Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja egy katonaságná...

Miért gondolja egy katonaságnál dolgozó, bizonyos rendfokozatban lévő férfi, hogy ő felsőbbrendű másoknál?

Figyelt kérdés
Nem tudom,volt-e már valakinek szerencséje megismerkedni ilyen fazonnal,de engem megdöbbent,hogy még ismerkedéskor is benne van az ilyen egyedekben a felsőbbrendűség:)Ha te nem helyeselsz a magánéletben neki ugyanúgy,mint az alkalmazottak,kitér a hitéből:)Az ilyen emberek nem is tudom hogy találnak társat...Szép és jó a hivatástudat,de hogy ennyire nem tudják ezt félretenni a magánéletben,az elég érdekes...:)
2010. dec. 1. 00:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Engem egyszer bemutattak egy faszinak, közli, XY zászlós. Huh mondom XY orvostanhallgató. Később több ilyen is volt, csak nem vettem tudomást róla.


Komolyan nem értem, hogy mit gondolnak, kit érdekel a civil életben? Ez kicsit olyan, mint mikor itt bármilyen témában, BÁRMILYENBEN, egyesek késztetést éreznek, hogy beírják, pedagógus vagyok, kismama vagyok, tök mindegy miről van szó.

2010. dec. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősöm,és amikor bemutatkozik bárhol,bárkinek,akkor így mondja:-"Kovács István vagyok,alosztályvezető."- Röhögnek rajta mindenhol.
2010. dec. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
:D Nem is merek belegondolni hogy milyen lehet katonafeleségnek lenni...ehhez elszántság kell,tuti
2010. dec. 1. 00:54
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem nem kell őket bántani! Lehet, hogy annyira marha van a keze alatt, hogy büszke arra, hogy ő nem tudott még elmarhulni.( tisztelet a kivételnek)


Én szeretem a katonákat, és egyik vágyam az,hogy katona feleség legyek :)

2010. dec. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, én azóta katonafeleség lettem, de sem a férjem, sem azok a kollégiái, akikkel összejárunk nem ilyenek.


Szerintem inkább ritkább, aki így mutatokozik be civilben is, ők azok akiknek alig fér be az arca az ajtón.

2010. dec. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Természetesen tisztelet a kivételnek:)
2010. dec. 1. 03:06
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Na azért vannak normálisak is. A sógornőm férje is egy hivatásos katona. Ismerem kb 10 éve a srácot, de a mai napig nem tudom mi a rendfokozota, mert nem érdekel és ő sem tukmálja a témát. Neki az a munkája, magánemberként, ha nagyritkán találkozunk, akkor az autókról tudunk órákig eldiskurálni.


Aki olyan, mint a kérdező esete vagy aki beírta, hogy hogy mutatkozik be, ez olyan embernek sivár a lelkivilága és ilyen mankók kellenek neki, hogy embernek érezze magát. Ha szeretettel nem tudod leszoktatni, akkor mehet a levesbe. Kerülni kell őket messziről.

2010. dec. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én vőlegényem is katona, és bár a rendfokozatával nem jön soha, de neki is vannak érdekes dolgai, pl aki nem tud lefutni min 10 kilómétert, az fizikailag egy semmirekellő sz*r:) De én csak nevetek az ilyen dolgain:)

Egyébként biztos azért büszkék annyira a rendfokozatukra egyesek mert ténylen elég nehéz elérni, ismerek olyanokat akik 10 év munkaviszony után lettek csak 1 rendfokozatot előléptetve, úgyhogy tényleg nem egyszerű.

Elsőnek igaza van, én is szoktam röhögni amikor késztetést éreznek rá hogy beírkálják itt GYIK-en hogy hány diplomájuk van, meg hány nyelven beszélnek, holott a kérdéshez semmi köze (nameg mondjuk egy kereskedelem-marketing szakot, illetve egyébb "büfészakokat" nem valami nagy teljesítmény lerakni...)

2010. dec. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az én exférjem pont ilyen volt, de csak ha melóba volt, amúgy otthon egy kezesbárány, szava se volt:) de amint betette a lábát a laktanyába..nagyon utálták, még kezet se fogott senkivel! Amikor telefonon hívtam és ő meló helyen volt akkor volt a legidegesítőbb, a válasz csak katonás igen-nem-ből állt, na egyszer kiakadtam és ordítottam vele a telóba, hogy nem a beosztottjaival beszél, hanem a feleségével. Kapott egy hónap szexmegvonást érte.Amikor meg megszületett az első gyerekünk, olyan lett otthon is mint egy kiképzőtiszt:) a gyereket kúszni tanította, és játékpuskával rám célozni de nem igazán játék volt az egész, mert a gyerek mindig sírt a végén, annyira erős, határozott, katonás hangon ordított vele, hogy hasra, kússz, meg fegyvert vállra, hogy a gyerek félt.És bizony a vége felé már otthon is fennhordta az orrát, mert előléptették és éreztette, hogy nekem csak érettségim van és szakmám és nincs fősulim , egyetemem, én meg szépen elváltam.
2010. dec. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én pincér vagyok. Rendszeres vendégünk volt egy pasas,aki mikor asztalt foglalt telefonon így mutatkozott be : Jó napot kívánok,Laczó József,ügyvéd! Egyszer jó kedvemben talált ,és visszaköszöntem: Jó napot kívánok,Kiss Jolánka,pincér!


25/N

2010. dec. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!