Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy jobb? Ha már most rászokt...

Hogy jobb? Ha már most rászoktatom a párom a házimunkára, vagy majd csak akkor mikor nem fogom bírni egyedül?

Figyelt kérdés

Én most csak 4 órát dolgozom, de járok egyetemre is. Csak ketten vagyunk, nem csinálunk nagy rendetlenséget, simán birom egyedül. De nem akarom, hogy hozzászokjon, hogy nem kell segítsen, mert később, ha többet fogok dolgozni, vagy lesz gyerek is, akkor nem fogom bírni egyedül. De addig? Csináljak megmindent egyedül, vagy most is kérjem meg dolgokra?( pl mossa el maga után a kávés, teás bögrét, tányérját, tegye el a ruháit- én is meg tudom csinálni, de nem akarom "elkényeztetni")

Nálatok hogy van? Hogy a jobb?


2011. nov. 1. 10:54
1 2
 1/12 anonim válasza:
94%

Szia!


Szoktasd rá arra, hogy akkor is segítsen, ha éppen nincs rá akkora szükséged. Én tettem fel az egyik mai kérdést azért, mert a férjem ellustult (otthon voltam a kicsivel, így megcsináltam mindent) és most már akkor sem segít, amikor nagyon kellene. Már nagyon megbántam, hogy így csináltam és csak remélni tudom, hogy még tudok változtatni a helyzeten.

2011. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk munkamegosztás van általában, de van, hogy csak én vagy csak ő takarítok/takarít. Szerintem már most kérd meg ezekre, mert ez így helyes. Szerintem már felnőtt annyira a világ, hogy tudja nem a nő dolga kizárólagosan a házimunka. Biztos vagyok benne hogy sértődés és veszekedés lesz később, a munkamegosztás miatt, és hogy ezeket elkerüld inkább inad szakadtáig fogsz mindenhol melózni, míg kikészülsz, fáradt leszel a szexhez, meg eleve a romantikához, ennél fogva biztos rossz vége lesz.

Ha most rászoktatod, hogy segítsen, lehet, hogy könnyebb lesz később.

2011. nov. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igen! Azonnal vond be a házimunkába, mert később már nem fogod tudni. Jobban fogja értékelni a te munkádat is, ezáltal nagyobb harmóniát teremt az életetekben.
2011. nov. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Mi fél éve költöztünk össze a párommal, ő dolgozik, én tanulok még.

Így kézenfekvő volt hogy csak én látom el a házimunkát, de egy idő után úgy elkényelmesedett, hogy még a ledobott ruháit is a földön hagyta, gyakorlatilag jó hogy a seggét nem nekem kellett törölni...

Délelőtt kitakarítottam, hazaért, rá fél órára már úgy nézett ki a lakás, mint a csatatér...

Tehát jópár veszekedés és hiszti árán már eljutottunk odáig, hogy az éjszakai nasi után nem hagyja az ágy mellett a földön a koszos tányérokat...

Jobb ha minél előbb hozzászoktatod...

2011. nov. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, hogy hiába bírom még, lehet később nem fogom. És nem akarom, hogy sose csináljon majd semmit. Az anyja eléggé elkényeztette, soha nem kellett arrébb tegyen semmit. Soha életében nem teregett ki, vagy szedte be a ruhákat, soha nem mosogatott, főzésről se is beszéljünk. Mikor nagytakarítás van és megkérem, hogy pl porszívózzn ki, akkor szó nélkül megcsinálja, de a cuccait folyamatosan széthagyja, koszos tányérok az astzalon, mindenhol poharak, bögrék( minden iváshoz új poharat vesz elő, mert a másikat letette valahol a házban) Aztán azon kapom magam, hogy estére 4-5 pohár külömböző helyen, teásbögre, kávésbögre, persze a cukor beleszáradva. Megtehetném, hogy elpakolok utána, de nem akarom, hogy olyan elkényeztett legyen, mint az anyja mellett volt. A ruháit is csak leveszi és ledobja az ágyra, persze, ha a kutya széthordja a zokniját, akkor a kutya a hibás, nem ő, mert otthagyta.
2011. nov. 1. 11:21
 6/12 anonim válasza:
88%

