Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hosszú együttélés után házassá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszú együttélés után házasság váláshoz vezet? (ld kieg! )

Figyelt kérdés
Egyre többször látom, hogy azoknál a pároknál, akik sokáig (5-6 év vagy még több) éltek együtt az esküvő előtt miután összeházasodnak nagyon hamar jönnek a problémák és 1-2 éven belül el is válnak. Ti hogy látjátok ezt? Tapasztaltátok ti is a környezetetekben? Mi lehet az oka?
2010. júl. 22. 08:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

:) Gondolom, h melyik kérdésből meritetted..

Szóval én tettem fel azt a kérdést..

Én nem úgy látom, hogy lehetne általánositani. Szerintem függ embertől, meg sok sok midnentől ami van a háttérben. Szerintem mindenképp jobb ha az ember először összeköltözik, és megismeri a párját. Azoknál szerintem hamarabb jön a veszekedés/válás, akik hamar házasodnak meg összeköltöznek..Vagyis szerintem.

2010. júl. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem így ez nem teljesen igaz.

Én úgy félem, hogy pont az okoz galibákat egy kapcsolatban , ha nem éltek együtt , és csak beleugranak a dolgokba.

Viszont az is igaz, hogy létező jelenség ez a "x évig együtt vagyunk már, na jó házasodjunk...". Hát megszokásból senki se házasodjon, csakis mély szeretetből vagy szerelemből. Nem maga az esküvő a lényeg, hanem a házasság. Ettől -jobb esetben- több lesz egy kapcsolat, nem kevesebb...

2010. júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak akkor igaz, ha a haldokló, ellaposodott kapcsolatot úgy próbálják megmenteni, hogy összeházasodnak.
2010. júl. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

ma 08:58


Melyik kérdést írtad? :)

Nem láttam, de linkeld be, akkor már meglesem :)

2010. júl. 22. 09:06
 5/16 anonim ***** válasza:
2010. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
09:01-nek igaza van. Nálunk is ez volt a helyzet. A párom szerint már össze kellett volna házasodnunk, én úgy éreztem, ez már csak a "mentőöv". Inkább elváltunk békességben egymástól, minden jogi hercehurca nélkül 7 év után. Ma - 4 évvel később - állítom, hogy jól tettük.
2010. júl. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

mi 8 év együttélés után házasodtunk össze, semmi nem változott(mármint nem lett rosszabb vagy ilyesmi)

32/N

2010. júl. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
mi most szervezzük a házasságot, már 6 éve élünk együtt. sokszor azon vagyok, hogy jobb lenne kiszállni ebből az egészből, de van, hogy az minden vágyam, hogy hozzámenjek. én is félek, hogy mi lesz utána, mint most hogyha akarok csak fogom cuccom és megyek, de nem tudom.... sok ismerősöm van a környezetemben, akik összejöttek, de nem volt túl jó a kapcsolatuk, mert csak tengtek-lengetek, aztán jött a házasság és rá pár évre elváltak. nem tudom, hogy mi a jó. ha egy kis probléma van akkor nuku házasság? vagy megoldani minden apró és hatalmas problémát annak ellenére hogy eleged van? nem tudom.... szerintem ez a dolog, hogy házasság után válás pusztán "véletlen egybeesés". mert ha nem házasodtak volna össze, akkor is valószínű, hogy szakítottak volna. szóval nem tudom. érdekes, hogy régen, még szüleink - nagyszüleink idejében ilyen nem volt. életük végéig ugyanazzal az emberrel voltak boldogságban, sőt szerelemben. most meg? hiába éli ki magát az ember, akkori is mehetnéke van, akkor is félrelép, akkor is szakítanak, stb. ennyire nem vagyunk kitartóak? vagy ennyire türelemtelek vagyunk? ennyire vágyunk a változatosságra? hát nem tudom, de erre nem hiszem, hogy lenne konkrét biztos tuti válasz....
2010. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A 9,40.-nek sok mindenben igaza van. Régen nem a szex volt as döntő egy házasságban,hanem a szeretet,megértés,tolerancia stb.

Ma viszont a nők is kiakarják "élni" magukat,megszokják,hogy cserélgetik a partnereket,nem elég nekik "csak egy" férfi/nő,nem tudnak/akarnak alkalmazkodni egymáshoz,ezért a kapcsolat idővel tönkre megy. Függetlenül attól,hogy házasok vagy sem.

Be kellene látni,hogy a tartós hjázasságban nem az ágy a legfontosabb.

2010. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

Ez így egyrészt általánosítás, másrészt attól senki nem fog elválni, hogy a házasság előtt sokáig együtt élt a párjával. Ezek a párok nyilván akkor is szétváltak volna, ha nem házasodtak volna össze 1-2 évvel ezelőtt, nem a házasság tehet róla, hogy megromlott a kapcsolatuk.


Előfordul persze, hogy meggondolatlanul házasodnak össze az emberek. És igen, vannak olyan párok, akikre még 5-6 év után is lehet azt mondani, hogy meggondolatlanság lenne összeházasodniuk. Pl. ha mindenki, még ők maguk is látják, hogy nem illenek össze, mégis együtt vannak, mert elvakítja őket a szerelem, esetleg nagyon jó vele a szex stb.


A házasságnak egy párkapcsolatot egy bizonyos felsőbb szintre kellene emelnie, ez lenne a normális. Ezért ha valaki azzal jön, hogy minek az a papír, esetleg már összeházasodtak, és azután "se változott semmi", abból már tudom, hogy ott valami gubanc van. Az ilyen kapcsolatok végződnek általában válással, persze itt is vannak kivéételek, nem minden fekete-fehér.

2010. júl. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!