Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire kell figyelni korai...

Mire kell figyelni korai összeköltözésnél? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Még csak 3 hónapja vagyunk együtt a párommal, de úgy alakult, hogy sorozatos balszerencséje van, mióta összejöttünk, én ezt kicsit magamra veszem kicsit, de ő csak nevet rajtam.

A lényeg, hogy elvesztette a munkáját, és az albérletből is el kell jönnie, ahol 3 éve lakik. Én édesanyámmal élek egy 2 szobás panelban, tehát elférünk bőven, de természetesen csak addig költözik oda, amíg talál tartós munkát, és tudunk saját albérletet fizetni. Sajnos az én fizetésem egyedül nem elég albérletre, 70 ezer ft.

Mit tegyünk, hogy az összeköltözéstől ne romoljon meg a kapcsolatunk, mire figyeljünk? Én is úgy gondolkodom, hogy hosszabb idő után egészséges összeköltözni, de hát ez valamennyire kényszerhelyzet... Nem lógaszkodunk egymáson, mindkettőnknek vannak külön programjai, szóval ezzel nincs baj.

Még soha nem költöztem össze senkivel, nekem kicsit rózsaszín ködös a látomásom erről, de gondolom vannak árnyoldalai ennek is, csak nem igazán tudom még elképzelni.


2010. nov. 15. 09:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem mindegy hogy most költöztök össze vagy egy év múlva. Ha összeilletek akkor már most is működni fog, ha pedig nem akkor évek múlva sem lesz jobb a helyzet. Annyit tudok mondani hogy alkalmazkodni kell megtanulni, hiszen lehetnek a párodnak olyan szokásai ami neked furcsa és eddig nem így éltél, de ha tényleg szeretitek egymást akkor nem lehet gond. Először furcsa lesz hogy nem csak magad után kell rendet tenni :) de így működik az együttélés.
2010. nov. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hármótoknak le kellene ülni egy beszélgetésre, ahol mindenki meg tudja nyugtatni a másik kettőt a jóindulatáról. Őt is feszélyezni fogja az anyósjelölt, téged is az új helyzet, anyukádat meg pláne, hiszen ő a "lányos anyuka". Tehát alap, hogy ők ketten fogadják el egymást. És persze az, hogy anyukád is fogadja el, hogy ott lakik a srác és így anyukádon kevesebbet fogsz "lógaszkodni".

A magad részéről meg annyit tehetsz, hogy nem akarsz uralkodni, nem válsz házsártossá, nem kötekedsz, hogy a közepén vagy a végén nyomja a fogkrémes tubust. Szóval ne gázoljatok a srác önérzetébe, ne éreztessétek vele ezt a szitut. Ha meg lesz albija, oda már akár együtt mehettek tovább majd.

2010. nov. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Mi is hamar költöztünk össze, azóta már házasok is vagyunk. Ezzel a tapasztalattal mondom, hogy nem jó ötlet. Hiába költözik el később (amúgy nem fog, amíg szét nem mentek - erről majd később), az udvarlási fázis lerövidül, megfosztjátok magatokat az izgalmas ismerkedéstől, és ezt később már nem lehet visszahozni. Túl hamar jönnek majd a szürke hétköznapok.


Ha már egyszer összeköltöztetek, nem fogtok szétköltözni, csak ha szakításra kerül a sor. A kapcsolatnak van egy fejlődési íve, ha az megszakad, a kapcsolatnak sok esetben vége (persze akadnak kivételek és kivételes helyzetek). Ha most összeköltöztök, a szétköltözés visszalépés lenne a kapcsolatban, nem előre haladás, fejlődés. Érted?

Szóval a döntés végleges lesz, úgy gondold meg.


Az életkorotok is számít: harmincon túl könnyebb az ilyet túlélni, mint a huszas évek elején. Szerintem.


Amúgy: a párod felnőtt ember, oldja meg a problémáit. 3 hónap után, akármekkora a szerelem, én nem varrnám magam senki nyakába, kényszerhelyzetből sem, pedig nő vagyok. Persze egy kapcsolatban együtt kell megoldani a problémákat, tudni kell számítani egymásra, de nem 3 hónap után... Szerintem, de te tudod. Kényszerből összeköltözni tök más, mi legalább azért tettük, mert együtt akartunk lenni. De ha visszamehetnék az időben, legalább 6-9 hónapot várnék.


