Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Előző kapcsolatból származó...

Előző kapcsolatból származó gyerek? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
Van itt olyan lány, aki amikor összejött a párjával, annak kb fél éves volt a gyermeke? Hogy bírtad, hogy lehet feldolgozni azt hogy hamarosan nektek is lehetne sajátotok(azóta komoly kapcsolat lett), de a férjed csak abban él, hogy milyen tündéri az Ő gyereke, azt lesi mikor mond egy új szót, azt tervezi hogy hárman milyen jó lesz kirándulni menni, de abba nem gondol bele, hogy te majd akkor szeretnél lemondani a kettesben töltött felhőtlen időről, ha neked lesz gyereked. Én természeten elfogadom hogy vele is van, mert a gyereke, de sosem szerepel a csak Mi:( És jönnek a válaszok, hogy te választottad, de egy apuka nem tudja, hogy az "új" feleségnek is szüksége van arra, amire annak idején az elsőnek is...
2010. nov. 21. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia,igen megértelek,de sajnos ezt el kell fogadnod.Egy édesapának,főleg ilyen pici gyermek esetén természetes,hogy ő az első.Egyébként meg érthetetlen számomra,hogy miért nem a feleségével van,hiszen ha tervezett gyermek volt,azt biztos alapokra szokták vállalni,furcsa,hogy fél éves gyermek mellett külön vannak.De a kérdésedre visszatérve,megértem,hogy rosszul esik,de sajnos ezt így kell elfogadnod,továbbmenve azt is be kell látni,hogy ha lesz közös gyereketek,akkor is ott lesz neki a másik kapcsolatából származó gyermeke,akit szintén ugyanúgy szeret.Ha nem tetszik,akkor inkább az elején futamodj meg.
2010. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nos, érdekes téma. Én is hasonló cipőben járok, mint Te, csak annyi a különbség, hogy a gyerkőc 3 éves volt, mikor szétmentek. Ezután találtunk rá egymásra.

Nálunk ez sosem volt probléma, hiszen a gyerek nem csak az édesapjával van, hanem az anyukájával is és a 4 nagyszülővel. Amikor a gyerek az anyjával vagy a mamáékkal van, az apával mindig kettesben tudunk lenni. És akkor csak MI vagyunk. Nekünk el kell ezt fogadni, mert ahogy azt te is megírtad, ezt mi választottuk.

Ráadásul én imádom a fiát, ő is szeret, nagyon jól kijövünk. Semmi gond nincs. Viszont vigyázz, nehogy elhatalmasodjon rajtad ez a fajta "féltékenység", és azt is el kell fogadnod, hogy amíg nem jön egy féltesó, addig a kisgyerek lesz a legfontosabb.

2010. nov. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Figyelj, én most nem akarlak kioktatni meg megbántani, távol álljon tőlem, de olyan soha nem lesz, hogy csak ti. Neki a gyereke az első ezt el kell fogadnod és hidd el nagy tiszteletet érdemel, hogy ennyit törődik a gyerekével. Neki mindig is ő és majd a ti közös gyereketek marad az első és valóban nem hiszem, hogy eltitkolta volna, hogy van már egy gyermeke. Szóval inkább hagyd el, ha neked ez a kapcsolat így nem működik, én például alapból nem kezdenék elvált emberrel, gyerekessel főleg nem. Semmi bajom velük, de nekem is úgy működne csak a kapcsolat, hogy először ő és én, utána mi a gyerekkel. Viszont azt meg nem tenném meg, hogy összejövök egy elvált gyerekes hapsival és ugyanazt elvárom, mint amit egy gyermektelentől elvárnék.

És de egy apuka tudja mire van szükséged, de azt is tudja a gyerekének mire van szüksége.