A férfi hajlamos azt hinni, hogy ha összeköltözik valakivel, akkor úgymond van +egy külön anyja, aki mos főz takarít rá és körülötte, és neki semmi dolga nincsen csak néha smúzolni. SZÓ SINCS RÓLA!:) Tisztázni kell vele, hogy nem az anyja vagy és alapvető dolgokban igenis neki is segítenie kell és ki kell vennie a részét, másképp nem megy, erről is szól az összeköltözés és a másik támogatása. Tessék rászoktatni a szegény elkényeztetett popsikáját, hogy nem minden körülötte fog forogni, nem lesz mindig minden alá téve ha ő sem képes néhány dolgot megtenni a másik és kettőtök érdekében.

Már most kezdd őt bevonni(megzabolázni:)!! Hajrá!!:)

(nem könnyű, kell hozzá türelem és kitartás, no meg idegrendszer:D)

2011. nov. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Csak másrészről meg hülyén érzem magam, hogy én fele annyit dolgozok, reggel kéőbb kelek, ebből adódóan nem vagyok olyan fáradt, mégis ugráltassam, mikor én is könnyen elmoshatnám azt a pár poharat. Vagy ne érezzem? A legnagyobb baj, hogy az anyja elkényeztette, nem akarom, hogy arra gondoljon, hogy jobb volt vele, mikor nem kellett csináljon semmit és senki se szólongatta, hogy pakoljon el maga után.
2011. nov. 1. 11:42
 8/12 anonim válasza:
100%

Ha folyamatosan elpakolsz utána meg elmosogatod a széthordott bögréit, sosem fogja megtanulni mi a rend. Ha széthordja a bögréit, hát hagyd ott, ha nem lesz miből innia majd megkeresi őket és elmossa magának(tudom, hogy ehhez gyomor kell, de ő erre alapoz, hogy neked úgyis szemet szúr és elpakolod utána!:), a zoknikat és egyebeket pedig először csak rakd le egy kupacba az ágyára, mondd meg hogy tiszták, csak össze kell hajtogatni(nem fog visszakérdezni, hogy és miért nem hajtogattad össze!!túl egyértelmű támadási felület lenne, és balhézni biztos nem akar, sem fejmosást, sem elhalasztott szex-et, márpedig ez mind benne van a pakliban egy ilyen kérdezés után!:), és már bocs, de te 4 órában dolgozol+ egyetemre jársz és tanulnod is kell+ ellátod mind2-töket és a házi munkát, ez ugyanúgy napi 8-9 órai elfoglaltságot jelenthet; ha tetszik neki, ha nem, néha el lehet neki mondani, úgysem hallja meg, de egy idő után el fog jutni a tudatáig, hogy ezt már hallotta tőled és ha többször nem akarja hallani, akkor lassan de biztosan nem fog annyit kifogásolni.

Sok sikert!:)

2011. nov. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Jaj várjál a ruhás részt félreértelmeztem! Na ehhez is gyomor kell, de :hagyd ott, rugdosd arrébb!!:D Ha nem lesz tiszta cucca, megtalálja majd a szennyes tartót, ha nem lesz tiszta zoknija, vagy csak egy fél pár, akkor pedig tudja hogy a kutya volt a ludas, azért mert ő nem a megfelelő helyre tette.

Végső megoldásként kezd el a szeme láttára összeseperni a levetett cuccait egy seprűvel!(mondd meg, hogy ennyiszer nincs kedved egy nap lehajolni, és ha ő ledobta a földre akkor csak nem bánja ha összesöpröd!!:), talán többször nem is kell szólni hogy a szennyesbe tegye a cuccait!!:D A ruháikra igen kényesek általába, a kép pedig hogy seprűvel sepregeted össze őket hát mély nyomot fog hagyni az agyukban!!:)

2011. nov. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Hat ez jo 😄
2016. dec. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!