33N

2010. nov. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
en 2 het utan koltoztem ossze a parommal.bar az is igaz rogton sajat lakasba szulok nelkul. szerintem ez neki lesz most sokkal nehezebb mivel a szuleiddel is osszekoltozik. az elso idoszak kicsit fura volt mindkettonknek kellett jopar honap mig osszecsiszolodtunk de amugy nem volt annyira nehez. amint tudtok koltozzetekel a szuloktol mert sztem ez sokkal nehezebb igy mintha csak ketten lennetek.
2010. nov. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bántam meg,hogy 7 hónap után összeköltöztünk a párommal.A gáz csak az volt,hogy olyan helyre mentünk ahova nem kellett volna.A főbérlő kissé szenilis volt és mikor nem talált valamit minket gyanúsított meg,hogy lopunk tőle.Most a párom anyjáéknál lakunk,ami nekem nagyon kényelmetlen,és már hetek óta azon rágódom,hogy hazaköltözzek-e vagy maradjak vele de kikészüljek idegileg ? :(


21/L



Jah,és semmiféleképp ne jelentsd be a párod hozzátok.Hátha egyszer összevesztek és nem akar majd elmenni.

2010. nov. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is jó eséllyel végleges lesz ez a döntés. Ha elköltözik, binni fog téged.

Egyébként nem értek egyet az előttem szólóval, mi a párommal az első napon összeköltöztünk, de ettől még ugyanúgy fejlődött a kapcsolatunk. Igaz, fiatalok voltunk (22 és 19). Azóta is együtt élünk.

Rengeteg előnye van az összeköltözésnek, a legnagyobb az, hogy "lakva ismerszik meg a másik", olyan dolgokat fogsz megtudni róla, amik nem derülnének ki máshogy. Ezzel együtt elképzelhető, hogy egy hét múlva rájössz, hogy mégsem ő az életed szerelme.

Tisztázzátok le, hogy pontosan mit vállal a ház körüli teendőkből. Nem, nem fogja magától észrevenni, és ha nem teszitek meg előre, akkor később sokkal, de sokkal nehezebb. Mi ezt nem tisztáztuk, eleinte nem is zavart, hogy mindent én csinálok, de idővel elég fárasztó tud lenni. Hónapokig kellett könyörögni a páromnak, hogy ő is csináljon már valamit végre.

A másik amire ügyeljetek, az az, hogy valóban ne süppedjetek be a szürke hétköznapokba. Menjetek el randizni, találkozzatok a városban és sétáljatok legalább, ha másra nincs is keret.

2010. nov. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Én várnék az összeköltözéssel addig, amíg lesz stabil munkája.
2010. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mi másfél hónap után költöztünk össze a párommal. De nem érzem úgy, hogy bármi kimaradt volna az életünkből. Az anyagiakat kell elsősorban tisztázni, illetve arra kell figyelni, hogy ha valamelyikőtöknek problémája van, akkor azt beszéljétek meg. Egyikőtök sem gondolatolvasó, szükségetek lesz rá, hogy párszor átbeszéljétek, hogy kinek mi tetszik vagy nem tetszik. A ti esetetekben tekintettel kell lennetek anyukád igényeire is.

Összeköltözés után természetesek az apróbb nézeteltérések, súrlódások. Fontos, hogy hagyjatok elég szabadidőt egymás számára.

2010. nov. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem, hogy azóta eltelt majdnem 3 év, és 1 éve házasok vagyunk.
2010. nov. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én életem első nagy szerelmével még aznap összeköltöztem, mikor megismertem:-))És utána évekig együtt voltunk, és nem emiatt mentünk szét végül.Igaz, hogy kimaradt az udvarlás-rész, de ennek is megvolt a maga varázsa, és egyáltalán nem voltak szürkék a hétköznapok:-)De a ti esetetek más, mert ott van anyukád is.Ő mit szól ahhoz, hogy a párod odaköltözik?
2010. nov. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!