2010. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Legalább látod, hogy milyen apja lesz a ti közös gyereketeknek.Ha nem foglalkozna vele és hanyagolná miattad, az nem rettentene el?Engem biztos.
2010. nov. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én is szeretem az apját, egyébként már egy éve együtt vagyunk. Viszont úgy érzem elhatalmasodik rajtam az érzés, pedig annyira el akarom nyomni... amúgy heti 3 napot van itt a gyerkőc, és nincs olyan hogy szabad hétvége, mert vagy itt van végig, vagy az apai nagymamánál, vagy fele-fele. Anyukának "kell" a hétvége.
2010. nov. 21. 14:31
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

Legalább foglalkozik a Picivel:) Ami ebbe a világba ' nem divat'. Örülj, hogy ilyen férfit találtál magadnak!

És fogadd el, hogy a gyereke az első, az ő vére, stb:)

2010. nov. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nézd, a gyerek anyja nagyon jól cselekszik azzal, hogy ilyen sokat engedi az apánál lenni a gyereket és láthatóan a gyerek is szereti az apját. Így a válás ellenére is családi légkörben lehet és az ő érzései ha tetszik, ha nem, fontosabbak a te óhajaidnál. Ez nem bántás, hanem tény. Inkább örülj, hogy ilyen remek apa, én is így tennék, ha elvált gyerekes lennék. Jöhetne akárki, nekem akkor is a gyerek az első.
2010. nov. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Már együtt éltek? mert nekem úgy tűnik.

Ez jó, hogy itt mondogatják, hogy milyen remek apa, de ha jól értem most fél éves a gyerek, ti egy éve vagytok együtt, akkor mégis milyen a felállás a gyereke anyjával? vagy csak egyéjszakás kalandból született?


Egyébként szerintem marhaság ilyeneket mondani, hogy ki az első. Ha már ilyen felmerül, az régen rossz. Igen, tényleg elég sokat van nála a gyerek, ami nem lenne baj, de úgy érzem azt hiányolod, hogy kettesben nem nagyon van program, mindig képben van a gyerek. És igen, nem a te gyereked. Aranyos, meg minden, de te pasizni szeretnél, nem babázni elsősorban, gondolom. Szóval ha úgy érzed, hogy a kettesben töltött romantikázás elenyészően kevés a gyerek igényei kielégítéséhez képest, akkor keress mást. Az téged szerintem baromira nem vígasztal hogy jó apa. Előbb a pasival kéne kettesben tisztába jönnöd, nem hogy milyen a gyerekkel.


Ha viszont arra gondolsz, hogy a gyerek mindig program neki, te is tudsz mást csinálni. Ő elvan a gyerekkel, te meg megnézel egy jó kis dvdt, amiről tudod hogy őt például nem érdekli.

A probléma szerintem akkor jön elő neked, ha úgy érzed hogy veled nem is fogalkozik, csak a gyerekkel. ha nem érzed hogy téged közben boldoggá akarna tenni. ha ez így van, mondd meg neki, hogy hiányod van. ne a gyerekre fogd rá, mert az hülyén veszi ki magát, hanem általánosságban, hogy régebben milyen volt, és hogy most milyen a kapcsolat.


Sok sikert! :)

32/N

2010. nov. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves 12:31! Köszi a választ. Mi már egy éve vagyunk együtt, már idősebb a gyermek, és csak egyre többet van nálunk, kb minden nap, mert vagy reggel jön, másnap este megy, vagy 3 napot... pont mondtam a páromnak, hogy pontosan fél éve nem volt olyan hogy egy hétvégén csak mi lettünk volna, mert ha mondjuk vasárnap délután értünk haza, mert sikerült két napra elcsalni, este már át is hozta a gyerkőcöt. Kértem vezessük be a kéthetente egy szabad hétvégét, azt mondta jó, de azért szombaton még délig gyerekezett, mert ő viszi át a nagymamához, vasárnap délután meg már menni kellett érte:( pedig előtte hétköznap is látta sokat. Most nem tudom, hogy ennyire nem számítok neki :((
2010. nov. 25. 12:44
 10/13 anonim ***** válasza:
Te most komolyan egy kisgyerekkel rivalizálsz?Keress egy gyerektelen pasit.
2010. nov. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!