Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan juthatnék tovább végre...

Hogyan juthatnék tovább végre ezen a kilátástalan helyzeten?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromtól fogva sok probléma van az életemben,de ezt most hosszú lenne sorolni,ezért inkább csak az aktuális problémákat vázolnám.

Anyám az évek során ,a tudtom nélkül,felhalmozott egy csomó,különféle adósságot,meggondolatlanul,felelőtlenül.80.000Ft a nyugdíja,de emellett áruvásárlási kártyát is használt,kettőt is.Költötte a kertes házunk eladásából származó banki pénzt(megállapodtunk,hogy ebből nem költünk,mert úgy volt,hogy a városi lakást is eladjuk és a kettő árából veszünk egy nagyobb házat,ahol mindenki jobban elfér,de kiderült,hogy ő ezzel is csak hitegetett,sosem gondolta komolyan),kölcsönt vett fel a biztosításomra a hamisított aláírásommal,szintén tudtom nélkül,de nem fizette vissza,most fizethetem helyette én.Rokontól kért kölcsön,de mivel egy év múlva sem adta meg,a rokon most havonta jár a nyakunkra a kölcsönéért,persze,ez engem is idegesít,mert a rokon is azt várja,hogy neki is én fizessek anyám helyett.Véletlenül kellett megtudnom,hogy jelzálogot akar tetetni a lakásra,hogy a titkolt adósságait kifizesse,mire sikerült erről nagy cirkuszok árán lebeszélnem,addigra az ügy már folyamatban volt,így az adósságai felett még borsos ügyintézési díjat is fizethetett a semmiért,mivel nem talált kezest a jelzáloghitelhez(hála Istennek!)Megjegyzem,én erre előre figyelmeztettem,de szokás szerint nem hallgatott rám.Volt A -hitele is,azt sem fizette vissza,ezért két hónapig nem volt egy fillér nyugdíja sem,mert egy összegben vonták le az adósságát.Közben én átmenetileg munkaképtelenné váltam,mert a sok gond miatt olyan mértékben kikészültem idegileg.Én fizettem ki a félretett pénzemből, a nagyszülői kevéske örökségemből az adósságait,hogy ne vigye el a lakásunkat miatta a végrehajtó.Nekem kell kifizetni a biztosítási kölcsönét,ha nem akarom elveszíteni a biztosításomat is.És még csodálkozik rajta,hogy én miért vagyok rá ideges,vigyorogva a képembe vágja,hogy miattam vette fel a kölcsönt,én "ettem meg".De könyörgöm,nekem fogalmam nem volt az ő anyai helyzetéről,gondosan ügylet arra,hogy ne tudjam,mire mennyit költ,igaz,költött rám is,de igazán nem sokat,hiszen amit csak tudtam megvettem magamnak.

Sajnos vele lakom,külön költözésre nincs lehetőségem,nem is szívesen hagynám rá a lakást,mert ezen a téren is felelőtlen.Nem egyszer előfordult,hogy nyitva hagyta a bejárati ajtót,lenn hagyta a lépcsőházban a kulcscsomóját,otthagyta a tűzhelyen az ételt.Mindíg attól félek,hogy felgyújtja a lakást véletlen,vagy nyitva hagyja és kirabolnak miatta a besurranók.Régebben az italozásával is hátráltatott,mert nem mertem a gyermekem ráhagyni az ittas nagymamára,amikor még kisebb volt.Sokáig emiatt nem tudtam a munkámat és egyéb ügyeimet normálisan intézni.

Szóval,most itthon ülök,idegbetegen,minimálisnál is kevesebb havi bevétellel, a tartalék pénzem elúszik az anyám adósságaira.De igyekszem tartani magam és amit csak tudok maximálisan jól csinálni,legalább itthon.Társat,munkát szeretnék találni,különköltözni(bár kérdés,miből,és egyáltalán meg merjem-e tenni,fentebb leírt okok miatt)de pánikbetegségem,agora fóbiám miatt nagyon nehéz,nem nagyon tudok kimozdulni.

Anyám soha semmilyen ügyébe nem akart beleavatni engem.Voltak jó ötleteim,szerettem volna,ha együttműködik velem és közösen haladunk,gyarapodunk,de ő sosem volt hajlandó együttműködni velem.Önfejű,megbízhatatlan és cinikus.Most már nem is akarok vele közösködni,lehetőleg soha többet,semmiben.

Nos,csak töredékét írtam le a problémáimnak de így is hosszúra sikeredett.Köszönet azoknak,akik vették a fáradtságot és végigolvasták.

Szeretnék tanácsot kérni,vajon hogy szabadulhatnék ki ebből az ördögi körből?Hol ,mivel kezdjem?Van valaki,aki hasonló helyzetből sikeresen kikeveredett?


