Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van közöttetek olyan, aki...

Van közöttetek olyan, aki leszbikus vagy meleg beállítottságú és a párjával nevel egy gyermeket?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés azért foglalkoztat, mert noha még fiatal avgyok a gyermek vállaláshoz, a párommal szeretnénk majd örökbefogadni egy gyereket. És érdekelne ezeknek a társadalmi következménye, illetve, hogy miylen viszonyok között tudjátok nevelni a gyermeketeket!? Olvastam egy cikket, miszerint kutatások bizonyítják, hogy semmiféle pszichés elváltozás nem következik be a gyereknél sőt megesik, hogy kiegyensúlyozottaban élnek mint a többiek. Mi erről a véleményetek? A válaszokat előre köszönöm! :)
2010. dec. 1. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Örökbefogadás a magyar jogszabályok szerint meleg/leszbikus pároknak nem lehetséges.


Egyébként van olyan fórum, ahol leszbikus, meleg párok mesélnek a gyereknevelésről, illetve hogyan tettek szert erre.


Ha gondolod küldj privát üzenetet és elküldöm a linket. Nem tenném közkinccsé a linket.

2010. dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam, hogy már minden országban elfogadott az örökbefogadás, annyi hátulötővel, hogy csak az egyik szülőt lehet megnevezni törvényes szülőnek.
2010. dec. 1. 12:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyedülállóként fogadhat örökbe. Sőőt, egyedülállóként a spermabank szolgáltatásait is igénybe veheti egy leszbikus.

Probléma volt, nincs.

2010. dec. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Tudtommal tényleg nem fogadhat örökbe meleg pár gyereket Magyarországon. De egyedülálló ember igen (bár a törvény kimondja, hogy kétszülős, apuka-anyuka párokat pereferálni kell az egyedülállóval szemben). Innentől kezdve azt gondolom, hogy akár meleg pár is, hiszen két homoszexuális ember együtt élése törvényileg nem értelmezhető (kivéve a bejegyzett életársi kapcsolatot-de ez ritka), tehát egyedülállónak számít. Mondjuk a környezetanulmánynál kiderül. Sok gyereknek biztosan jobb lenne még egy meleg párnál is (nem pejoratíve mondom), mint árván, vagy gyermekotthonban felnőni.
2010. dec. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok.én személy szerint sajnálom az olyan párokat akiknek nem lehet gyermekük.Most tegyük félre h szexuális beállítottságuk miatt vagy sem.Szerintem jó szülő lehet egy azonosnemű pár is.Van jó és rossz szülő egyaránt..Mondjuk amilyen beszűkűlt gondolkodású emberek élnek itt,szegény gyereket hülyére csesztetnék a suliban.Én hetero vagyok,egyedül nevelem a lányom mert az apja egy "állat"volt,igy elhajtottam a francba még 15éve amikor megszültem.Szívesen segítenék is az ilyen pároknak,de itt béranyaságra sincs lehetőség.Úgy gondolom,ha nem szivárog ki mi történik a hálószobában,simán lehet jó szülő egy azonos nemű pár.Amugyis ott is van férfi-nő szerep nem?vagy rosszzul tudom?
2010. dec. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Múlt héten, csütörtökön (nov. 25) az Inter Alia alapítvány tartott egy sajtótájékoztatót, pont ebben a témában!


Két kiadványuk jelent meg (ingyenesek):


× Fehér füzet / azonos nemű szülőkről és gyermekeikről

ebben törvényi háttérről, lehetőségekről van szó, problémákról, nemzetközi tendenciákról és stratégiákról a hátrányos helyzet megszüntetése ellenében

× "Mi vagyunk a család, a biztonság, az otthona" Leszbikus anyák, meleg apák és "pótapák"

ez pedig egy interjúkötet, beszélgetések gyermeket nevelő párokkal, stb. nagyon tanulságos és láthatóan változatos, ki hogyan oldja meg az ilyesmit, mik a tervei!


Ha érdekel, nézzetek utána, kérdezzétek meg az Alapítványt! Biztos tudnak adni ezekből pár darabot. :)

Az is lehet, hogy célszerűbb Labrisznál kérdezősködni, legalábbis fórumon van egy ilyen topic, gyermekvállalásról, és ott vannak is párok, ha minden igaz.

Egyébként engem is foglalkoztat a gyermekvállalás, leszbikusként, de szintén fiatal vagyok (18) és egyedülálló - de részt vettem a sajtótájékoztatón barátaimmal.

