy megtartani nehezebb,mint megszerezni! És ez igaz. Mindkét félnek erőt kell venni magát, hogy jobb legyen. Szerintem ebbe a hibába időnként minden pár beleesik, még az is, aki tagadja. A kérdés mindig az, hogy fontos-e még nekem annyira a párom, hogy megembereljem magam, és kirángassuk a kapcsolatunkat a hétköznapiasságból. Nálunk is van olyan, hogy sokat dolgozunk, stresszelünk és bizony észrevesszük, hogy hetek óta elmegyünk egymás mellett. De olyankor mindig bekapcsol a vészjelző, hogy ez így nem jó, változtatni kell, hiszen szeretjük a másikat, és vele akarunk élni. Na addig jó, amíg ez bekapcsol. Mi ilyenkor megpróbálunk lelassítani, elmenni sétálni, még ha fáradtak is vagyunk, vagy egy hétvégére valahova. Ilyenkor többet csinálok gyertyafényes vacsorát, hosszú borgőzös, teraszon ülős beszélgetéseket. El sem hinné az ember, hogy akár egy ilyen este milyen jót tud tenni.
2010. nov. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!