Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mit gondoltok az igazán korai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az igazán korai életkorban kötött házasságról?

Figyelt kérdés

16 után. Kb 18-9ig. Szerintetk ez jó egy embernek?

Én azt gondolom hogy egy ember jó ha 25 évesen kész van iylesmire. Egy embernek kell fiatalság, ez a kor. Aki ennyi idősen házasodik, nem érzi hogy valami kimaradt, amit nem tud már visszahozni? Gyönyörű és csodás dolodg a szerelem, de olyan "szánalmas" mindent eköré építeni. Egy embernek kell legyen saját élete, hobbija, tanulmányai satöbbi. Nem az hogy legyen teljesen független begubózott meg ilyenek, de egy embernek manapság szerintem kell magára időt fordítania, megismerkednie önmagával, és ez nem 17 évig tart. És felelőtlen dolog szerintem hogy azelőtt házasodnak emberek, hogy még semmi végzettségük állásuk. Így max a szüleik nyakára maradnak vagy a nőt egy idősebb pasi tartja el de az annyira.. kiszolgáltatott, számomra megalázó kicsit. Engem ne tartson el senki.

Ti erről mit gondoltok, szerintetek ez normális?


2009. júl. 11. 02:24
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
63%
abszolút halálraítélt dolog. pontosan azért, amiket írtál. de manapság már nagyítóval kell keresni azt, aki ilyen fiatalon házasodik. max. a kisebbség egyes köreiben divat, ott meg a szülők döntenek sokszor erről.
2009. júl. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
88%
Azt gondolom, hogy minden ember más, minden embernek más az életútja is. Vannak, akik korábban érnek és korábban megtalálják az igazit is. Én pl. 21 voltam, mikor férjhez mentem, nem volt munkám, tanultam, de nem éreztem megalázónak, hogy a férjem tart el pár évig. Szerintem nem kellene bírálnod másokat, amíg nem ismered a helyzetüket. Nem látsz bele, hogy ki miért házasodott (nem érdekházasságra gondolok!). Valóban ha belegondolunk a 16-19 éves korosztály olyan, ami magát nem tudja eltartani, én nem is tartom jó dolognak, hogy valaki így házasodjon, de azért ne mondjuk már ki, hogy 25 éves kor az ideális. Van, akinek lehet, hogy 30, van, akinek 20. Szerintem ebben semmi szánalmas nincs, inkább az a szánalmas, mikor valakit ilyen alapján ítélnek meg.
2009. júl. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nincs bajom vele, de gyerek olyankor még az ember, és 99%, hogy válás lesz a vége.
2009. júl. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem is szánalmas, ha valaki ilyen fiatalon házasodik, mert fogalma nincs az életről! Ha lenne, nem tenné meg, hanem várna vele!

1, túl fiatal, és rá fog jönni, hogy kár volt házasodni

2, mivel nincs sok tapasztalata, ezért válás lesz a vége

3, ha még gyerek is jön, rájön, hogy az nem csak egy kis tündérke, hanem egy 24 órás feladat is, onnantól kezdve nem lesz buli, ide-oda el menés, hanem a gyerek

2009. júl. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
63%
08:40: de jó, hogy ilyen "pozitívan" állsz a dolgokhoz és kollektíve beszélsz mindenkiről. Nem tudom, hogy te mit szólnál hozzá, ha valaki odaállna eléd és azt mondaná, hogy úgyis el fogsz válni és szánalmas vagy? Hát gondolom, hogy fel lennél háborodva. Teljesen jogosan. A szánalmas nagyon erős kifejezés ám. Nem tudom, hogy az ilyen emberek miért nem a saját életükkel foglalkoznak ahelyett, hogy mást furkálnak csak azért, mert ők korábban házasodtak. Nekem meg azokról van meg a véleményem, akik mások életének folyását akarják behatárolni.
2009. júl. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
39%

08:49


Én nem fogok házasodni, mert nem vagyok hülye.

Amúgy meg legyen az ő gondjuk, attól még meg van a véleményem, mégha nem is tetszik neked.

2009. júl. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
76%
Igen, azt gondolsz, amit akarsz, csak ne úgy add elő, mintha az valami univerzális igazság lenne. Látod, most is lehülyézted azokat, akik házasok. Vedd már észre, hogy attól, hogy neked valamiről van egy véleményed, még másnak lehet eltérő álláspontja és nem kell mindenkit leszólni olyan jelzőkkel, hogy szánalmas meg hülye.
2009. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
62%
teljesen egyetértek veled..
2009. júl. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
65%
Mivel tudok erre jó példát én azt mondom normális.Valakinek sikerülhet ilyen fiatalon.
2009. júl. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem is sikerülhet korán is,és lehet rossz később is.

Persze nem azt mondom,hogy 17 évesen normális házasodni mert nem az,még egy csomó dolog van az életben aminek meg kellene előzni a házasságot,de csak a fiatal életkor miatt nincs feltétlen halálra ítélve a házasság.

Viszont van egy csomó hátul ütője az tuti,de lehet attól még együtt élni,hogy fiatalok szórakozásra vágynak,csak szerintem a gyerekkel érdemes várni.De nagyon szerencsés az,akinek pont a megfelelő életkorban jön össze minden úgy,hogy akkor házasodhasson lehessenek gyerekei amikor az ideális.A házasság ellenesekkel meg nem kell foglalkozni,nem éppen jó példák a társadalomnak.De biztosan megvan a saját lelki nyomoruk családi hátterük ahhoz,hogy ellenezzék a házasságot.

Én a második házasságomban élet 10 éve,és a válásom után sem lettem házasság ellenes.Teljesen a normális élet pártján vagyok,vagyis rendezett családjogi körülmények,házasság család gyerekek.

Viszont ezzel a nagy egyenjogúsággal nem értek egyet,mi az,hogy engem ne tartson el senki?Egy normális házasságban családban nincsen enyém tiéd,miénk van.Közös ágy asztal kassza.És nem érzem cikinek,vagy kevesebbnek magam,ha a gyerekeimmel gyesen vagyok és a férjem a család fenntartó.Ez így normális.A lényeg,hogy a gyerekeink ne legyenek elhanyagolva semmilyen téren,ne a bölcsőde nagymama nevelje fel,hanem mi,legyen rájuk mindig időm.Ha azt forintosítani kellene amit egy anyuka csinál egy családban mondjuk 3 gyerek mellett,akkor sokan leköröznék a jól kereső férjüket.De nem lehet mindent pénzbe mérni.Rühellem aki ennyire anyagias,és családon belül azt számolgatja ki mit mennyit kapart össze,ez a szánalmas.Aki ilyen az maradjon egyedül,akkor nem kell neki versengeni senkivel,eltarthatja mindig saját magát igényei szerint.Vagy keressen maga mellé egy hasonlóan szánalmas anyagias pasit,aztán versenghetnek számolgathatják ki mit hozott össze természetesen saját magának.

2009. júl. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!