Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan férfi az...

Volt már olyan férfi az életedben, aki így gondolkodott? Te hogy fogadtad?

Figyelt kérdés
A párommal 5 éve ismerjük egymást. Úgy 3 éve komoly a kapcsolat. Tegnap csak úgy társalgási témaként fölhoztam, hogy talán ideje lenne összeköltözni. Azt eddig is tudtam, hogy van hitele, amit fizet, és más tartozásai is, ebben semmi különös nincs. (kb. 1 millió az összes tartozása). De most azt mondta, hogy addig, amíg ezeket ki nem fizeti, addig nem fog velem összeköltözni. Hogy mikorra tudja visszafizetni, az teljesen bizonytalan. Úgyhogy nem tudom meddig kell rá várnom. Most nem igazán tudom, hogy mi tévő legyek, mert szerintem azokat egy közös lakásban is ugyanúgy fizetheti, mint eddig. Ezt mondtam is neki, de nem, az úgy nem jó. Kicsit össze is kaptunk rajta, úgyhogy most nem tudom, hogy mennyire sértődött meg rajta. Lehet, hogy azért nem értem, mert én soha nem vettem fel hitelt, inkább összegyűjtöttem a pénzt? Szerintetek e miatt szétmehet, egy amúgy jól működő kapcsolat? 33/N 43/F
2011. okt. 27. 12:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
69%

Szétmenni nem fogtok és szerintem a párodat sem a rossz szándék vezérelte és nem is arról van szó, hogy nem szeret.

Szerintem mindössze annyi történik, hogy szégyelli a tartozását és nem akarja,hogy fizess bele. Gondolom azt vallja, hogy a férfi a családfő, tehát ő gondoskodik a családjáról és szégyellné, hogy úgy élnétek, hogy te gyűjtögetsz, nincs hiteled, neki meg családfenntartó létére van.


Nem garantálom, hogy úgy van, ahogyan leírtam, ez csak az én véleményem.

2011. okt. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez inkább kifogásnak tűnik, mert valóban, akkor is tudná fizetni a hitelt, ha összeköltöztök.

Valószínűleg neki ez így jó, nem akar változtatni.

2011. okt. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
92%
Ne sértődj meg, de szerintem nem akar veled összeköltözni. Ez egy igen sz@r indok, hogy amíg hitelem van, addig nem költözöm. Mert? Mi változna akkor? Ez hülyeség. Lehet nem így van, és más oka van, hogy nem akar összeköltözni, de nekem ez jön le belőle. Leginkább a korotok miatt. Nem 18 évesek vagytok már, hanem érett, felnőtt emberek. A hitelnek semmi köze ahhoz, hogy hányan laktok egy adott helyen.
2011. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
87%

A hitel miatt miért nem lehettek együtt? Ez számomra tök érthetetlen... ő most hol lakik? és te hol? volt már házas és te? gyerekek?

ez a majd mikor kifizeti, egy gyenge duma... 33 éves vagy, mire várjál? és ő is mikor akar társas életet élni, majd 60 felett? nem vagytok olyan korban, hogy még éveket várjatok a másikra...

2011. okt. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
91%

Én is úgy gondolom, hogy nem akar változtatni, így kényelmesen élheti "legény életét". Nem tudom, hogy milyen összegben törleszti a tartozását, de ha bérből és fizetésből él, akkor ez eltarthat vagy 5-6 évig...

Gondolom Te már gyermeket is szeretnél....

2011. okt. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
79%
nekem inkább az lenne elgondolkodtató, h az elmúlt 3évben még nem költöztetek össze és most is halogatja. Már csak azért is forszíroznám a dolgot,h kiderüljön,képesek vagytok-e együtt élve is jól működni.Ha vele tervezel, tudnod kellene, ő milyen hosszú távban gondolkodik, ennek első jele az összeköltözés.Nem vagytok 18évesek és ezeket nem bántásból írom.
2011. okt. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm pasija szó szerint ugyanezzel jött. Szereti, blablabla, de amíg tele van hitellel, és nincs biztos egzisztenciája, addig nem akar összeköltözést. Barátnőm egy idő után megunta, és dobta. Szakítás után két hónappal visszakönyörögte magát a pasi, akkor már nemhogy összeköltözni akart, de még házasodni is. Azóta már három éve házasok.

Vannak lökött férfiak, akik nem tudják, mit akarnak.

2011. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
2%
szerintem a barátod egy finom üzenetet próbált küldeni neked, hogy segítsd visszafizetni az adósságát. ha valóban komoly a kapcsolatotok én azt javaslom, hogy szállj be az adósságvisszafizetésbe. ebből a barátod látni fogja, hogy te tényleg komolyan gondolod ezt a dolgot és biztos vagyok benne, hogy össze fog veled költözni. a legjobb az lenne, ha te önként felajánlanád, hogy kifizeted helytte a pénzt. nem tudom, hogy állsz anyagilag, de talán szülők/nagyszülők segíthetnének. ez egy remek alkalom a bizonyításra! hajrá!
2011. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Az anyjáéknál lakik. Volt házas, a volt feleségének is tartozik. Nem lehet, hogy azért nem akar összeköltözni, mert semmi sem marad neki a fizetéséből, és amíg az anyjánál lakik, addig csak kap valamit. De ha velem összeköltözik, akkor nekem kellene eltartanom.
2011. okt. 27. 12:11
 10/36 A kérdező kommentje:

"Vannak lökött férfiak, akik nem tudják, mit akarnak."

Lehet, hogy én is kifogtam egyet.

2011. okt. 27. 12:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!