Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Apunak szerinte...

Mit csináljak? Apunak szerintem van valakije.

Figyelt kérdés

Leszögezem napok óta tiszta ideg vagyok, legszívesebben úgy pofán rúgnám, mint a huzat. 49 éves. Anyu külföldön dolgozik, hogy megéljünk valahogy, ez meg közben itt hetyeg... 100%, bár nem tudom mennyire komoly. Állandóan elvonul a telefonjával, máskor nem szokott. Meg este hallom hogy kb 20 sms-t kap, mert csipog a telefonja... Néha ha úgy veszi fel a telefont, össze-vissza dumál, olyan nyomoronc nyálasan... Marhára idegesít. Sejésem is van ki a másik, az a legidegesítőbb, hogy a húgom egyik barátnője, de ez azért nem biztos. Jah meg állandóan eltűnik, most sincs ám sehol, de ha megkérdezném, semmi értelmeset nem tudna mondani, csomószor tök későn jön haza....


Szóval, szerintetek? Én legszívesebben megtépném, mert ezt nem tudom megérteni. Undorító az egész számomra, kegyetlenül dühös vagyok...


2010. nov. 10. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem sokat nem csinálhatsz, de megértem a dühödet...
2010. nov. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hány éves a lány? szerintem hivogasd sokat és kérdezz mindent hogy hol volt hogy érezze rosszul magát
2010. nov. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

22 vagyok. Tesóim 13 és 17.

valamelyik nap is hívtam simán kinyomta.

és olyan idegesítő, mert számomra tök nyilvánvaló, nem tudom a tesóimnak is az-e, de beszélni nem akarok erről velük, mert ha nem tudják, nem akarom hogy ők is így érezzenek. Igazából senkivel se tudnék erről beszélni, de egyszerűen szétrobbanok az idegtől..

2010. nov. 10. 18:54
 4/9 A kérdező kommentje:
ja bocs, a lány 22 éves.
2010. nov. 10. 18:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha anyud külföldön dolgozik, én a helyedben simán rákérdeznék, mikor a tesóid nincsenek a közelben. Ha hebeg-habog össze-vissza, akkor tuti van valami, és én persze simán kitálalnám neki miből gondolom ezt. És legalább magyarázatot adhatna. Szerintem semmi károd nem származhat belőle, hacsak ki nem dob otthonról emiatt...Viszont, ha tényleg ludas, szerintem fülét-farkát behúzná, és legalább elmélyülne magában. Aztán azt is megkérdezném, ha esetleg bevallaná, hogy ő akarja elmondani anyudnak, vagy te tedd.
2010. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem kövesd őt mikor elmegy ahogy a filmekbe szokták és ha a csajhoz megy akkor tuti igazad van és mikor hazamegy rákézdezel vaaaaagy ami még brutálisabb :) felmész te is a csaj lakására és becsöngetsz...
2010. nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Ugyanilyen helyzetben voltam, pontosan tudom, hogy érzed most magad. Nem mondom, hogy hamar javulni fog a helyzet, amennyiben az apád nem áll le, de idővel el fogsz tudni siklani felette. A legfontosabb, hogy bármilyen közbeavatkozásnak nincsen értelme. Tudom, hogy nehéz elfogadni, de ez nem a te ügyed. Én szembeszáltam a hűtlen szülőmmel, sőt még a szeretőjével is, minden hasztalan.

Ezzel gyakorlatilag arra kényszerít az apád, hogy falazz neki, adott helyzetben hazudj az édesanyádnak. Ehhez nincsen joga. És javaslom, hogy ne is tedd, mert hosszútávon képes megnyomorítani lelkileg. Ebben az esetben azt gondolom, hogy mivel a lány, akire gondolsz (ha tényleg ő az), még csak 22 éves, jó esély van rá, hogy viszonylag rövid időn belül véget fog érni a kapcsolatuk, de azt kell mondanom, hogy ha az apád nem szembesül azzal, hogy mit tesz, akkor már nem lesz visszaút, és azt fogja képzelni, hogy bármit megtehet.

A legfontosabb: ne hagyd elszemtelenedni, ne engedd, hogy azt képzelje, hülyének nézhet mindenkit. Ha szinte nyíltan kezdené élni az új kapcsolatát, akkor máris van jogod beavatkozni, mert az már bizony a te ügyed is. Ne hagyd, hogy a szemetek láttára telefonálgasson, ne hagyd, hogy magyarázat nélkül eltünedezzen, mert totálisan el fog szemtelenedni, és annak nagyon csúnya vége lehet. Sajnos tapasztalatból mondom.

Kitartás!

2010. nov. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
A szüleid dolgába ne szólj bele. Érdekes hogy anyukád ment el külföldre 3 gyerek mellől. Normális kapcsolatban már ilyen sem történik meg.
2010. nov. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nálunk ugyanez van szinte szóról szóra, de komolyan! :( Én se tudok mit csinálni...

Az utolsó meg tök hülye. Mi ez a szöveg? Miért baj ha az anya dolgozik külföldön???? Nálunk pl anyunak megszűnt a munkahelye itthon, ezért vállalt külföldön munkát.. de persze azért hazajár. Bocs ez nem a kérdésre vonatkozik, csak az uccsó kicsit felboszantott.

2010. nov. 11. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!