És ha gondolod, írj e-mailt. Szívesen elmondom, amit hallottam, olvastam, gondolok (itt nincs annyi hely, leírni, kifejteni, eszmecserélni). :)



18/L

2010. dec. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

13:46-os vagyok, még eszembe jutott valami...


Szerintem nem problémaképzés ez. Nyilván, ha nem köt BÉK-et egy leszbikus nő, és egyedülállóként lehet gyermeke, de... Mégis hol marad a gyermek jogi és egyéb biztonsága? Hiszen két szülője van a gyakorlatban, de törvénykezés szerint csak egy! És ez nem föltétlen pénzkérdés, hanem pl. csak egyik szülő szülő, tehát csak neki van joga elmenni érte az óvodába, okmányügyben intézkedni, stb.

Amíg a BÉK nem tartalmazza, hogy az élettárs szülővé lép elő, addig a gyermek ihatja meg a levét, nem védi meg teljesen a végrendelkezés, papírhalom. Addig nem fognak a leszbikus és meleg párok BÉK-et kötni, mert nincs sok értelme... :S

Ráadásul ott van a "fiktív apa" kötelező intézménye.

A probléma nem a gyermekvállalás, igazából, mert az sokféle lehet, mint azt az interjúkötetben olvashatjuk, hanem... a jogi kiszolgáltatottság, na... az mérgez.

2010. dec. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, rengeteg hasznos választ kaptam a kérdésre.


13:01. Leszbikusként, engem is foglalkoztat ez a fiú/lány szerep, viszont azt gondolom nem minden esetben van ilyen, hogy megoszlanak a szerepek. A párom és én például teljesen nőiesek vagyunk mindketten. Tény, talán nem annyira mint a tűsarkúban, miniszoknyában mászkáló nők, de alkalomadtán még mi is felöltözködünk úgy. Pl: Színház, vagy egyéb események. Mégis ha megkérdeznénk melyikünk a fiú, igazából csak azt tudnám mondani, hogy egyikünk sem. Nőnek érezzük magunkat mindketten, nőiesen öltözködünk, élünk. Természetesen van amiben én dominálok jobban, van amiben ő, de ez nemtől független :) Gondolkodtam már azon is, hogy a leszbikusok, miért választanak fiús lányt. Mert én pedig ezt nem értem, tehát én egy lányban, testileg is lelkileg is a lányt keresem :) De biztosan nekik is megvan rá az okuk. Ha esetleg idetéved valaki, aki járatos benne, az nyugodtan leírhatja :) Azért pedig tiszteletem, hogy képes vagy egyedül nevelni a gyermekedet. Sokan nem mernek kilépni egy rossz kapcsolatból, mert h, akkor nem lesz a gyereknek apukája stb. Mégis szerintem sokkal jobbat tettél ezzel, mint ha hagytad volna h egy "állat" nevelje fel.


Illetve még egy dolgot szeretnék midnenkinek mondani. Szerintem sem befolyásolja a gyermek pszichés és lelki fejlődését az, hogy milyen beállítottságú a szülő. Mert én példul rajongok a páromért, és hál istennek ő is értem. Tudom, hogy egy csodálatos ember, és szerintem sok gyerek örülne ha oylan anyukája lehetne mint amilyen Ő lesz. És biztos vagyok benne, h együttes, közös erővel, különb gyereket fogunk nevelni, mint amiylenek sajnos ebben a mai eltorzult társadalomban vannak. Erőszak, drogok, alkohol, elnyomás, szinte ezekről szól az egész.

És tiszteletem, minden olyan anyukának, akik ellent tudnak mondani a társadalmi nevelésnek, és úgy nevelik fel a gyermeküket, hogy jó és tisztességes ember legyen belőle.

2010. dec. 1. 14:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is gondolkoztam, hogy majd szeretnék gyereket, de én meleg fiú vagyok, még elég fiatal, és az a baj, hogy manapság nem könnyű párt találni....

De azon is gondolkoztam, hogy egyedül fogadok örökbe...

2010. dec. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt mondják, egyszer mindenki megtalálja a párját. Szerintem ne aggódj emiatt, majd egyszercsak jön a nagy Ő, akkor amikor nem is számítanál rá :) Egyébként a fiatal az mit takar, ha szabad ilyet kérdeznem!? Mennyi idős vagy?:)
2010. dec. 1. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!