Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Na most akkor mi a normális,...

Na most akkor mi a normális, az elfogadott és mi nem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden baba más ütemben fejlődik, nem egyszerre jönnek a fogak, egyik már jár a másik még nem, de ahogy olvasgatom itt, az az érzésem támad, hogy az én gyerekem mégis csak le van maradva....

1 éves lesz 2 hét múlva. Önállóan még nem tud járni, csak a bútorokba kapaszkodva lépeget. Nem beszél, nem mutogat és nem ismeri fel az állatokat, színeket, stb. Nem adja oda amit kérek, ne is érti. Integet és tapsolni tud.

Reggelire és vacsorára még mindig tápszert kap és nem vajas kenyeret vagy virslit.

Ez gond? Vagy a 6 fogával ami van, már rendesen kéne ennie? Csak mert itt olvasom, hogy sok anyuka írta, hogy ennyi idősen vagy még korábban a babáik már ilyen dolgokat csinálnak.


2010. máj. 11. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a már adnék neki kis virlit párizsit kostolgatni ?miért nem probálod ki,hogy vacsira mást adsz neki .már kaphat mást is!
2010. máj. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A beszédnél most az az álláspont, hogy ha két és fél, három éves koráig nem szólal meg, akkor kell elvinni különböző vizsgálatokra (fiú gyermekeknél lehet az autizmus jele a beszéd elmaradása).

Az étkezés szerintem inkább attól függ, hogy mikortól kezdted a hozzátáplálást, meddig szoptattad anyatejjel stb. Illetve a kenyér és virsli evésnél még az is szempont, hogy mióta kap a gyerek glutén tartalmú ételt, melyik "trendet" követi az anyuka: a fél évest vagy az egy évest.


Egyébként pedig (bár sokan annak tekintik) ez nem verseny :)

2010. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ebből a szempontból soha ne adj más véleményére.a babák soha nincsenek lemaradva.mindent pótolnak csak lehet később. ha valami probléma lenne a doki vagy védőnő már biztos mondta volna. az én fiam is pl későn kezdett el mászni, hamarabb felállt. 10 hónaposan kezdett mászni pár napra rá kapaszkodva ment és még mindig 10 hónaposak vagyunk és egyedül jár. nincs két egyforma gyerek. az hogy mit adsz neki enni. te látod. igényel e többet? neki annyi elég-e.egészséges boldog és kiegyensúlyozott legyen, a többi idővel de jön magától.
2010. máj. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem verseny, nem is erről szól :) 5 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást, eszik már sok mindent, de eddig akárhányszor adtam neki pl. kenyerek vagy bármi szilárdat, csak kóstolgatta, de nem igen evett belőle. Így hogy kaphatna vacsorára virslit...? hogy lakna jól, amikor még nem tudja megrágni?
2010. máj. 11. 15:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy oldom meg, hogy a jó minőségű csikemellsonkát, virslit vagy sajtot a reszelő nagy lyukain lereszelem és natúr joghurtba keverem, és úgy szépen megeszi. Esetleg elé is rakhatsz pár darabkát, az enyém úgy is megeszi. A kenyeret nagyon pici kockákra vágva adogasd a szájába.
2010. máj. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én nem adok neki virslit,(ki tudja mi van benne)inkább natúr sonkát...
2010. máj. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát én nem adnék egy se virslit sem párizsit, mert tele van nitráttal és sóval és egyéb nyalánkságokkal. a tápszerrel jobban jár.


Szerintem nincs elkésve.

2010. máj. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kislányom 27-én lesz egy éves. Én tápszert adok neki reggelire , vacsorára. Persze kóstolgat már szinte mindent.

Neki 5 foga van, nem gondolom hogy már ugyanazt kéne mindig ennie mint amit mi eszünk. Én a hozzátáplálásban is végig "óvatos" voltam.

Ő is csak kapaszkodva lépeget...

2010. máj. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Kisfiam 3-án lesz egy éves. Reggelire, vacsira tápszer, kiflicsücsköt, kenyérhéjat kb két hete majszol, de nem rendes adagot eszik. Eszem ágába nincs neki virslit adni, meg párizsit.

Kapaszkodva lépeget ő is, nem jár önállóan, nem si áll meg, ha elengedném a kezét, csak 5 mp-ig. Nem mutogat semmire, nem tapsol, csak az én kezemmel, pápát 1 hete int. Az állatokkal nem tudom mi a helyzet, nézegeti a könyvet, de, hogy felismeri-e azt nem tudom.


Szóval ne aggódj!

2010. máj. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy fel kéne ismerni a színeket ebben a korban
2010. máj. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!