Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány ember értékeli jobban a...

Hány ember értékeli jobban a saját készítésű ajándékot?

Figyelt kérdés
Olyan szépen hangzik, hogy nem az ajándék ára a fontos, és hogy jobban örülnek a saját készítésű ajándékoknak az emberek. De ezt tapasztalatból mondhatom, hogy nem igaz. Főleg nem a gyerekekre. Akinek ráadásul nincs is olyan jó kézügyessége, nem valami kreatív, akkor nemcsak olcsó, de csúnya vagy haszontalan ajándékot is ad.
2010. nov. 23. 10:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha mondjuk egy asztalos szakember készítene nekem a saját kezével mondjuk valami bútordarabot, azt kimondottan értékelném:)

A többit azt meg a pillanat döntené el, amikor meglátnám, hogy mi is az a sajátkészítésű ajándék.

Sütinek, varrt, kötött, horgolt ruhának örülnék, fotónak is.

2010. nov. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem sok.

De az ajándéknak az eredeti lényege az volt, hogy szívből adják. Ma viszont már egyre anyagiasabbak az emberek, és kevesen szánnak időt az ajándékok elkészítésére. Tisztelet a kivételnek.

2010. nov. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, kitől és mit kapok.

Kisgyerektől nagyon értékelem, főleg ha látszik, hogy valóban szeretettel készítette.

Azonban ha azt érzem, hogy valaki csak spórolni akart rajtam, ezért csinált nekem valami teljesen haszontalanságot, az nem esik jól. Főleg hogy az ilyen kis mütyüröket, "díszeket" utálom, nem tudok vele mit kezdeni, csak bedobozolom és megy a padlásra. Én az olyan ajándékot szeretem, ami hasznos.

Ha valaki köt nekem egy vastag sálat, mert látja, hogy ami van, az már eléggé lerobbant, azt értékelem.


De különben itt is azok közé tartozom (nem vagyunk sokan), akik nem a mindenáron kézzel készített, hanem a valóban találó ajándékra esküsznek. Tehát a saját példámból kiindulva ha valaki készít nekem egy kis vázát, amire semmi szükségem, ráadásul pontosan tudja, hogy nem szeretem az ilyesmiket, annak sokkal kevésbé örülök, mintha venne egy sálat, mert látja, hogy szükségem van rá. Véleményem szerint ugyanis sokkal nagyobb odafigyelést igényel a másikra az, hogy kitaláld, hogy valóban mit szeretne, minthogy kézműveskedj valamit, amire semmi szüksége.

2010. nov. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem a kézzel készitett ajándékokat és értékelem. Viszont ha valaki csak összehány,összecsap valami ocsmányságot ,látzsik ,hogy egyáltalán nem foglalkozott vele,hogy igényes legyen csak spórolni akart ezen azt nem szeretem.Én is szoktam kézzel ajándékokat késziteni,de azokban tényleg munka van .
2010. nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem őket. Tavaly kaptam a gyerekeimtől egy határidőnaplót. A 11 éves fiam és a 7 éves lányom együtt készítette. Belevágtam egy mesterképzésbe egy egyetemen és teljesen el voltam úszva a teendőkkel. Így nekem nagyon hasznos ajándék volt és gyönyörű. A fiam megcsinálta a lapok nagy részét számítógépen, kinyomtatták, méretre vágták együtt és a kislányom minden hónaphoz rajzolt bele képet. Bespirálozták apa munkahelyén és csináltak neki borítót is szalvétatechnikával. Hetekig dolgozott együtt a két gyermekem ezen délutánonként iskola után. Ennél szebb ajándékot el sem tudtam volna képzelni. Akármikor előveszem, mindenki csodájára jár, hogy milyen gyönyörű és el sem akarják hinni, hogy gyerekek készítették.


Szóval tud szép lenni egy kézzel készített ajándék is és a lényeg, hogy szívből jöjjön. Persze nem árt ha látszik, hogy munka van mögötte. Nem baj ha nem tökéletes, mert éppen ettől lesz egyedi és megismételhetetlen.

2010. nov. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, attól függ, milyen ajándék és kitől. Egy kisgyerek más, nyilván nem tud mást csinálni, meg igazából bármit csinál a gyereked, örülsz neki. De az ilyen kis porfogókat nem szeretem. Vegyen inkább egy tábla csokit, vagy ha mindenáron saját készítésű, akkor süssön sütit.
2010. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kisebb gyereknek is lehet saját késszitésü ajándékot adni, csak ki kell találni, hogy minek örülne - pl. egy kézzel ügyködött vázának nem biztos, a kedvenc mesehöse képének inkább - gondolom, érthetö, hogy hogy gondolom.

Ha meg egy gyerek CSAK drága ajándéknak örül, ott a szülök valamit nagyon rosszul csináltak a nevelésben.

2010. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem. Nagyon nem. A barátaimnak már suliban mondtam, hogy akkor inkább egy képeslapot vagy csokit.

Ezt onnan tudom, hogy én is szeretek pl. gyöngyöt fűzni, de nekem magában a gyöngyfűzés elfoglaltságában nagyobb örömöm van, mint ha odaadom valakinek, aki pl. utálja a gyöngyöt, a karkötőket, vagy a színeket.

2010. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
Igazából azt értékelem, ha nem kínlódik senki ajándékkal. Semmilyen ajándékra nincs szükségem, sem megvásároltra, sem kézzel készítettre.
2010. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem tudom, a kisfiam 2 évs múlt, az első krixkrax rajzott tuti örökké őrizgetni fogom. Amúgy neked van gyereked? Nem hiszem, mert akkkor nem ócsárolnád itt az ajándékukat, bárhogyan is nézzen ki, hanem ömlengnél róluk, hogy milyen édesek, ügyesek.

Ha meg felnőttről beszélünk...akkor meg az illető mérje fel, hogy milyen a kézügyessége. Én tavaly is és idény is ajándékba mandarin befőttett, házi mézeskalácsot, karácsonyfadíszt adtam. Hát van olyan, akinél ugyanúgy áll azóta is a polcon, de volt olyan aki elkérte a recepteket. Szóval nem minden ember egyforma. Részemről az ilyesmiknek sokkal jobban örülnék, mint a 20. testápolókészletnek vagy a 800. terítőnek.

2010. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!