Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bűntetik, hogyha unokatest...

Nem bűntetik, hogyha unokatestvérek házasságot kötnek és 2 fogyatékos gyerek is születik a kapcsolatból?

Figyelt kérdés
Nem ezt hívják vérfertőzésnek? Hogyan történhet meg ez a 21. században?
2008. okt. 27. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Nem bünteti, egyátalán nem is tiltja a törvény. Csak az egyenesági rokonok közt tilos a házasságkötés, vagyis az a vérfertőzés. Czeizel E. szerint nem lesznek ebből degenerált leszármazottak, de én nem értek hozzá, úgyhogy ebben nem tudok nyilatkozni.
2008. okt. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom hogy tiltja-e a törvény, vlsz az előző hozzászólónak igaza van és csak abban az esetben büntetnek ha testvérek közt van ilyen kapcsolat. azt viszont nem értem hogy miért állitana Czeizel Endre ilyesmit, igenis lehetnek fogyatékos gyerekek, méghozzá nagy valószinűséggel
2008. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak a másodunokatestvérek , illetve ennél távolabbi rokonok házasságát tekinti biztonságosnak a biológia. Az unokatestvérek házassága bizony erős beltenyészet. Ha jól tudom törvény is van rá, hogy csak külön engedéllyel házasodhatnak össze, mondjuk más kérdés, hogy még sohasem hallottam olyanról, hogy ezt az engedélyt megtagadták volna.
2008. okt. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell engedély, nem tiltja a törvény, nincs is rá törvény, de igen erős beltenyészet szerintem is.
2008. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!