Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom egy tündibündi shi-tzu...

Anyósom egy tündibündi shi-tzu keverék kutyát. Tényleg aranyos meg minden, de a fia súlyos asztmás és allergiás a kutyára. Én meg aki velük lakom, szintén allergiás a kutyaszőrre, terjed az ekcémám tőle. Mivel beszélhetnénk rá a lépésre?

Figyelt kérdés

Hiába minden, nem hajlandó megválni a kutyától. Ez még érthető, de semmi mást sem tesz az ügyben. Ma megsértődött, mert kiutasítottuk a szobánkból a kutyát. A párom napok óta fuldoklik, és meghalt a vadiúj hepafilteres porszívóm a kutyaszőrtől... A frissen mosott ruháink is folyton szőrösek, csoda hogy még élünk :/

Igazából nem is az kéne hogy kidobja a kutyát, Isten ments... szereti mindenki. De el lehetne zárni a ház egy bizonyos részébe... vagy legalább a ruháktól, és tőlünk távol tartani. De nem lehet beszélni vele, egyszerűen fontosabb neki a kutya, mint a saját fia egészsége... mert én még elviselek egy kis viszketést, de nem bírom már nézni ahogy fuldoklik mellettem a párom :( Mivel lehetne hatni rá? Vagy mit lehetne kezdeni a kutyával?? Lassan már a szőrtelenítésnél tartok :D


2010. nov. 26. 23:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Csak el lehetne riasztani a szobákból. Mi van a porszívóval, attól nem fél?
2010. nov. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Sajnálom a helyzeteteket, de ha te beszólsz, akkor jön az, hogy örülj, hogy befogadtak. Párodnak kellene szólnia neki, hogy váljon meg a kutyától. Sajna nem elég, ha bizonyos helyekről kizárod a kutyát. Szeretem az állatokat, de ha választanom kéne a párom, anyósom, gyerekem, testvérem, szüleim és az állat között, akkor természetesen az embert választanám. A kutyát el kell ajándékozni valakinek.
2010. nov. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

oh... eltűnt valahol a befogadott a kérdés elején XD


Sajnos nem fél semmitől igazán. A porszívónak a hangja zavarja, de csak megugatja, nem megy el tőle.

Az anyósommal elég jóban vagyok, de nem csak rám, senkire sem hallgat :( A párom már akkor szólt neki hogy nem kéne kutya, mikor kinézte magának. Már az sem érdekelte...

2010. nov. 26. 23:56
 4/17 anonim ***** válasza:
Panelben laktok?
2010. nov. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, igazából szerintem ezzel el akar benneteket zavarni a házból, amit valahol meg is értek, még ha nem is szép dolog XD
2010. nov. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én nem hiszem hogy el akarna zavarni. Mi menekülnénk inkább, csak még nincs hova :)

Én takarítok, mi vesszük meg az ennivaló zömét, mostanában már inkább én főzök... neki meg semmi dolga, csak hogy folyton kuplerájt csináljon... Szóval nem hiszem hogy kényelmesebb lenne neki nélkülünk


Egyébként kertes házban lakunk, de van 2 németjuhászunk aki szívesen megnézné magának közelebbről a kis vakarcsot. Így hát csak felügyelettel járhat ki a kutya.

2010. nov. 27. 00:05
 7/17 anonim ***** válasza:
Csináljatok kerítést a kerten belül.
2010. nov. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Az lenne a legjobb, ha a kerten belül elkülönítenétek egy részt (akár a teraszon), és ott tartani a kutyát, be se kellene engedni a házba, ha van kert...
2010. nov. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
"szegénykém szobakutya, az emberek között van a helye... különben is fázna odakint és egyedül lenne..." :D olyan nincs, hogy kirakja a kutyát :/
2010. nov. 27. 00:26
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

1 baromi balfék vagy, ha a kutyaszőrtől tönkrement a porszívód, mert a miénk a két kutya mellett köszöni jól van

2 az anyós azt csinál a saját lakásában, ahol ti szívességből vagytok, amit akar, ha nem tetszik, akkor lehet költözni

3 az anyósod egy barom, a shi-zu is kutya, tök jó lenne neki, ha találkozna más kutyákkal is, így csak egy nyomorék idegroncs lesz belőle

4 vegyetek légtisztítót és porszívózz sűrűbben és semmi bajotok nem lesz, tudok olyan asztmás embert, akinek 3 hosszú szőrű kutyája van és semmi baja, mert takarít rendesen ;)

2010. nov. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!