Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy hangzana ha x Kornélné...

Hogy hangzana ha x Kornélné nevet venné fel valaki? A párom azt mondja nevetséges de nekem tetszik aranyos és ritka. Tervezzük az esküvőt és a néven gondolkodom felvegyem e a párom nevét. Tippek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 1. 20:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem aranyos "Kornélné". :)


Főleg ilyen Vezetéknévvel ,hogy "x". :)

2011. okt. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ugye szerintem is :D de nem a vezetéknév a fontos azért csak x et raktam.
2011. okt. 1. 20:23
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

Első vagyok.


Hány évesek vagytok?


Sok boldogságot, kedves x Kornélné. :)

2011. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Én ki nem állhatom a "né"összes variációját,így ez sem tetszik.
2011. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Még csak tervezzük de nem tudom vagyis én tudom melyik név legyen csak Kornélnak :D nem nagyon tetszik a Kornélné pedig nekem tetszik.Én 24 vagyok ő meg nem árulja el :D
2011. okt. 1. 20:32
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Ha neked tetszik akkor nyugodtan:) Igazából nekem se tetszenek a "né" végződésű nevek,de ha neked igen akkor ne törődj másokkal!:)
2011. okt. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a -né végződésű nevek kivétel nélkül katasztrofálisak. Angolszász nyelvterületen még a legjobb a megoldás, de szerintem teljesen fölösleges felvenni egymás nevét.
2011. okt. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

engem az ilyen elnevezéseknél az zavar,hogy így úgy érezném,hogy: "nincs" nevem. hiszen ha azt mondom bemutakozásnál,hogy: Kis Kornélné vagyok-ebből nem derül mi a nevem,és mindig vissza kérdeznek,hogy:és hogy hívhatom?

de nem lebeszélni akarlak,csak nekem ez a véleményem

2011. okt. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
66%
A "nem lenne nevem" eset elkerülésére: xné majd a te teljes neved jobb lenne, de a Kornélné jól hangzik :)
2011. okt. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
De ha belegondol az ember akkor viszont minek házasodik össze ha nem veszi fel a férje nevét.Nekem tetszik és ez mellett döntök.Számomra idegen lenne egy kötőjeles megoldás,vagy ha marad a lánykori név akkor olyan mintha tagadnám,hogy házas vagyok.
2011. okt. 1. 20:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!