Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihez forduljak ápolási...

Kihez forduljak ápolási segély ügyben, ha beadott kérelmet elutasították?

Figyelt kérdés

Édesapám többszöri stroke (stroke által az egyik oldalára lebénult, de nem kell tolószék), állandó cukorbetegség (napi 4X inzulinozni kell), magas vérnyomás, stb és sajnos önellátásra nem képes (pelenkára szorul,egyedül már nem tud járni, a cukorszintjét napi 4X Én mérem ill az inzulint is Én adom be)

A háziorvos által kiállított papírt ill. az összes zárójelentést csatoltuk a Magyar Állam Kincstár fele! Viszont a kérelmet elutasították mivel nincs tolószékben, és az xy törvényre hivatkozva nem jogosult ápolásira!

A kérelem csak akkor adható be ismét ha állapota rosszabbodna!

Viszont ez az állapot is elég rossz, mivel ahogy fent is írtam folyamatos felügyeletre szorul...

A visszautasított kérelemmel visszamentem a háziorvoshoz, és azt a válasz kaptam, hogy ő megtett mindent amit ez ügyben tenni lehetett...

Akkor most kihez forduljak???

Válaszokat előre is köszönöm...


2009. jan. 14. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ápolási díj folyósításban nem a MÁK. hanem az önkormányzat az illetékes.

[link]

MÁK-tól úgynevezett fogyatékossági támogatást lehet igényelni, bár valószínűséggel ezeknek a feltételeknek édesapád nem felel meg.

[link]

2009. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszod!

Akkor egy picit részletezném, tehát az önkormányzathoz fordultam először, ők adtak egy formanyomtatványt hogy ezt a háziorvossal ki kell töltetni (az önkormányzat csak akkor állapítja meg a segélyt ha a formanyomtatványon súlyosan fogyatékos lesz bejelölve)

Ezt a háziorvos természetesen nem jelölte be, hanem továbbította a zárójelentéseket ill szakorvosi leleteket a MÁK-hoz! A MÁK pedig elutasította!

[link]

Ennek indoklásával!!

2009. jan. 14. 13:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hasonló cipőben jártam pár éve az édesanyám által, őt kellett ápolnom ugyan ilyen betegség miatt. Tőlem is megvonták az ápolási segélyt de én kaptam helyette rendszeres szociális segélyt. Próbáld meg, menj be a helyi önkormányzathoz és igényeld ezt a formulát. Hátránya, csak annyi, hogy nem számit szolgálati időnek a pénz most 26500 ft.

Próba-szerencse! ))

2009. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
jav. csak 25650ft
2009. jan. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit ehhez hozzátéve, hogy az orvos is és aki a határozatot módositotta nem volt még hasonló cipőben,(még lehet)rosszindulatúságról tanuskodnak!

(az előző válaszadó voltam)

2009. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is rossz hivatkozásra lett beadva a papírotok.

Édesapád gondolom rokkant,és nem fogyatékos.Szerintem állapotrosszabbodásra beadhatjátok a papírokat,azt orvosi szakbizottság bírálja,és ha van határozat utána megpróbálhatjátok újra az ápolásit.Mi bíróságra vittük az ügyet,másodkörben nyertünk csak.Eléggé hosszadalmas és nagyon bosszantó folyamat volt.

2009. jan. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Semmiképpen ne hagyd annyiban, valamit nagyon elnéztek!

biztos, hogy jár ápolási segély, én olyanokat is ismerek, aki szimplán tejallergiás (azaz semmi tejes dolgot nem ehetne, ihatna), 3 havonta 1X jár orvoshoz, mégis felveszi utána az anyja az ápolásit!

Sőt, ha állandó felügyeletre szorul apukád, én a te helyedben kérném az emelt összegű ápolási segélyt, ami majdnem 40000 Ft, ez olyanoknak jár, akiket nem lehet magukra hagyni.

Amugy ez a segély nem csak annak jár, aki súlyosan fogyatékos, hanem akinek krónikus és gyógyíthatatlan betegsége van. És tudtommal a cukorbetegséget sem lehet gyógyítani...

Szóval adj be új papírt az önkormányzathoz, és semmiképpen ne hagyd magad lerázni!


Amugy az ilyeneken kiakadok, hogy aki tényleg megérdemelné az a pénzt, annak nem jár, akinek meg alig van vmi baja, megkapja.


Még annyit, hogy az én anyukám is beteg lett (agyvérzés, infarktus, hipoxia miatti agykárosodás, 24 órás felügyeletet igényel), és én sem kapom, mert nappalis utolsó éves egyetemista vagyok....


Szóval ne hagyd magad!

2009. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!