Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek van szociális, önkormán...

Akinek van szociális, önkormányzati lakása, milyen feltételekkel lehet hozzájutni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagy segítség kellene!

Van két gyermekem a férjemtől (még nem váltunk el, de be van adva), és most babát várok a mostani páromtól. De időközben fel kellett költöznünk apámhoz, aki eddig mézes mázas volt. Most egyszerűen megbolondult. Párom elvesztette a munkáját, részben a saját hibájából, de csak részben. És apám az utcára akarja rakni, és közölte, hogy nem ad neki enni, és nem engedi, hogy elismerje a gyerekemet!

Pedig eleinte ő bátorított, hogy segít bármiben, akármiben, csakhogy a párommal és a kicsikkel minden okés legyen. Most meg ez.....

Szóval emiatt szeretnék egy önkormányzati lakást. Sajnos albérlethez kevés a jövedelmünk, de egy ilyen lakást tudnánk fizetni.

Kérlek segítsetek, hogyan is kell ezt megigényelni, hogyan juthatunk hozzá!

Még egyszer nem engedem, hogy apám tönkretegye a kapcsolatomat, azt pedig pláne nem, hogy a gyermekem apa nélkül nőjjön fel!


2010. nov. 30. 23:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Itt van elég sok ilyen lakás, nővéremék is abba menekültek apám elől! :-( Csak sajnos vele teljesen megszakadt a kapcsolatunk, így nem tud nekem segíteni.

És hallottam valami listáról itt is. De akkor tényleg igazatok van, és bemegyek személyesen, úgy tényleg több dolgot tudnak mondani!

2010. nov. 30. 23:51
 12/13 anonim ***** válasza:

: tegnap 23:47 vagyok..

Én Budapesti vagyok. 18 évvel ezelőtt született a fiam majd 2 év múlva a lányom.Amikor a fiammal terhes lettem én akkor mentem be az önkormányzathoz(akkor még tanácshoz)hogy lakást igényeljek..Rögtön avval kezdték,hogy a listán végére fel írnak,és 1 gyermekkel ne sok reményt várjak,mert rajtam kívül nagyon sokan igényeltek még lakást akik 3-4 gyermekkel voltak..De felírtak,mert igényeltem..A lányom születése után újra és újra bementem,hogy jó lenne már mert 2 éve várok rá..Erre az volt a válasz,hogy van aki lassan 5-6 éve vár..Évente legalább 20-szor a nyakukra jártam..A fiam azóta 18 a lányom 16 éves..Még ma sem kaptam önkormányzati lakást,bár már régen nem foglalkozom vele..Tudomásul vettem,hogy sokan vannak akik nálam is jobban rászorultak..

Szóval sokat számít,hogy ahol élsz mennyi ember szorul rá,és mennyien jelentkeztek rá..Mint írtam sok üres lakás van vészhelyzetre,mert kell hogy legyenek ilyen lakások-

Csak megsúgom,hogy az nem jó pont,hogy a párod a saját hibájából nem dolgozik...Azt hogy édesapáddal nem jó a kapcsolat..nos ezt is nagyon sokan elmondhatják magukról..

de sok siket nektek..

2010. dec. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Most írjam le,amit anélkül is tudsz!

Még mindig a régi rendszer müködik,tessék ismerőst keresni,aki segít h,lakáshoz juss! Igaz,h van lista,de elöszőr akkor is azok kapnak,akiknek van ismeretségük...

2010. dec. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!