Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja apám mindig,...

Miért mondja apám mindig, hogy menjek el dolgozni? Ennyi idősen nem ez lenne a normális. Vagy igen?

Figyelt kérdés
Anyuval élek, apám külön él, telefonon beszélünk legtöbbször. Pl. olyanokat mond, hogy menjek el dolgozni, mert már elég nagy vagyok stb. Ezt azért mondja, mert nem akar fizetni gyerektartást és van, hogy hónapokig semmit nem kapunk. Ha küld is, akkor is csak 8 ezret. Anyu ilyet sose mond, szerinte az a lényeg, hogy jól tanuljak. Az meg egyértelmű, hogy nem tudnék dolgozni gimi mellett, mivel egy nagyon erős iskolába járok, ahol magasak a követelmények és szinte minden szabadidőm a tanulásra megy el. Apám szerintem tiszta beteg, nagyon haragszom rá. Amúgy ezt a "dolgozz" dolgot már 14 (!) éves korom óta mondja. Miért ilyen? Olyan elkeserítő, hogy ilyen apám van, másoknak sokkal normálisabb.
2010. dec. 3. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát, vagy tényleg a gyerektartás miatt, vagy azért, mert amikor ő volt ennyi idős, még más értékek domináltak, más volt a tanulás és a munka értéke.
2010. dec. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyilván alig várja, hogy befejezd a sulit, mert akkor még ritkán sem kell fizetnie. Nem értem, ha ez annyira megterhelő neki, akkor miért vállalt gyereket. Nem te akartál megszületni. Inkább örülnie kellene, hogy nem egy buta gyereke van. Ne törődj vele! Tanulj, ameddig tudsz. Egyszer majd büszke lesz rád.
2010. dec. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ő sem dolgozott soha, max ideiglenes munkahelyei voltak és még most is az anyja tartja el.
2010. dec. 3. 12:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én apámnak is büdös volt gyerektartást fizetnie, vannak ilyenek sajnos. Tanuljál, ebben a korban az a legfontosabb, az a jövőd.
2010. dec. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy most?
2010. dec. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
16
2010. dec. 3. 15:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Határeset. Mostantól kereshetsz diákmunkát.
2010. dec. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem fogok. Most az a legfontosabb, hogy jó legyen az átlagom, mert az idei év beleszámít már a felvételibe és ez kell ahhoz, hogy jó egyetemre jussak be. Különben is, a diákmunka nem a kiskorú középiskolásoknak van.
2010. dec. 3. 17:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Mond meg jó édes apukádnak hogy keresen rendes melót ha küld rendes gyerektartást elmész melozni, amúgy mindegy hogy van e melód 18 éves korodig minimum fizetni kell ha utána is tanulsz akkor is kell.
2010. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pff hallod... Sajna, hogy ilyen az apád. A tanulással foglalkozz szerintem, utána majd ráérsz még ledolgozni az egész életed. Majd ha anyukád kezdi el fösztörgetni, mert nem bírja már anyagilag, akkor esetleg gondolkozz el rajta, addig ráérsz.
2010. dec. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!