Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a nyílt házasság...

Mit gondoltok a nyílt házasságról?

Figyelt kérdés
Ha olyan házasságban élnétek, ahol már csak az anyagiak tartanának össze benneteket, gyakorlatilag nem élnétek már együtt, szerintetek megengedett hogy mindketten ismerkedjetek (előzetes megbeszélést követően), vagy ezzel megvárnátok a válás kimondását? Gáz ilyenkor nyílvános helyen találkozni valakivel? Mit szól a környezet?
2010. dec. 1. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
én Válás párti vvaygok,bár ismerek olyan nyitott házasságot ,ami mi már vagy 20 éve tart,nem mint a sok látszatházasság...
2010. dec. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Engem biztosan nem érdekelne a környezet... nem az ő életükről van szó, hanem az enyémről. A gond csak az, hogy új szerelem, vonzódás meg minden, aztán ha elgondolkodsz, rájöhetsz arra, hogy a szerelem elmúlik, és egy másik partnerrel is a válás szélére kerülhetsz. Jobb inkább ápolni a kapcsolatot és szeretni azt, akit egyszer már kiválasztottál, mivel valószínűleg nem véletlenül választottad.
2010. dec. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyébként egy nyíltan felvállalt új kapcsolat arra is ráébresztheti a feleket, hogy egymást szeretik (nálam legalábbis így volt).
2010. dec. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

1. Nekem nem lenne megoldás, de van akinek igen.

2. Ha MINDKETTEN beleegyeznek és nem okoz egyiknek sem problémát, akkor elfogadható.

3. Ebben az esetben nem sok beleszólása van a környezetnek, mert magánügy, és nem is foglalkoznék azzal, hogy ki mit szól.


De mint mondtam, nekem nem jöhetne szóba, vagy maradnék azzal, akivel hivatalosan is együtt vagyok, vagy szedném a sátorfámat, de ilyen nem egyértelmü helyzetet nem tudnék elviselni.

2010. dec. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha két ember között nem működik, akkor válni kell. Ha még várnak a válással, bizonyos okok miatt, akkor az pedig csak rájuk tartozik. Ha nincs köztük testi kapcsolat, sem más, akkor nyugodtan lehet ismerkedni. Ez így van rendjén.
2010. dec. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek az ilyen kétszínű alakoskodásban.

Ha már nem szeretem a férjemet, vagy még szeretem, de nem tudok vele együtt élni, akkor inkább válás, minthogy végignézzem, hogyan csajozik be, hogyan ássa alá a női mivoltamat - mert ezzel ezt teszi, akkor is, ha csak az anyagiak tartanak össze, ami elég sarkos megközelítés, azért bizonyos fokú ragaszkodás mindig marad az emberben a másik iránt, még akkor is, ha az érzelmek végképp kihűltek - ezt én nem hagynám.

Ha gyerek van, akkor meg alapból tabuként kezelem az ilyesmit, azonnali hatállyal válás és szétköltözés.A gyerekem ne egy ilyen erkölcsi fertőben nőjjön fel.

2010. dec. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen értelemben már csak a papír tartja össze őket, akkor az már nem is házasságtörés.
2010. dec. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd meg ha van időd!

2010. dec. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Manapság gyakran elfeledkezünk arról, hogy a házasság intézménye egy elköteleződés. Anyagilag is, erkölcsileg is. Egy életközösség, egy vagyonközösség, lehet közös cél is, ami összetartja, például a gyerekek felnevelése. Ezek közül csupán egy(!) a szex, szerelem, érzelmek vonala. Saját nagyanyáink, akiknek a korában a válás, az egyedüllét még elfogadhatatlan volt, sokkal jobban tudták ezt. Akkor is volt sok megcsalás. Csak másképp intézték. Kb. ahhoz tudnám hasonlítani, mintha a család lett volna a munka a gyerekneveléssel, az anyagiak előteremtésével stb. A szex pedig a szórakozás. Tehát előbbre való volt a munka, aztán jöhetett a szórakozás. És persze, hogy nem mindenki azzal akart szórakozni, akivel egész nap együtt dolgozott. (Tudom, hogy sokan most megköpködnek majd ezért az őszinteségért, szókimondásért, lelkük rajta, tegyék!) :)


Ami megváltozott az a környezet. Ma kevésbé fontosak az anyagiak (!!!), egyedülálló anya is fel tud nevelni tisztességben egy-két gyereket, nem halnak éhen. (Igaz, nagyon gazdagok sem lesznek feltétlenül.) Ellenben felértékelődtek az érzelmek. Ma nagyon ritka, ha valaki nem szerelemből, hanem érdekből házasodik. Sokan le is nézik érte. Ekkorát változott a világ.


Ilyen hosszú bevezető után az a véleményem, ha a két félt vezetik még közös célok érdekek, és képesek békésen, együtt élni, nem marják egymást folyamatosan, akkor nem muszáj elválniuk. Ha pedig így vannak, akkor a nyílt házasság csak egy szó arra, ami egyébként is lenne. Nem oszt, nem szoroz. Én sajnálom, hogy mostanság sokan első szóra elválnak, külön mennek. Mert a másikat hibáztatják sokan, ha maguk nem boldogok a kapcsolatban. Tehetnének érte, ám valaki másra fogni és egy újat próbálkozni ma könnyebb. (Régen nehezebb volt. Ez látszik a válási statisztikákon, nem más.)


A környezet meg gondoljon, amit jól esik neki. ;)

2010. dec. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ma nagyon ritka, ha valaki nem szerelemből, hanem érdekből házasodik.Nem ritka csak jobban tudnak hazudni,szinleleni,aztán perzse van szerető...
2010. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!