Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan szerettessem meg magam...

Hogyan szerettessem meg magam az anyósommal, akinek előítéletei vannak és egy szót sem vált velem?

Figyelt kérdés
Azt hiszi hogy irányítom a fiát (akivel együtt tervezzük az életünket), illetve probléma hogy nem egy a vallásunk. Már mindent kitalált hogy befeketítsen, de már szánalmas a kategória! Velem csak egyszer találkozott, szerencsére vagy nem, másik országban lakik. Folyamatosan ordít a barátommal rólam, megpróbált neki lányokat is beszervezni, mert azt hiszi hogy ő jobbat tud választani a fiának mint ő maga. Mit tegyek? Én ilyen utálattal és ellenségeskedéssel még sosem találkoztam. Fogalmam sincs hogyan kezeljem le. Vagy nem kellene semmit? Én soha nem mondta rá egy rossz szót sem a barátomnak, sőt, szívesen lennék barát, mert ezeket leszámítva nagyon szimpi.
2008. jan. 13. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg a vallás áll a probléma középpontjában,akkor nem sokat tehetsz,mert az ilyen korlátolt emberek nem értik meg,hogy a szerelem/szeretet nem úgy működik,hogy ahoz vonzódunk aki,a saját vallásunk belül "foglal helyet".Az én baráti körömben,is volt egy ilyen probléma.Összejött egy evangélikus lány,és egy katolikus fiú.Az anyós (fiú anyja)mindent megtett,hogy szétválassza őket,pedig nem ismerte a lány személyiségét,csak a vallását.Egy idő után szétis mentek (nem az anyós miatt),és a katolikus fiú,később összejött egy zsidó lánnyal.Az anyós részéről,minden kezdődött előrről.Tehát,ha ő nem akar ezen problémáján változtatni,te sem fogsz tudni.Reménykedem abban,hogy az idő segít,ha látja,hogy hosszú éveken át,kitartotok egymás mellett,és eljön az az idő,hogy fontosabb legyen a fia érzései,mint a saját elvakultsága!
2008. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem sok jóval kecsegtetlek. Talán ha az unokák megjönnek, de az se biztos. Inkább arra rendezkedj be, hogy próbáld őt figyelmen kívül hagyni. Csinálj úgy mintha nem is lenne. Rosszat persze hogy ne mondj róla, végülis kicsi párodnak mégis csak az anyja.
2008. jan. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

sehogy, az jön magától, vagy van kisugárzásod vagy nincs.

az idő megoldja, vagy megszeret vagy marad olyan amilyen..

ha a párod melletted marad akkor szerencséd van, ha az anyukának sikere lesz akkor sajnos elváltok, de akkor a párod meg nem volt hozzád való, ha képes ezt a próbát nem kiállni melletted.

az anyukának el kellene fogadni a fia választottját, mit szólt volna ő is egy ilyen anyóssal?

egyszeri alkalom kevés, hogy valakinek a személyiségét megismerje..

mit ne tegyél-- ne görcsölj ezen, ha azt látja, hogy jó feleség vagy és szerető anya stb akkor talán megenyhül

2008. jan. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

En semmikeppen nem foglalkoznek vele. Remelem a parod tudja es akarja, hogy veled elje le az eletet!!! Rosszat semmikeppen nem szabad mondani - ami igencsak nehez -.

En egy hasonloan baratsagos sogornot kaptam az elettol. Csupa "joindulat" a draga.

Mivel mi kulfoldon elunk, mikor Anyosom jon (aki viszont egy Tunderke) mindig kuldok ajandekot annak a szerencsetlen nonek es ongyilkos kedvesenek.

Tudom, hogy majd meguti a guta de a kedvesseg nem kerul sokba. Minnel kedvesebb vagy es gondtalan, annal jobban irritalod az irigy rosszindulatu embereket - Anyosodat.

Ezert tudom, hogy nehez de probalj valoban nem tudomast venni rola. Szerintem tok maganyos lehet szegeny.

Ne hagyd, hogy megmergezze az eleted.

Sok szerencset es kitartast. Vannak akik nem erdemlik meg, hogy megfeleljunk nekik ( Anyosod, Sogornom ) mert ha a kicsi lelkedet kiteszed sem leszel eleg jo hat miert is strapalnad magad.

Kivanok neked batorsaggal teljes sikeres 2008-at!

2008. jan. 16. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

szia! :)


olvasva soraid az anyós a tipikus házsártos boszi kategória :). a helyedben két dolgot próbálnék meg vele kapcsolatban. az egyik, hogy beszélsz vele, tudatod, hogy te bizony nagyon odavagy az ő kisfiáért és sosem akarnál neki vagy a családjának rosszat. tudom, nehéz, de talán így lenyugszik a nyanyus. a másik , hogy alkalmakkor (karácsony, szülinp, névnap stb) kedveskedsz neki valamivel. ha egyik sem jön be, akkor meg kapja be :D!


pusza :)

2008. febr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!