Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen kilátástalan a...

Teljesen kilátástalan a helyzet? (! )

Figyelt kérdés
Kajára alig van már pénzünk, egyik szülőm se dolgozik, édesanyám sajnos betegség miatt elkerült a munkahelyéről, de ő próbál elhelyezkedni, apám már több éve itthon rohadt és nem is akar munkát keresni, csak mondja... 66 éves nagyapámra (ő elég jól keres, bár szinte minden pénz felemészt a számlák + hitel fizetése) támaszkodunk sajnos teljes mértékben, mert ez a tetű nem akar dolgozni gyárba...pedig máshova nem lesz lehetősége menni úgysem... ez nem is lenne nagy gond csak a viselkedése is annyira sz*rházi, hogy egy putris cigány is megirigyelhetné... tiszta ideg vagyok mikor itthon vagyok, és ha ő is itthon tartózkodik...tönkre fogja tenni idegileg az egész családot! ő engem kvra nem érdekel mert életemben nem csináltam semmi közöset vele és ő amúgy is csak szid szid szid és szid... csak anyukámat és a testvéremet sajnálom + nagyapámat...apámnak egyszerű mert elmegy a haverjaihoz és ebédel ott, + félnapokat a kocsmába tölt és hitelezik + kártyázik, de nekünk főtt étel sincs az asztalon, sajna ma is egy sima kenyeret ebédeltem... mi a sz*rt tudok én ez ellen tenni tanuló diákként ? hagyjam ott az iskolát munka miatt ? :'(
2011. máj. 24. 13:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd ott a sulit, akkor sose viszed többre, mint a szüleid... Sajnos sokat nem tehetsz. Hétvégi, vagy délutáni munkát esetleg tudsz vállalni, de NEM a TE dolgod, ezt megoldani.
2011. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
ez tényleg nagyon rossz! mi sem állunk valami fényesen, már alig várom hogy most vége legyen a sulinak és hogy elmenjek dolgozni, még napi 3 ezerért is szivesen elfogok menni bárhová
2011. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd ott.

Ezzel 2 ember tehetne valamit,anyád, ha kirakná apádat és nagyapád, ha nem fedezné többé pl.akocsmai költségeit.

Nem neked kelllépni, hanem nekik,hiszen ők tűrik, sőt nemcsak tűrik, de finanszírozzák apád dolgait.

ha nekik ez így jó...... ha te dolgoznál akkor mi változna? akkor még többet kapna apád, hiszen eddig is adtak neki,ezután is fognak

2011. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
én anyukámat sajnálom, ő varrónőnek tanult, mihelyst befejezte az iskolát már dolgozott is...csak bejöttek a kínai üzletek és volt magyar textil ipar nincs magyar textil ipar...24 ezer ft-ért járt be havonta dolgozni egy időben....de ez az ember, aki magát az apámnak nevezi, 70 ezerért nem menne el gyárba, várja hogy a szájába repüljön a sült galamb, a szakmájába sose dolgozott...pedig mindig ígérgeti, hogy elmegy, de végül mindig máshol köt ki...és csak a pénzt viszi el, olyan mintha egy parazita lenne komolyan... sajnos ebbe a szar világba már a pénz a legfontosabb tényező (bár ez szerintem mindig is így volt)
2011. máj. 24. 13:14
 5/16 A kérdező kommentje:
nem is az a gond, nem kocsmára adja a pénzt, hanem számlákra meg kajára, apám ott hitelezni van...mindig mondja, hogy kijelenti és akkor nem számolja a nyugdíjat, de végül mindig bevan nála jelentve és így nem munkanélküli, pedig l*faszt nem csinál még itthon se, a kertbe pl.
2011. máj. 24. 13:16
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első már leírta, de leírom még egyszer, hogy kellően tudatosítsd magadban: szüleid, nagyszüleid elrontott életét nem a te dolgod helyrehozni! Főleg nem azon az áron, hogy a saját életedet is elrontod emiatt. Fejezd be a tanulmányaidat, aztán állj a saját lábadra. Testvérednek ugyanez javasolható.
2011. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hagyd ott a sulit csak legvégső esetben. Apám családja is ilyen volt,ő 14 évesen ment el dolgozni azóta ugyanazon a munkahelyen dolgozik, (43 éve). Szar az élet.
2011. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

igen,menj dolgozni. bármilyen sulit lehet estin,levelezőn végezni. én is elmentem 16 évesen,estin érettségiztem,levelezőn diplomáztam. muszáj volt,mert anyukám egyedül nevelt mindket,albérletben mert a részeges apám elúsztatta a lakást. bátyám is így tanult.

így jutott mindenre még nyaralásra is.


nem sírni kell,hanem lépni. ezt nem bántásból mondom. de mindenkinek jobb lesz. anyukádnak is tudsz segíteni és nem a nagypapád feladata titeket eltartani.


apukáddal sajna nem sokat tudsz kezdeni,anyudnak kéne elválni tőle,de ezt te sajnos nem nagyon befolyásolhatod.


szóval: keress munkát. én semmivel se lettem kevesebb azzal h nem nappalin végeztem a sulit,sőt. jó volt h pénzem és végzettségem is van. nagyon jók lettek az eredményeim is.


egyetemnél ott a diákhitel,nekem is van,az sem olyan nagy gáz.


sok sikert!!!

2011. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, sajnálhatod őket, de az ő hibájuk is.

Minek fizetik ki a kocsmai számláit? Miért nem adta már be anyád a válópert?

Azzal,hogy tolerálják,hogy finanszírozzák,csak megerősitik,hogy normális amit csinál.

2011. máj. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

anyukád még mindig beteg? mert ha igen,van újpesten-ha pestiek vagytok-egy cég,ahol varrnak, és kifejezetten olyanokat alkalmaznak akik csökkent munkaképességűek. anyukám is ott volt varrónő,nagyon rendesek voltak vele.


ettől függetlenül sztem is menj dolgozni és estin tanulj.

2011. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!