Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Külföldieknek, hogy hangzik a...

Külföldieknek, hogy hangzik a magyar? Miket hallottatok erről?

Figyelt kérdés
Én mindig azt kapom külföldiektől válasznak, hogy "egzotikusan". (osztrák, brit) ---> de ez lehet kétértelmű is.
2011. szept. 7. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Egyik ismerősömet Franciaországban leszólították emiatt. Nagyon szépnek hallották a nyelvet, de sehova nem tudták tenni. Ha jól emlékszem, Kordáékról meg azt hitték, olaszok.:)
2011. szept. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Én azt gyanítom, hogy hangzásra talán a törökhöz hasonlíthat a legjobban. Mármint úgy értem, kb. olyannak hallanak minket mások, mint amilyennek mi halljuk a törököt.
2011. szept. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

ez érdekes, bocs az offért

de engem az is érdekelne, hogy hogy utánoznak minket, mármint így hablatyolva?

2011. szept. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Nekem egyszer azt mondták, hogy a külföldiek szerint a legszebb magyar szavak a halolaj és a cipőfűző.

Barátnőm Németországban élt és a kedvenc szavuk a szívesen volt, mert az úgy hangzott, mint németül a Sie waschen :D

A magyar nyelvet nagyon sok más nép alakított, gondoljunk itt a törökre, németre, szláv nyelvekre, vannak latin szavaink és ezek mellett finn-ugor nyelv :) állítólag nagyon szép, olvastam youtube-on kommenteket magyar disney daloknál, és volt, hogy egy olasz írta, hogy milyen szép és érdekes nyelv :)

Szerintem is egyébként egy kicsit törökösen hangozhat, bár sok nálunk az e, amit a németektől vettünk át. Olyan lehet, mint mikor a részeg német megpróbál törökül beszélni :D

2011. szept. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Milliószor volt már a kérdés.


Egyébként minden külföldi olyannak hallja, amilyen előítélete van arról, hogy melyik nyelv számít "idegennek". Pl. egy német számára a magyar úgy hangzik, mint a török, mert a németek a törököt hallják leginkább a számukra ismeretlen nyelvek közül. A szlávok gyakran azt hiszik a magyarra, hogy német, mert amiben sok az e, és van ö meg ü, az biztos német. Az amerikaiak szerint a magyar szlávosan hangzik, mert számukra minden szlávosan hangzik, ami nem angol, spanyol vagy francia. A japánul egy kicsit tudó amerikaiak szerint viszont japánosan hangzik. Szóval mindenki az előítéletei és előismeretei szerint nyilatkozik erről.

2011. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!