Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok hűséges...

Miért nem tudok hűséges lenni, miért kell mindig más (is)? Örülnék ha férfiak írnának, de nők is írhatnak ha így éreznek. (kiegészítést elolvasni fontos)

Figyelt kérdés

Hiába van valakim, még akkor is kell mellé mindig valaki más, ha szeretem.

Egyszerűen unatkozom kb. 1-2 hét után vele. Nem elég nekem. És nem szexuális téren, hanem úgy egyáltalán.


Nem hagyom el a kedvesemet, mert örülök, hogy van nekem és szeretem. (Nem is jövök össze egykönnyen senkivel, nagyon válogatós vagyok (külső, belső tulajdonságok egyaránt fontosak és hogy legyen kisugárzása, megfogjon benne valami).

De ha pl van egy szőke barátnőm, akkor ha meglátok egy dögös feketét, azt érzem, hogy KELL. Na jó, ez csak egy példa volt, mert persze nem csak ez a fontos :))

De ha van egy rendes, kedves, aranyos kis barátnőm akkor egy idő után megunom, persze vele maradok mert szeretem, de nem bírom ki, hogy ne csaljam meg, vagy jöjjek össze közben egy másik lánnyal is, aki kicsit vadabb nála és lehet vele őrültebb dolgokat csinálni.

Viszont egy ilyen vadabb, erősen r.bancos jellegű csajjal sosem jönnék össze tartósan... mondjuk az ilyen kis szűzies visszafogott apácákkal sem, mert akkor éjjel-nappal megcsalnám úgyis és csak idegesítene :)


TUDOM, hogy undorító dolog amit művelek, de nem bírom megállni, ilyen vagyok és ezt a legtöbben tudják is rólam.

És nem tudom miért kéne magam visszafognom, amikor csak egy életem van... nem tudok rá egy okot sem.

Szeretnék én is egy komoly kapcsolatot, de az a baj, hogy eddig még nem sikerült olyan embert találnom, akit annyira szeretnék, hogy nem csalnám meg. (Volt egy, máig szeretem, de senki nem ér fel hozzá sajnos...)

Senki sem annyira "sokoldalú" mint én. Azért kellenek egyszerre többen mert az egyikkel ezt lehet, a másikkal azt. Örülnék, ha egyszerűbb lennék és beérném egy valakivel és boldog lennék én is, mint mások. De sajnos nekem nem ez jutott.


Van még rajtam kívül valaki, aki így érez??? Mihez kezdjek?

Én sem akarom ezt örökké, nem mintha nem élvezném, de hát örökké nem csinálhatom ezt.


A többit majd menetközben, mert így is sokat írtam :)

Köszönöm a válaszokat.


2009. jan. 18. 01:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
28%

nem találtál még számodra tökéletes fiút,ami mindenben megfelel neked.

keress és találsz,talán máshogy fogsz vélekedni erről

2009. jan. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%
hány éves vagy?hány fiúd volt eddig?ez is fontos
2009. jan. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
nem lehet hogy a régi nagy szerelem miatt érzel így? miért lett vége? ha vele is azért mert megcsaltad valószínűleg ennek nagyon súlyos pszichológi háttere van, nem árt ha felkeresel a dokit.
2009. jan. 18. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
76%

Hat nem figyeltek? fiu a kerdezo!!! hany eves vagy tenyleg? nekem pont volt egy ilyen stilusu pasim akibe beleszerettem es tudtam rola hogy milyen megis evek ota vagyok neki "egyiknek". en sem ertem pontosan miert van ez, valami pszichologiai magyarazata lehet.

En elfogadtam ot ugy amilyen, de elvette a teljes onbizalmam. nem talaltad volna meg meg az igazit? vagy mar igy lehet reg elhalasztottad... valoszinu nagy onbizalmad van hogy ezt csinalod, de jol latod a helyzeted egyszer abba kene mar hagyni. Talan onfegyelem? Na mostmar irjon olyan pasi is akinek van ezzel tapasztalata! ;) udv 21 eves lany

2009. jan. 18. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%

Jah es az "egyik" alatt ugy ertem, hogy en kulfoldon elek szoval 2 szer egy evben megyek haza akkor talalkozunk es tudom hogy van csaja , mindig mas, meg regen is volt.

