Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavar másokat egy...

Miért zavar másokat egy társaságban, ha valaki egy külső dolgon mérgelődik?

Figyelt kérdés
Pszichológiában járatos ember véleményét kérném. Felnőttek vagyunk, de közös csalási vállalkozásunkban sok időt vagyunk együtt hárman, én a testvérem és édesapánk. Megfigyeltem, hogyha a többiektől független, külső dolog idegessé tesz és teszem a megjegyzést vagy mérgelődöm, apánkból kitör a szülői beidegződés és jól helyrepakol, pedig arra mindig kényesen ügyelek, hogy a mérgemet ne töltsem ki senkin. Ha én káromkodok, vagy szitkozódom, mondjuk, mert dugó van, vagy egyik üzletfél inkorrekt volt stb stb, lényeg: hogy sorstársak vagyunk, nem ellenfelek az ügyben, akkora parázsvita tud kialakulni, hogy kész a komplett összeveszés. Pedig jóapánk is sokszor káromkodik és ilyenkor egyet kell értenünk vele. Néha nagyobb a balhé, mint a kiinduló ok.
2008. jan. 15. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

tehát, ha tudod mi okozza a feszültséget akkor arra is tudsz figyelni, hogy legközelebb ne az édesapád közelében kapjon el a "hév"

elég tudatosan látod a dolgokat ahogy leirtad, tehát nincs mitől félned...

a szülőknek mint látod - reflexszerű régi beidegződései vannak, amiről "elvileg" le kellene szokjanak, azaz át kellene lépniük a "most" jelenjében...mert mivel minden olyan cselekedet ami félelemből fakad vagy egyéb berögzülésből az a múltból ered..

tehát, az elfogadásról szól, fogadjuk el a másikat olyannak amilyen és ne változtassuk meg!!

apukádnak vannak problémái amit a múlt generációs szokásait cipeli magán, most itt a jelenben neked kell okosnak lenned és "átlépni"- azaz elfogadni az ő hibáit--

és ha ez téged zavar akkor nem őt kell megváltoztatni, hanem benned kell ez a "kis zavart" elháritani..

próbálj meg nem belemenni később a "zivatarba" ha látod a gomolygó felhőket! :-)

remélem tudtam segiteni

p.terapeuta

2008. jan. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csalási vállalkozás..hehehe ...Freudi elszólás
2009. dec. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Ha emberek között vagy nem illik olyan dolgokról beszélni,ami őket nem érinti!!!
2009. dec. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!