Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az energiavá...

Mi a véleményetek az energiavámpír típusú emberekről?

Figyelt kérdés

Gondolok itt azokra, akik akárhányszor hibáznak, vagy rosszul csinálnak valamit, mást okolnak. Akik csak a saját problémáikkal tudnak foglalkozni, a másik szóhoz sem juthat mellettük. Nos, most nemrég lett vége egy igen hosszú kapcsolatomnak (5 év) és a volt páromra pontosan illik ez a leírás. Rettenetesen nehezen hoztam meg ezt a döntést, azóta beszéltünk párszor, mindig csak azt hallottam, hogy "nekem nem is volt okom arra, hogy elhagytam őt", vagy hogy " ilyen kis hülyeség miatt hisztizek, nincs igazam", "neki mennyire rossz, mennyire fáj, mennyire igazságtalan vagyok". Nem is tudom leírni, hogy mit érzek egy ilyen beszélgetés során. Akármit mondok, azt ő meghazudtolja, szerinte azok a dolgok, amik miatt én ezt a döntést hoztam nem is voltak jelentősek, és ezt mindig hangoztatja, amitől annyira ideges tudok lenni, hogy majd szét robbanok. Magyarán, semmibe vesz, ahogy tette is mindig, neki az én érzéseim nem bírnak semmilyen jelentőséggel. Elsősorban olyan emberek véleményét várnám, akik szintén találkoztam már ilyen személyiségtípusokkal, és akikből szintén ilyen érzéseket vált ki egy-egy ilyen megnyilvánulás. Ti mit tennétek, hogy ne zaklasson fel titeket ennyire ez a magatartás?

( Igen, tudom, ne beszéljek vele. Nem is beszélek, de akkor pedig az üzeneteivel közli velem ugyanezeket az elképzeléseit..)


2010. nov. 15. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen kerüld el, az a legjobb megoldás. Ő nem fog változni, neked meg nem kötelességed, hogy életed végéig lelkiismeretfurdalásod legyen... Az ilyen embereknek egyébként teljesen mindegy, hogy te hogy érzed magad -tehát attól neki nem lesz jobb, ha neked bűntudatod van - mégis így viselkednek. Rájuk kell hagyni, és MEG SE HALLANI, amit mondanak.
2010. nov. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Nekem a testvérem pont ilyen. Sokszor apám is. Mindegyikükkel való beszélgetés lefáraszt és mindegyik örökké idomítani akarja az embert a saját értékrendjéhez.

És egyszerűen veszett fejsze nyele velük bármit is megérttetni. Pl a húgom, semmivel sincs rosszabb helyzetben a mai átlagembereknél, de mégis ő a legszerencsétlenebb, leg-megnemértettebb ember a földön, akire mindenki rászállt. Az agyamra megy.

2010. nov. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is egy ilyen kapcsolatban vagyok már lassan 3 éve, és nagyon megkeseríti a mindennapjaimat.

Szinte ugyanazt tudnám leírni, amit te is írtál.

Az ilyen ember nagyon magához tud láncolni, egyik nap jó a másik nap pokol, és folyamatos hullámvölgyben van a kapcsolat. És az a legrosszabb, hogyha együtt élsz vele sajnos akárhogy is próbálod, nem tudod őt semmibe venni, nem tudod a hülyeségeit figyelmen kívül hagyni.

2010. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ex egy bunk' baro' te meg hát hü'e vagy ha még mindig tartod vele a kapcsolatott nem kell elolvasni az üzeneteit, nem kell felveni a telefont, ha találkozot az utcá sarkon fordulsz és a másik irányba elmész.
2010. nov. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanilyen kapcsolatban voltam, 8,5 évig. A szakítás után még 1/2 évig hallgattam, hogy ő szegény, szerencsétlen, rossz sorsú, és még én is belerúgtam azzal, hogy elhagytam. Megjegyzem azért voltam vele ilyen sokáig, mert mindig arra vártam, hogy majd rendbejön az élete, hogy ne rúgjak bele még én is, csak évek alatt meguntam, és inkább nem vártam tovább.

Nehéz lesz megszabadulnod tőle. De idővel jobb lesz, csak ne hidd el neki, hogy nem volt okod szakítani. Abból, amit írtál, én azt szűrtem le, hogy te magyarázkodsz, hogy miért szakítottál vele, ürügyeket találtál ki. Ez hiba!!! Ugyanis nincs egy lista, hogy mi miatt lehet szakítani, és mi miatt nem. Nem akarsz vele lenni, ennyi, szerintem ennél több nem kell. És ebbe nem tud belekötni. Ha azt mondod neki, hogy azért szakítottál vele, mert nem mosogat el maga után, abba beleköthet (bár ebbe sem, mint fentebb írtam), de abba, hogy nem akarod őt... Abba hogy magyarázza bele, hogy ez nem szakítóok?? Legyél vele kegyetlenül őszinte, úgy hamarabb szabadulsz tőle. Ne hagyd magad!!! Sok sikert!!!

2010. nov. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az exedet legalább kidobhatod,de én anyósommal mit kezdjek?
2010. nov. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen par rokonom. Egyik nagyon sulyosan benne van ebben, de tapasztalat, hogy nem lehet valtoztatni ezen, ok igy tudnak csak elni. Elkerulest ajanlok...es igenis nagy dolog ez, csak o magaban nem latja meg a hibat, hisz o ugy szokta meg az eletet, ahogy van, neki az a normalis. Ti viszont nem passzoltatok ossze ezek szerint. Te miert beszelsz meg mindig vele? Sokkal nehezebb lesz igy mindkettotoknek...
2010. nov. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom él e még ez a fórum. A történeted alapján azt is mondhatnám, hogy én vagyok az exed (nyilván nem, az én sztorim 2005-2006 körül véget ért). Szóval csak egy jó tanácsot szeretnék adni. Mindenképpen legyél vele őszinte, és mondd meg neki, hogy egyszerűen nem akarsz vele lenni, nem szereted, vagy nem tudsz többé rá úgy tekinteni férfiként, mint régen. Ne kertelj, mert akkor keresi a kibúvókat. Nekem is így sikerült kb 4-5 alkalommal újrakezdetnem vele (bár volt, hogy amikor én lezártam, akkor ő akarta újrakezdeni), így örökre szóló, maradandó sérüléseket szereztünk mindketten. És semmiképpen ne sértődj meg semmin, mert ami rosszat mond rólad, azt nem komolyan gondolja. Ha magáról mondj jót, az kamu. Szóval hozd meg a döntésed, közöld vele, ajánld fel a barátságod (amiből úgysem kér majd), és ne másítsd meg a döntésed. Üdv. 31F
2011. máj. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!