Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik még sírig tartó...

Létezik még sírig tartó házasság (hűségben, szeretetben eltöltött hosszú évekre gondolok! )?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a szerelem nem tarthat örökké, idővel szeretetté és tiszteletté alakul(normális esetben). De vajon létezik még olyan,hogy a felek egész házasságuk alatt hűségesek a másikhoz,és ugyanúgy boldogságban és szeretetben élnek mint az első éveikben?
2011. máj. 5. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
Nem létezik. Mindent, mindenhol az önérdek és a pénz vezérel. A régi értékek már elvesztek.
2011. máj. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
En hiszek benne, hogy van ilyen. Szeretnem, ha az en hazassagom is ilyen lenne, bar meg nem mondhatom, hogy leeltem egy eletet a ferjem mellett, mert nem vagyunk olyan idosek. A szuleim, nagyszuleim igy eltek. Hiszek benne, hogy van ilyen, de mindket felen mulik.
2011. máj. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Hiszek benne. Én is ehhez keresek valakit, akivel megvalósíthatnám. De tény hogy a többség nem erre a morális szintre van ráhangolva. :-)
2011. máj. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Ha mindkét fél akarja, és beéri néhány év után szeretettel a szerelem helyett, akkor igen.
2011. máj. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
16:44: ha kilep a hazassagbol es ujat keres, akkor abban a kapcsolatban is be fog kovetkezni az, hogy szeretette alakul a szerelem. Szoval nem latom ertelmet.
2011. máj. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
Én hiszek benne de elég kevés ilyen van sajnos :S
2011. máj. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A házasságban nem hiszek,de hogy egy életen át lehet egy emberrel élni azt viszont igen.Igaz még "csak" 5 éve vagyunk együtt (második baba úton),de még ugyanúgy (ha nem jobban) szeretem és ő is engem.Igaz az is,hogy 10 év van köztünk (én a fiatalabb),de őt tudom elképzelni öreg napjaimra is.A dolgainkat meg tudjuk beszélni,ha probléma van,nem menekülünk előle és nagyon ritkán veszekszünk.Valószínűleg a felsoroltak miatt. :)
2011. máj. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
biztos vagyok benne, hogy LÉTEZIK!
2011. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi így vagyunk idestova 27 éve. remélem a következő 27 is ilyen lesz
2011. máj. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Létezik hosszú és jó házasság, de mindenhol vannak hullámvölgyek. Sokszor megtorpannak a felek, pedig ezek is szeretetben telnek. Ezekben az időkban az egyik több energiát tesz be a másik megtartásáért és ezért sikerül fenntartani a kapcsolatot. Ez mi, ha nem kitartás és szeretet, szerelem?

Sokan azt hiszik, ha akad valami probléma, vagy ahogy kedves Kérdező írod, hogy olyannak kell lenni, mint az első években. De miként lenne olyan? Általában jön a baba, és az is sok mindent megváltoztat, mindenképp új érzéseket szül.

Az idős embereknél, akik annyira odaadóak egymáshoz, azt hisszük, hogy mindig is így volt, aztán ledöbbenünk, amikor kiderül, hogy ott is megcsalták egymást, voltak olyan időszakok, amikor bizony nem voltak egymásért oda.

Sajnos a filmek, a régi idők, a könyvek nem valódi kapcsolatokról szólnak ezért sokan azt hiszik, nem is jó az az ember, akivel együtt vannak, ezért folyton keresik azt az érzést, ami a kapcsolat elején volt..., holott ez abból fakadt, hogy nem ismerték egymást. Pedig milyen jó nem azon gondolkozni, hogy ír-e sms-t, hogy milyen lehet a másik szexuálisan, hogy vajon feleségül vesz-e, vagy csak kihasznál.

Természetesen lehet hűségesnek maradni, de folyamatosan az "első évekbeli" érzést érezni lehetetlen. Mert megváltozunk mi és a párunk is az évek alatt. De nem rosszabb az érzés, csak más... amihez fel kell nőni és tudni kell értékelni.

Dorothy, szexológus

2011. máj. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!