Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjek, férfiak! Hogyan lehet...

Férjek, férfiak! Hogyan lehet rávenni titeket a beszélgetésre?

Figyelt kérdés

Úgy érzem régen sokkal többet beszélgettünk a férjemmel, ami nekem nagyon hiányzik. Most csak a napi történéseket beszéljük meg, semmi lelki dolog, érzések, tervezések stb.

Ha felhozom a témát elvicceli, ha komolyra fordítom a szót, akkor meg begubózik vagy megsértődik (nem jó szó rá, de valami ilyesmit csinál)

Mit csinálok rosszul, hogyan próbálkozzak?

Lányok, ti is írhattok ám!


2011. okt. 21. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Üdvözöllek, végre felébredtél.

Hahó!

Ők férfiak, nem képesek ilyesmire, csak nagyon nehezen... :))


Az én férjem egy érzékeny, bújós alkat, de még ő is hidegrázást kap, mikor elkezdenék vele "komoly" témákról beszélgetni olyankor, mikor neki nincs hozzá hangulata.

Ilyenkor kapom meg azt, hogy elmehettem volna rendőrnek a kérdezősködésem miatt, pedig csupán a női kíváncsiságom hajt.

Egy férfi sosem fogja tudni megérteni, hogy arra a kérdésre, hogy pl. "Hogy érzi magát a bátyád most, hogy elválnak?", nem elég nekünk annyi válasz, hogy "Sz*rul...!

:)))

2011. okt. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

A férjem se egy szószátyár típus, a fontos dolgokban beszélget de amit kevésbé talál fontosnak, vagy pl. a a kis érzéseimmel kapcsolatos dolog, ott kedvesen , de gyorsan "leráz" :)

Meg hallottam egy viccet, ami talán a ffiak hozzáállását "minősíti" a kommunikációhoz.

A székely feleség nagyon unja már, hogy a férje sosem mondja, hogy "szeretlek". Eléáll , és megkérdi hogy miért nem mondja gyakrabban?

Mire a székely:Egyszer már mondtam... majd ha változás lesz, szólok! :D

2011. okt. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én férjem szeret beszélgetni, sott, néha ugy érzem, hogy sokat is beszél! Allandoan tervezi a jovonket, építgeti fejben a házunkat és mindent meg is oszt velem.
2011. okt. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Lányomnak van egy jó teóriája. Sarkít (tapasztalati alapon, tudatosan), de éppen ezért tetszik. Ő - akinél jobban kevesen tudják tisztelni a Társat, - azt mondja: "nézd..ezek (mármint a hímneműek) tulajdonképpen animális lények. Versengésre, agresszivitásra, birtoklás-vágyra vannak programozva (kommunikációra NEM elsősorban!)

és - bár az evolúció azt "kéri" tőlük, hogy - az intellektust e célra felhasználva - meghaladják ezt a programot, majd egy magasabb szintre lépjenek, tömegeikben nem képesek erre. Ehhez úgy kéne érzékelniük a jelenségeket - finoman, árnyaltan, sokoldalúan - mint nekünk nőknek. Egyes egyedeikben már meg is jelenik az erre való készség, de akkor meg mi, nők kezdjük úgy érezni, mintha ezek a férfiak eltávolodtak volna a saját lényegüktől..Félő, hogy ettől alábbhagy bennünk a vonzalom. Más megoldás tehát nemigen van: azt kell elvárnunk tőlük, amit "tudnak", és úgy szeretni őket, amilyenek - egy kötelező kultúrember-szintnél nem alább".

Én meg igazat adok a leánygyerekemnek..nem semmi ez a vélemény. Már szinte...bölcs.:-)))))

2011. okt. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pl. úgy ha nem támadsz le a kérdésekkel... és nem állandóan nyaggatsz a lelki témákkal...
2011. okt. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!