2010. nov. 19. 09:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ebből az egyetlen kikeveredési lehetőség ha saját lábra állsz és kilépsz az anyáddal folytatott közeli kapcsolatból.
2010. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
...de minél előbb...
2010. nov. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát igen,csakhogy hiába állok saját lábamra és akár el is költözhetek,az attól még a lánya maradok és az anyagi ügyei ugyanúgy érintenek.Ha a ő nem fizeti az adósságait,azt rajtam verik le,vagy elviszi a végrehajtó a lakást.És akkor örök életünkbe albérletben tengődjünk,vagy vegyünk a nyakunkba lakáskölcsönt,hogy újra sajátban lakjunk,és majd a gyerekem is aggastyán koráig fizesse a lakáshitelt?Olyan vagyok,mint a nagymamám volt,igyekszem vigyázni a családi vagyonra,mindent megőrizni,gondolok a jövőre is.Anyám a szöges ellentétem,ő máról holnapra szeret élni,eszébe nem jut arra gondolni,mi lesz azután,ha már mindent felélt.Hogy a családjával mi lesz,az már végképp nem érdekli.Nem akarom hagyni,hogy minden elússzon a kezei közül!
2010. nov. 19. 09:57
 4/18 anonim ***** válasza:
Mintha az én életemet irtad volna le...az én anyám is ugyan ilyen,azzal a különbséggel,hogy én el tudtam költözni,férjhez mentem,de még igy is"keseriti"hasonló hitelekkel,adóságokkal az életem..Tanácsolni csak azt tudom neked ebben a helyzetben,hogy elöbb magad tedd "rendbe"Hittel,és akarattal ki fogsz tudni lábalni a pánikbetegségből is,bár nem lesz könnyü..És próbálj meg vele nem foglalkozni,mert igy tönkre teszed magad!Koncentrálj a saját életedre,és a gyermekedre,ö meg majd megoldja az életét!Én is állandóan attól rettegek,még igy is,mikor usztatja el a lakást..de ha bele döglöm sem tudok anyámon változtatni..rengeteg kitartásra,és erőre lesz szükséged,és hidd el a társ is jön majd..
2010. nov. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A lakásban,amiben lakunk,benne van a nagyszüleim,dédszüleim munkája is,meg persze az enyém és anyámé is és én vagyok az egyetlen örökös.És én mindezt szeretném tovább gyarapítani és majd én is tovább adni az én gyermekemnek,úgy ,ahogy ez minden normális családban szokás.Ezért nem akarom anyámat magára hagyni mindennel.Nem pénzéhségből,ahogy azt néhány félreinformált rokonunk hiszi.
2010. nov. 19. 10:04
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom,jó-e a sorrend,de én úgy gondoltam,előbb a pánikbetegséget kell leküzdenem valahogy,most sikerült már megfelelő pszichológust találnom.Aztán ha megtanulom,hogyan legyek úrrá a szorongáson,akkor azonnal keresek munkát,mindegy,milyen,csak legyen bár ez nem lesz könnyű,mivel anyagi és családi okok miatt sajnos a diplomáig nem jutottam el.Hiába lenne hozzá eszem :((

És minél gyorsabban egy nagyon rendes társat találni,ami szintén nehéz ügy lesz,hiába vagyok csinos,fiatal hölgy,ilyen gondokkal kétlem,hogy bárkinek is kellenék!

2010. nov. 19. 10:10
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha elhagyja a kulcsát meg ilyenek, akkor könnyen rá lehet bizonyítani, hogy szenilis és közveszélyes. Zárasd be egy otthonba. Ott nem tud költekezni.
2010. nov. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

9:58 vagyok,és én is egyetlen örökös,ezért nagyon megértem a helyzeted,mert ha elusztatják,mi marad nekem,és az én gyermekemnek,a halom adósságon kivül?Ez nem a pénzéhség...Ha már jártál pszichológusnál,az nagyon sokat javithat a dolgokon,mert legalább nem érzi magát az ember totál az örület határán!(én legalábbis igy voltam)

Próbálj meg a neten valami munkát keresni,vagy ha meg tudod oldani vannak otthon végezhetö munkák is,én pl.boritékoltam..jól jött a plusz pénz..

2010. nov. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
az anyád ennyire nem érti meg, hogy a költési mániájával téged hoz igen nehéz helyzetbe? Egy anya hogy lehet ilyen?
2010. nov. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bujok!Sajnos vannak ilyen anyák,akik nem nézik sem a gyereküket,sem az unokát..Az én anyám csak saját magával van elfoglalva,ha beindul,lenyom egy felest"nyugtatóként"aztán nincs megállás..másnap már bánja a dolgot,de akkor már mindegy..közben meg vannak pillanatai,mikor rendes,mindenét oda adná,sir,hogy mennyire szeret!DE!hogy szabaduljon meg valaki a saját anyjától?Aki mégis csak az anyád?
2010. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!