A korodra vagyok kivancsi meg arra hogy szuleid elvaltak e?

2009. jan. 18. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, de még írjon nyugodtan, akinek van ötlete.



Nos... igaza van az elsőnek, tökéletes fiút sem találtam még :D De persze nyitott szemmel járok, hátha egyszer...


19, tudom még fiatal vagyok, majd később stb.

Most nem tudom, hogy mire vagy kíváncsi, mert én most konkrétan lányokról írtam, de te fiút kérdeztél :) Barátnőm és barátom is volt már egy pár... (pasi talán több, de mostanában szinte csak lányok) nem mondanám, hogy kevés. De a legtöbb rövid volt.


04:24-esnek: a régi nagy szerelmemmel sosem voltunk együtt, mert neki van egy partnere és komoly kapcsolatban élnek. És régen is volt valaki mellette több éven át. Ő is szeretett engem valamennyire, de persze a párját is. Most gondolok bele, hogy mennyire hasonlít ez így az én történetemhez :) csak én már előtte is ilyen voltam...

Szóval vele nem volt semmi, viszont máig őszinte barátságban vagyunk, és tudja, hogy nagyon szeretem és ő is engem, csak nem úgy. Vele annyira szép minden, mellette sosem volt hiányérzetem, egyszerűen tökéletes. Senki mást nem találok évek óta, aki ennyire illene hozzám, viszont róla már sajnos lekéstem. Későn jöttem rá, hogy ő az akire egész (eddigi, rövidke) életemben vártam...


Most már le kell írnom a teljes igazságot, a keveredés miatt :) Szóval, a 04:38-as nem írt hülyeséget, mert tényleg arra lehetne következtetni abból, amit írtam, hogy fiú vagyok, nem lány. De mégse... lány vagyok, és biszexuális.

Csak nem akartam ezt leírni, mert akkor mindjárt másképp néznek rám az emberek, és ebben a helyzetben nyugodtan kezelhetnének pasiként, mert amit írtam az arra utal. És azért is kérem férfiak véleményét [is :)].


Jó, hogy erre az önbizalom-elvevős dologra felhívtad a figyelmemet, majd ügyelek rá a későbbiekben. Azért remélem azóta már megnőtt az önbizalmad ;)


Szüleim nem váltak el, sőt 20 év alatt sosem csalták meg egymást. Amit én nem is értek... persze örülök neki.

2009. jan. 18. 08:04
 7/19 anonim válasza:
100%

Nem lehet, hogy te is csak a biztonságra törekszel? Mint én... :( Kell mindig egy "tartalék, B terv", hogy ha az első számú szerelem elhagyna...

Az önbizalmammal nincs gond, tisztában vagyok az értékeimmel és azzal is, hogy mindig találnék férfit. Az én félelmem az elhagyástól a szüleimre (vagyis anyukám "tettére") vezethetők vissza... De ez már más téma...


Egy hasonló mentalitású férfi ismerősöm egyszerűen azt mondta erre: téged hajt a véred, ez ellen nem tehetsz...

Lehet ez genetikailag kódolt? :) Nőknél is?

