Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A halálod elött mi lenne az...

A halálod elött mi lenne az utolso mondat és kinek szòlna?

Figyelt kérdés
Azon lèpjunk tùl,h. szeretlek,csak,h.ne mindenki azt ìrja...meg egyèrtelmü,h.az elhangozna..de pl.valami jò tanàcs vagy egy szèp mondat lenne?...ma elgondolkodtam rajta nagyon...
2009. jan. 17. 00:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

"Hát akkor lássuk, mi is van utána VALÓJÁBAN..."


Ez értelemszerűen csak egy amolyan általános kíváncsiságot kifejező megnyilatkozás. Intelmeket folyamatosan osztogatok amúgy is, úgyhogy az utolsó mondatom már lehet valami más jellegű is. :)

2009. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
azt hogy a családom ( és azok akik szeretnek ) ne gyászoljonak örökké, lépjenek túl hamar a dolgon, és ne adjanak fel sose semmit hanem próbálkozonnak.... :)(
2009. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
99%

"Tudtam, hogy ez lesz a vége!" :)

- na jó ez csak poén.


Amúgy, amikor elolvastam a kérdést, egyből a Maszk című film egyik jelenete ugrott be amikor úgy tesz mintha haldokolna és elhaló hangon azt mondja: "Mondjátok meg Totónak, hogy szerettem..." :)


Félretéve a viccet és a poénokat:

Mivel tudom, hogy néhány szóban nem tudnék elmondani szinte semmit amit fontosnak tartok és csak sallang szövegek jutnának eszembe amik minden haldokló szájából előttűnnek az utolsó pillanatban, (ilyen a szeretlek vagy a legyetek jók és boldogak és a hasonlók) így közel egy éve elkezdtem egy könyvet írni amibe életem minden olyan mozzanatát leírom amit meg akartam tenni de nem sikerült, amit ki akartam mondani de nem tudtam, amit éreztem de nem mutathattam vagy amit megtettem de nem kellett volna, mondtam de nem kellett volna és így tovább minden ismerősömről, barátomról, rokonomról és hozzám közel álló személyekről. Erről a könyvről viszont nem tud senki így valószínűleg életem utolsó pillanataiban azt mondanám: "OLVASSÁTOK!"


Szerintem ez így elég kifejező és még emléknek is szép a könyv. Ha olvassák majd mindig eszükbejut, hogy ki is voltam és milyen is voltam valójában.

2009. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

engedd el a nyakamot vegyek egy utolso mely lelegzetett =))

jo kerdes en meg soha nem gondolkodtam ezen h mi is legyen vagy hogy fog alalkulni ez a dolog. 24 eves leszek 16 evesen mar lattam ezt dolgot magam elott amikor egy kocsi el utott akkor azt gondoltam h eljem tul es legyek egeszseges mas semmi nem jutott eszembe

2009. jan. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
91%

Te nem láttál még haldokló embert.

A nagyapám a kezeim közt halt meg,és annyira akart mondani valamit,de nem tudott beszélni.Az édesapám sem tudott semmit mondani mikor a halálos ágya mellett álltunk.

De a szeméből az érzéseit ki tudtuk olvasni.

A legtöbb ember nem tud mondani semmit közvetlen a halála előtt,ez tapasztalat.Egészségügyben dolgozok.


Amúgy életünkben kell elgondolkozni,hogy értelmesen tartalmasan éljünk,másokat ne bántsunk és jó emberek legyünk.Akkor az utolsó percekben már nem tudunk semmin változtatni.

Amúgy nekem a családom a gyerekeim lennének az utolsó gondolatom az biztos.

2009. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
33%
süsü!te ittál!lehelj rám!! :-)
2009. jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de azt igen, hogy olyasmit nem akarok mondani, hogy "a francba, elqrtam", vagy "ó, hogy miért nem tettem meg ezt vagy azt", "miért alkudtam meg" - lényegében "miért éltem úgy, mintha ez a pillanat sose jönne el?" miért voltam vele mindig úgy, hogy MAJD, meg ÚGYSE - higgyétek el, ez a 2 szó teszi tönkre az életet!!!!!!!!!!!


A témához nagyon ajánlom Popper Péter: Belső utakon c. könyvét!

2009. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Az a halálom körülményeitől is függ. Ha pl. megölnének, biztosan valami olyasmit kiabálnék, hogy NEEEEE!
2009. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így előre nem lehet megmondani, asszem, ez majd az adott helyzettől függ. Ha leszek olyan állapotban, hogy beszéljek pár szót, mielőtt meghalok, ahhoz fogok majd beszélni, aki ott lesz mellettem. Ha egyáltalán lesz ott valaki... Nem hiszem, hogy ilyen helyzetekben szép mondatok vagy bölcsességek jutnának az ember eszébe... Talán az egyik kedvenc dalomból énekelnék. Tényleg nem tudom... :P
2009. jan. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Picivel több mint egy éve meghalt az egyik nagyon szeretett családtagom. Már két hete ágyban feküdt, nem nagyon tudtunk beszélni, nagyon rosszul volt. A halála előtti este volt nyitva utoljára a szeme, én beszéltem hozzá, ő csak nézett, nem tudott mondani semmit, nem is vagyok bent biztos hogy értette amit mondtam, de ahogy az előttem levők is irták: a szemükben minden ott van. Nem kell neki semmit sem mondani. Látni mindent, csak legyél ott mellette.

Véleményem szerint jobb, ha nem mond semmit, mert ha elkezdni, és nem tudja a mondatot befejezni, akkor az rosszabb. És mennyi időm keresztül fogsz rajt agyalni, hogy vajon mit is akart mondani...

2009. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!