Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már gondoltál arra h jobb...

Már gondoltál arra h jobb lett volna mindent később elkezdeni?

Figyelt kérdés

Nem tudom rendesen megfogalmazni és nincs is sok kedvem erről beszélni de szarul érzem magam miatta.

Mostanában sokat szoktam veszekedni a feleségemmel és szoktam gondolkozni. 25 voltam amikor házasodtam de nem is nagyon gondolkoztunk a jövőn csak úgy jött magától minden. Két év múlva gyerek, fáradtság, veszekedés, büntetések a figyelmetlenségeim miatt és azután is veszekedtünk egy darabig. 2 hete jött a másik gyerek aki egész nap ordít azzal az éles hangjával mint például most is. Néha úgy gondolom h jobb lett volna mindent később csinálni. Házasodhattunk volna később, vállalhattuk volna az első gyereket most is. Mindenre simán ráérhettünk volna. Szeretem őket akkor is ha sokat veszekedünk. Csak ha belegondolok jobb lett volna később. Mondjuk akkor lehet hogy nem is házasodtunk volna össze ha ennyit veszekszünk. Most minden előröl fog kezdődni pedig nemrég kezdtünk el kevesebbet veszekedni. Erre jön még a bátyám barátnője is aki nem akar rólam leszállni. Elegem van. Nem tudom..lehet h nem is kellett volna nekem család. Szeretem őket és nem akarom őket itthagyni meg semmi ne értsetek félre. Csak már kezd elegem lenni ebből az egészből. Ez olyan nem jó már így. Ti voltatok már így? Elfog múlni?

29/f


2010. nov. 27. 22:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok meg megbeszélni a dolgokat. Tudom, hogy közhely de ha megosztjátok a feladatokat a feleségeddel és megbeszéltek mindent, akkor kevesebb a veszekedés. Mi is fiatalon vállaltuk az első babát (én 22 voltam, a férjem 24) és eddig nincs probléma, nem veszekszünk. Mondjuk még csak 2,5 éves a kisfiunk és nem éppen a legegyszerűbb természetű gyerek, de odafigyelünk egymásra. Két gyerek mellett már rengeteg a feladat, beszéljétek meg, hogy kinek mi a dolga. Csináljatok egy költségvetést is, hogy mik azok a kiadások, amik minden hónapban felmerülnek. Így ki tudjátok számolni, hogy adott hónapban mennyi pénz marad majd meg és azt pedig elfelezhetitek. Így jut majd mindenkinek magára is egy kis zsebpénze és az anyagiak miatt sem fogtok veszekedni. Szóval egy alapos beszélgetés hiányzik szerintem csak nektek és ezzel egy csomó konfliktus forrást ki lehet iktatni.
2010. nov. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Türelmesen végigolvastam a kommenteket, és mindegyikben ott lapul az igazság egy-egy darabkája. Hogy a feleséged segítségre és támogatásra szorul, az nem kérdés. Ugyanakkor, tökéletesen átérzem, hogy amikor gyerek születik, a férj hanyagolva van, és rejtett féltékenység alakul ki benne, veled is ez történt. De ne légy gyenge, most van itt az idő, hogy "odatedd" magad, és ne azzal foglalkozz, hogy mi lenne a jó, hanem azzal, hogy mi a helyes! Hogy mit kíván az adott helyzet! Nagy különbség, remélem veszed. Ha észreveszed, hogy mekkora szükség van most rád, az erőt fog adni, mert az energia mindig benne van az adott helyzetben, ami szükséges a megoldáshoz. És igen, szerintem is adj egy-egy estét a feleségednek, és magadnak is. De légy igazságos, és ne sajnáld magad. Ami van, abból ne problémákat gyárts, mert a problémákat nem lehet megoldani. Kezeld ezeket feladat ként, mert a feladatot meg lehet oldani! Fel kell nőnöd a helyzethez.

Vagy, válj el, futamodj meg, és vidd tovább a gyerekségedet és az önsajnálatodat, majd ugyanezekkel a szitukkal fogsz szembesülni....

2010. nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Most mi van azzal h egész nap ordít és éles a hangja?

Nem mondtam h nem szeretem őket és már egyszer átéltem ezeket egy másik gyerekkel és nem szóltam szinte soha semmiért de most elegem lett. Elhiszem h a feleségemnek is nehéz mert egész nap itthon se vagyok szinte. Amikor nem vagyok akkor átjön anyám vagy anyósom és segít. Ha itthon vagyok akkor elvagyok én a nagyobbikkal(amúgy 2 éves) meg néha el is viszem magammal. Nincs bajom a kajával mert kitudom magam szolgálni. És szoktam segíteni neki ha kell. Nem kötekedni akarok 02:44 de engem idegesít h 4-5 óra között megyek dolgozni és nem érek haza csak éjszaka vagy éjfélkor de megint keljek 3-4 óra múlva. Kivéve amikor délután hazajöhetek. Eddig mindig befogtam ha bajom volt és elfelejtettem. De most már elegem van h mindenért én vagyok a hibás és hagynom kell magam h neki legyen igaza mert ha magamnak adok igazat akkor megsértődik. Mindenért csak veszekedni kell. Néha ő is megérthetne

2010. nov. 29. 19:15
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell annyira a nőt védeni? Az senkit se érdekel hogy a kérdező mennyit dolgozik? Meg egy férfit nem idegesíthet a gyere ordítása, csak a nőt? Nehogy már az legyen a vége hogy a gyerek születése után a férfinek kuss a neve, és a véleményét, lelki állapotát le kell magasról sz*rni. Az ilyen mentalitás miatt romlanak meg a házasságok...


23/N

2010. dec. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

09:35 vagyok


Ha valóban ennyit dolgozol, (ez a kérdésedből kimaradt) akkor valóban más a helyzet. Ha a feleségednek van 2 segítője ebben a helyzetben, nos akkor bizony több figyelmet és kedvességet érdemelnél tőle, ennyi munka mellett. De nem egészen világos, hogy miért veszekszik veled egyfolytában, és, hogy miért is okol, hibáztat téged? Gondolom a második lurkóról ketten döntöttetek, és ilyen sok munka mellett még lumpolni, rosszalkodni sem lehet?! Szóval miben vagy hunyó???

2010. dec. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Van pár olyan dolog amiről tényleg tehetek. De például az nem az én hibám h a szomszéd hülye és olyan dolgokat csinál ami másoknak nem tetszik. Azért is szokott veszekedni ha az olajos ruhámat behozom h mossa ki. Elhiszem h nem akarja h olajos legyen minden de nem nagyon tehetek róla mert ha javítani kell akkor javítani kell és olajos leszek. Azóta anyámhoz viszem a túl olajos ruháimat. Arról tehetek h a garázs tele van alkatrésszel és kerülgetni kell őket meg arról is h néha amikor otthon lehetnék elmegyek kb 1 órára de ezt ő is megtehetné, néha túl őszinte vagyok és olyanokat mondok amiket jobb lenne ha nem mondanék. Van olyan is h nem teljesen rá figyelek ha amúgy is qva fáradt vagyok. Vettem már traktort, rakodógépet meg ilyeneket (később el is adtam a traktort, uazt, multicart) lehet h pénzbe kerültek az alkatrészek meg a felújítása de utána csináltak pénzt. Ezért is csak veszekedett. Mondtam neki ha rakodógépet biztos nem adom el. Akkor is húzogatta a száját.
2010. dec. 4. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!