Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha hosszú éveken át rossz a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha hosszú éveken át rossz a házasság, miért nem váltok el, mi miatt kell leélni egy életet egy rossz házasságban?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 23:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
50%
gyerekek
2010. nov. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
47%
nem minden házasság rossz, ami rossznak látszik.
2010. nov. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%
Pl. a szüleim egyszerűen olyan fajta emberek, hogy nem szívesen vágnak neki az ismeretlennek. A házasságuk rossz, de legalább ismerik.
2010. nov. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%

Sokszor nem könnyű kilépni egy rossz házasságból,mert nincs hová kilépni..Nincs szülő vagy barát akihez oda lehetne költözni gyerekkel/gyerekekkel.Nincs félre tett pénz az újra kezdéshez,mert a pénz mindig kell valamire.Vagy az oviba vagy az iskolába vagy ruha vagy étel kell..Az ember valahol bízik abban,hogy a család mégiscsak család marad,hiszen a gyerek/gyerekek szeretik az apjukat..

Nem beszélve arról,hogy az esküvőt így kötőd meg."Jobban-rosszban" Minden kis hibáért,vitáért nem kéne világgá rohanni..

2010. nov. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
69%

Mert gyávák lépni...és roppant irigyek arra aki igen,és irigylik az ő boldogságukat,ezért fikázzák őket,hogy mért nem entgették,még a szar pocsolya kapcsulatukat,mert ők is abba élnék,másoknak is szar legyen azt akarják...Én annó kiléptem a szar pocsolya kapcsolatomból, megérte 10 éve vagyok boldog egy férfi melett...Sokan a gyerek miatt ülnek a pocsolyában,de a gyereknek se jó ha két boldogtalan acsarkodó szülő van otthon...Én sajnos láttam közlekedő edényeket is tthon,csak miattam volak együtt szüleim...Imádkoztam hogy váljanak el mielőbb,szerencsére hamar elváltak mert látták,hogy ez nekem a legszarabb,és van két boldog szülőm.

A jóban roszban a betegségre,anyagi nehézségekre stb- re áll,de nem az elmúlt érzelmekre,pocsolyára,elhidegülésre,inkább kilépni,mint csalni alázni a másikat,nem lehet érzelmek nélkül látszatban élni sok évig,mert abból szokott lenni a nagy szaros bili borulás...Ami szar azt lekell húzni a vc-n,nem ülni rajt ,mert büdös...

2010. nov. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 hennike ***** válasza:
91%

a szüleim elváltak, szerencsére azért jó volt köztük a viszony.

a házat ha eladják, felesbe megy az ára, egyikőjük se tud lakást venni. apum ment a szüleihez, és mi maradtunk anyummal és tesómmal a lakásban.


anyumtól számtalanszor hallom, hogy megbánta, mert bármilyen is volt apu, két fizetésből könnyebb lenne. nincs aki javítgassa a házat, szerelőt kell hívni mindenhez, ami pénz.

any-apa is egyben. Egyedül van. 2 gyerekkel nem talál társat. Csomó férfi találja szépnek, vonzónak stb., de ha megtudják hogy mi vagyunk, lelépnek. ( Nagyrészük ugyanúgy elvált gyerekes, mint ő.)

Egy éve elvesztette anyu a munkáját, felajánlotta apának h jöjjön vissza, mert akkor spórolhatnak mindketten a rezsin.


Mondjuk ezekért.

2010. nov. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%

Vagy anyagi okai vannak, vagy egyszerűen gyávák lépni. Félnek az ismeretlentől, ami akár jó is lehet, mert az ismerős rosszat legalább ismerik. :-(

Szüleim is ilyenek és ismerek iylen párokat még.

Én is voltam rossz kapcsolatban, mert nem mertem kilépni belőle, féltem a magánytól, hogy majd egyedül leszek és amúgy is kinek kellenék...? Igaz, azóta nincs senkim, de még nem is állnék készen rá, viszont sokkal jobban érzem magam, sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok :-) Nekem jobb így, még akkor is, ha néha ijesztő egy kicsit :-)

2010. nov. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
71%
sok ffi mondja, hogy rossz a házassága, hogy a szeretőjét megnyugtassa. Kamu.
2010. nov. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
65%

Milyen a rossz házasság? Ha a szülók ordítoznak egymással,naponta veszekednek látványosan,akkor valóban el kell válni.

De ha tudnak kulturáltan viselkedni egymással,akkor nem. Az csak mese,hogy a gyereknek jobb,ha elválnak a szülei,mint ha látják,hogy a szülei nem élnek úgy,mint a galambok. Ezzel csak az elvált nők vígasztalják magukat és etetik a gyerekeiket! A gyereknek mindkét szülőjére szüksége van,nemcsak az anyjára. A válás jobban megviseli őket érzelmileg,mintha együtt maradnának az egymással nem boldog szülők. Ha még az anyuka keresgeti is a pasasokat,olyannal költözik össze,aki nem bírja a gyereket,akkor az miért lenne jobb?

Naponta olvasni( sokszor jogos) panaszát a kamaszoknak az anyjávról! Vagy az anyósokat bíráló kommenteket,akik nem engedik el a felnőtt gyerekeiket maguk mellől. Ez miért lenne jobb?

Apám alkoholista volt, (igaz,nem vert meg soha minket)de anyám nem tudott elválni,mert neki nem volt keresete. Emiatt egyikünk sem lett lelkisérült,de megtanultuk,hogy ismerjük meg azt,akivel összekötjük az életünket,oldjuk meg a konfliktusokat,és mindetten utáltuk az alkoholt. Mindkettőnk házassága jól működik már 25-30 éve.

2010. nov. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk azért nem válnak el, mert az összes hitel az egyikük nevére van felvéve. És ő egyedül nem tudná fizetni. Mennie éppen lenne hová. Csak sajna úgy állunk, hogy én se hiszem hogyha elmegy akkor a másik fél majd a hitelek felét kifizeti neki havonta. Én már nagykorú vagyok, miattam nem kellene hogy együtt maradjanak. Meg látom is hogy tönkreteszik egymást idegileg, de ebből nincs kiút.
2010. nov. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!