Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire általános, hogy a...

Mennyire általános, hogy a tanár-tanárral, az orvos-orvossal, az ügyvéd-szintén ügyvéddel jön össze?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 18:34
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Látom megoszlanak a vélemények,mindig is érdekelt ez a téma,főleg az orvos-orvos rész

köszönöm a válaszokat

2010. nov. 17. 19:19
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanár vagyok. A mi iskolánkban is van 2 házaspár, de volt már 3 is:) Mindannyian itt jöttek össze a suliban:))
2010. nov. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, ki milyen környezetben találja meg a társát, bár az orvos/ügyvéd házaspár azért tipikusabb, mert jellemző módon ők sokszor eléggé zárt közösséget alkotnak. Én nyelvszakos tanár vagyok, bölcsészkaron végeztem és a párom is csak azért épp humán értelmiségi szintén, mert így hozta a véletlen.:) (Nem egy egyetemen végeztünk).

24 N

2010. nov. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaz, hisz olyan környezetben van, értelemszerűen a saját szakmáján belül találkozik a legtöbb emberrel, ha ugyanaz a végzettségük akkor pedig az érdeklődési körük is megegyezik.

Na meg valóban ha orvosokat nézünk akkor jobban megértik, hogy milyen az, hogy nincs hétvége, nincs ünnep stb.

2010. nov. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira azért nem általános. Persze, ugyanazok az ismerősök, munkahely, suli, stb... de szerintem abból azért több van, mikor pároknak más a munkahelyük.

Én pl kapásból 4 (!) mérnök-tanár párat tudok mondani a városból (22ezer lakosságú város) és mind a 4 esetben a nő tanár, éy a férfi a mérnök. (szüleim, barát(nőm) szülei, alsós tanító nénim, biológia tanárnőm és apum munkatársa-apámnak mind a 3férfi munkatársa volt/vagy az)

Míg a sulimban csak 2 tanár-tanár pár van (ahol anyu tanít, ott meg tudtommal egy se).

Úgyhogy én annyira általánosnak nem mondanám.

2010. nov. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Valóban nagyon gyakori az ügyvéd-ügyvéd párosítás is, aztán meg nyitják együtt az irodát meg stb.
2013. okt. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!