Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez elfogadott/norm...

Szerintetek ez elfogadott/normális dolog egy családban? én nem úgy érzem.

Figyelt kérdés

Csak simán csináltam a konyhában egy turmixot mikor apám bejött és rögtön ezzel jött: Leégetted az a kiba.szott gépet!

mire én mondtam hogy nem, nem égettem le ez már évek óta ilyen sőt azóta mióta megvették, majd elkezdett velem hepciáskodni hogy miről beszélek meg hogy én ne pofázzak neki mert majd kapni fogok. Jó oké gondoltam hagyom mire ő csak nagyon mondta a magáét hogy én milyen tiszteletlen vagyok stb.. mire kérdeztem tőle hogy hányszor használta már azt a gépet mert tényleg mindig ilyen volt. erre ő ordított hogy hogy merem én őt kérdőre vonni én* a kis b.zi ne merjek tőle kérdezni mert ezt csak ő! teheti velem.. jó de elmotyogtam magamba hogy akkor sem használtad még És egy olyat leb.aszott hogy kifordult a fél turmix a kezemből utána meg még nézett rám hogyha így viselkedek még ennél nagyobbat is kapni fogok konkrétan szét fogja verni a fejem.. Na utána jött a kérdés magamba hogy tulajdonképpen mi rosszat is csináltam?16 éves vagyok de esküszöm nem értem hogy mi a f*szomért van ilyen családom...de őszintén szerintetek ez normális?


2010. nov. 18. 20:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat és tanácsokat, nagyon rendesek vagytok :)
2010. nov. 18. 20:59
 12/18 anonim válasza:

Én ezt tapasztaltam, szerencsére közvetetten. Volt barátom szülei ilyenek voltak, mindketten ittak. Sokat szerintem nem tudsz tenni, az vigasztaljon, hogy kb két évet kell még otthon lenned, és utána mehetsz fősulira, kollégiumba, dolgozni, albérletbe akármi.

Mondhatnám, hogy csinálj valamit, lépj fel jogilag, de szerintem ez az egyik legnehezebb, inkább bírd ki azt a rövid időt, kerüld a kommunikációt, ha ilyen állapotban van.

2010. nov. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint ha saját történetemet látnám leírva.


Apám is ilyen volt, 12 éves koromig ivott. Én úgy voltam vele, hogy biztos az alkohol miatt. Aztán amikor letette akkor jött a borzasztó felismerés: alapjáraton ilyen hülye.

Ha olyan kedve volt, akkor azért is ordibált velem, mert véletlenül felborítottam egy poharat, vagy leejtettem egy kést. De előfordult, hogy valamit megcsinált (mondjuk aludtam, vagy tévéztem), majd bejött és elkezdett cseszegetni, hogy én nem segítek. Elég nehéz, ha suttyomban megcsinálja a dolgokat úgy, hogy én nem is tudok róla.


Felnőttem, s 23 évesen már nem mer megütni. Tudod kedves kérdező, megváltoztak az erőviszonyok!

Azt azért közlöm, hogy soha nem ütöttem meg.



Mást nem tudok tanácsolni, mint hogy kitartás, s ne hagyd, hogy sárba tiporja az önbecsülésed!

2010. nov. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak Te szegény, így ismeretlenül is. Tudom hogy nagyon nehéz, de próbálj arra gondolni, hogy apád egy szánalmas senki, előtted pedig még ott van az egész élet. Az idő Neked dolgozik, hamarabb fordul a kocka, mint gondolnád. Ő egy rozoga öregember lesz, Te pedig erős fiatal felnőtt. Nem kell feladnod az elveidet és az igazságérzetedet, mindemellett próbálj minél kevesebb időt tölteni vele, amennyire lehet. Közben készülj az életedre, építsd Magad, pl. azért is kezdj el szisztematikusan tanulni valamit, ami érdekel, hogy minél biztosabb alapjaid legyenek (jó befektetés, legalább fősulin/egyetemen kapsz majd ösztöndíjat, ami besegít leszakadni apádról anyagilag). Az is segíthet, ha a barátaiddal tudsz beszélgetni ezekről a dolgokról. A legjobbakat kívánom Neked!
2010. nov. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

szegénykém, én is sajnálom. :(

tudom, semmit se enyhít a bánatodo, de most virtuálisan megsimogatom a buksidat.:)

2010. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
aláírom hogy idővel te leszel az erősebb és akkor már meg tudod védeni magad:)ami a többit illeti háát ha egyszer ne adj isten olyan szinten megverne hogy látszik is(amit nem kívánok)akkor készíttess róla leletet és jelentsd fel az apádat bántalmazásért,ha kell vegyél be magad mellé egy felnőttet hogy még meggyőzőbb legyél, amúgy vannak családsegítő szervezetek akik neked is tudnak segíteni, az is jó támasz tud lenni
2010. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Kagemusha válasza:
Nem normális... feljelentés családon belüli erôszak miatt? Bár ez 16 évesen elég durva lenne, de ha nincs más...
2010. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
hát igen,nem normális,nálunk is voltak ilyen szintű dolgok,még rosszabbak :D de elköltöztem 16évesen(vagyis már 14 évesen volt az első költözés koliba)
2010. nov. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!