2009. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

figyu, én sem vagyok túlon-túl tapasztalt, de tudom mit jelent szerelmesnek lenni...ismerem a rossz oldalát is, a jót is. 2 éven át olyan valakibe voltam szerelmes, aki tudomást sem vett rólam jóformán, csak beszélgettünk hetente 1x, 2x. ennyi...de nem tudtam másra nézni, mindenkiben Őt kerestem...mikor rájöttem hogy ez a szekér elment, akkor szedtem össze magam. rá egy évre lett egy barátom (akivel 16 hónapja geyütt vagyok) és eszembe nem jutna megcsalni. Mert ha Őt szeretem akkor NEM KELL más...persze van úgy, hogy megtetszik valaki, "hű de jól néz ki" de ennél tovább nem megyek. (hűséget fogadtam nem vakságot:) ) ha mégis úgy érezném, hogy megcsalnám (még nem volt ilyen) akkor sem megcsalnám, hanem megmondanám, hogy legyen vége, mert a lelkiisemretem nem engedné a megcsalást. Vége lenne, mert az mégis tiszteségesebb. Éppen ezért kapcsolatunk elején, már kértem Tőle, ha úgy érzi nálam jobbat kapott, szakitsunk, legyen vége...csak ne csaljuk egymást.

"Senki sem annyira "sokoldalú" mint én."- ez nem hangzik kicsit beképzelten? szerintem még nem nőttél fel ahhoz, hogy komoly kapcsolatod legyen, addig amig igy gondolkodsz, hogy nem érted miért kéne hűségesnek lenned, ha nem találtál még okot én mondok neked párat: 1. ha valakit szeretsz akkor nem akarod, nem tudod megcsalni

2. ha valakit szeretsz nem bántod meg azzal, hogy megcsalod

3 szerintem neked sem esne jól egy "megcsalás"

4 mindig gondolnod kéne kivel teszed ezt

stb stb...

ha úgy érzed nem tudsz valakit feltétel (vagy inkább megcsalás) nélkül szeretni, azt mond el neki, hogy tudja mire számitson, ezzel igy semmi baj nincs. De hitegetni, becsapni stb az elég gázas.

gondold át mit teszel mielőtt cselekszel.

Üdv

2009. jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Amit leírtál, ez alapján szerintem fiús-lány vagy, és nem lányos-lány. Pl.: a barbie babák helyett jobban érdekelnek a műszaki cikkek.

Szal azért csalod meg a jelenlegi barátodat, mert izgalomra vágysz. A lebukás veszélye "éltet" éltet téged, és ez hoz izgalomba. A férfiakra jellemző, az hogy minél több nőt akarnak meghódítani. Ez sima fajfenttartási ösztönnek hívják.

"nem mintha nem élvezném"-->> ezaz hogy ezt élvezed. Ezen nehéz felülkerekedni, de kitartással sikerülhet. Szal ellentmondasz a vágynak, hogy megcsald a pasidat. Nehéz lesz, de ha nagyon akarod, akkor sikerül.

2009. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt az egyet keresed mindenkiben, és valahogy nincs meg... És ezzel valahogy mindenki így van, csak nem ismerik fel, úgy értem, itt is vannak kérdések "milyen fiúk/lányok jönnek be neked", vagy közkedvelt vigasztalások "találsz olyant, lesz még olyan, lesz jobb is"... a probléma ugye azzal van, hogy senki nem az "olyant", hanem "ŐT" keresi, és míg "olyanból" valóban sok van, "Ő" csak 1. És sokan ott szúrják el, hogy idővel megunják, nem akarnak várni, és megelégednek egy "olyannal", és ha mégis megromlik a kapcsolat, akkor baj van.

Mindenkiben "ŐT" keresed te is, de senkiben nincs meg úgy. Egy "olyannal" viszont ne elégedj meg, mert azt aztán megszívhatja az is, aki csak később fog létezni, és semmiről nem tehet.

Valóban fiatal vagy. A kérdés az, hogy valóban "Ő" tartozik hozzád, és várnod kell, vagy ő is csak egy "olyan", és az igazi "Ő" majd később jön el, akit azonnal felismersz? Ez ki fog derülni számodra, aki ugyanis hozzád tartozik, az melléd kerül, és nem lehet elszalasztani, elsétálni mellette csakúgy, onnan ismered fel, hogy soha nem lesz teljesen kulcsra-lakatra zárva előtted az ajtaja. Ha várni kell, addig pedig próbáld élvezni az életet így is, csak óvatosan, ne bánts meg másokat. Inkább ne ígérj komoly kapcsolatot, majd ahogy alakul.

2009. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!