Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szerettessem meg magam?

Hogy szerettessem meg magam?

Figyelt kérdés

Mindenki lesz@r, senkinek nem vok fontos, ha meg van beszélve 1 találkozó és lemondák, mindig én tudom meg utoljára, ritkán hívnak stb.

több embert kérdeztem, miért van ez, mi az, amiért ennyire semmibe vesznek, de csak annyit mondtak, h az a bajuk, h keveset beszélek, meg úgy "nem tűnök fel senkinek". én ennek ellenére úgy érzem, biztos van más is, de hiába mondtam, h nyugodtan mondják el akkoris, ha bántó, azt mondták, nem, csak ez a gond, h nem tűnök fel. :S

akárkivel barátkozok, soha nem vok legjobb barát, akk hívnak, ha nincs más.

unom már, és változtatni akarok, el akarom érni, h legalább 1-2 embernek fontos legyek. mi erre a "recept", milyen stílusjegyeket vegyek fel? milyen legyen a külsőm, szövegem, bármi? m úgy érzem, hiába adom önmagam, az senkinek sem elég jó. az exem az arcomba is vágta, h nem vok szerethető, csak "arra" vok jó.

nem szoktam önsajnálkozni, de most el vok keseredve.


2011. jún. 6. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Eztén is így érzem, mintha én írtam volna:)

Bocsi hoyg érdemleges választ nem adtam,de tudd nem vagy egyedül

2011. jún. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

én is sokx érzem ezt. főleg ezzel a legjobb barát dologgal nem tudok mit kezdeni. régen, suliban tudtam magamnak mindig egy legjobb barátot szerezni, de most hiába minden, csak ismerőseim vannak, meg a régi barátok, akikkel viszont ritkán tudunk találkozni sajnos. és mindig mikor elmegyünk vmerre nagyobb társaság, én vhogy egyedül maradok mindig...mármint mikor barátom nem jön velem. bár van, hogy ő is másokkal dumál, és én nem tudok sokáig lefoglalni semmit...meg ma is pl többen beszéltünk meg egy találkozót, és mikor én írtam vmit, arra utána senki nem válaszolt...pedig én gondoskodom róla, hogy észrevegyenek....azért hallattom a hangom...nem tudom, mi miatt nem akar senki közelebbi barátságba kerülni velem mostanában...:-(((

Nem hiszem amúgy, hogy vmi speciális stílus kellene, de én pl próbálkoztam, hogy jobban figyelek mindenkire, kérdezgetem őket magukról, de nem sok eredménye volt annak sem...

szerintem ez leginkább egy belső kisugárzáson múlhat. Mert nálunk pl van vicces emberke is, de sokx már ő is túl sok. Nagyon komoly is, az sem jó. Aki panaszkodik sokat, az pláne nem...szóval nem tudom....azok a csajok, akik csak a kapcsolatukról beszélnek, ilyen gondok a pasival, olyan gondok, volt barátnő stb, azok jól megvannak egymással...

2011. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, én is így vagyok vele. Mindig is szürke kisegérnek tartottak a társaságokban, és néha kicsit kényelmetlen módon meg is mondták nekem. Vannak barátnőim, de ők is csak akkor keresnek meg, ha nincs más, ha épp unatkoznak, de én sosem hívhattam őket sehova sem, mert minden hiába volt, a legtöbb programot pedig le is mondják. 14 éves koromig volt egy legjobb barátnőm, aki azóta is hanyagol a pasija miatt, már csak beszélőviszonyban vagyunk. Tavaly végeztem a gimivel, ott meg, aki 7 évig volt padtársam, gimis legjobb barátnőm, ő azóta meg sem keresett, abszolút nem érdeklem. Már megszoktam igazából, hogy senkinek sem vagyok fontos, még a szüleim sem figyelnek rám, mindenki éli a kis életét nélkülem, nem hiányzom senkinek. Egyedül a barátom az, akinek néha hiányzom legalább, de néha nála is azt érzem, hogy inkább keres egy pótanyát magának, mintsem egy barátnőt. De már tényleg megszoktam ezt a rossz helyzetet, rongyként bánnak az emberrel, de már lassan lepereg. Te is megedződsz majd idővel, és már fel sem fog tűnni az egész, ha megszoktad. :) Tenni ellene semmit nem tudsz, maximum megpróbálhatsz pörgősebb, bulizósabb, viccesebb lenni, de ha az ember alapjában véve nem olyan, elég nehéz megjátszani. Tegyél rájuk nagy ívben, érezd jól magad egyedül is (ez a kulcsa az egésznek, hogy magaddal jóban legyél), és mindjárt tűrhetőbb lesz az egész. Szerintem megjátszani magad felesleges, az nyugtasson, hogy a társaság középpontjában mindig vagy a legostobább, vagy a legr*bancabb lány áll, mert ezt szeretik az emberek, az ilyen tudja csinálni a fesztivált. Ez volt nálunk a gimiben is, és most, az egyetemen is. A legbutább vagy a legk*urvásabb lány áll mindig a középpontban, a normálisabb lányok a háttérben maradnak. És szerintem jobb ilyennek maradni. :)
2011. jún. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen helyzetben voltam nagyon sokáig. Jobb tippet nem tudok adni, mint hogy próbáld meg fejleszteni magad, ne arra figyelj, hogy bizonyos stílusjegyeket szerezz, hanem nézd meg milyen hiba van benned, és azon változtass, fokról-fokra szépen. Próbálj önbizalmat növelni. Figyelj oda az emberekre. És ne nyomulj azokra, akik semmibe vesznek, mert így csak kihasználnak, vagy eltűrnek.

Hidd el, olyan nincs hogy valaki nem kell senkinek, én is azt hittem, hogy sosem lesznek barátaim, nagy magányomban elkezdtem magammal foglalkozni, hogy jobban érezzem magam a bőrömben, és mióta így van azóta láss csodát, vannak barátaim :) Ha te jól vagy magaddal, akkor mások is jóban lesznek veled. Lehet, hogy sosem leszel a társaság közepe, de meglesz a baráti köröd.

(Az is fontos szerintem, hogy milyen korosztályban van, ugyanis azt vettem észre, hogy az általános-gimi, és talán egyetem elején is hajlamosak kirekesztésre, utána már elfogadnak olyannak, amilyen vagy.)

2011. jún. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elsősorban neked kell megszeretni önmagadat, neked kell a saját értékeidet elismerned. Ha te nem szereted magad, más sem nagyon fog, mert azt sugárzod ki hogy nem vagy szeretetre méltó, vagy csak egyszerűen unalmas vagy és jelentéktelen. És ez nem igaz!


Ne vegyél fel stílust, ne változtass. Az nem old meg semmit. Legyél önmagad, önmagadat ismerd meg, tudatosítsd az értékeidet. Fejleszd magad. Mi érdekel téged, mi a szíved vágya? Keress egy jó hobbit, vesd bele magad, és akkor találkozni fogsz olyan emberekkel,akik hasonlóképpen gondolkoznak.


Az exed egy nagy barom, és abban te vagy a hibás, hogy jártál vele, ha egyszer ennyire tart. Akkor jobb egyedül, amíg nem találsz olyat aki: MEGÉRDEMEL TÉGED!


(Olvass Paulo Coelho, Anthony De Mello és Müller Péter könyveket)

2011. jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!