Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Levente névnapot mikor tartják?

Levente névnapot mikor tartják?

Figyelt kérdés
A naptárban június 18-ra és 28-ra is van írva. Melyik az "igazi"?
2009. jan. 18. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nincs olyan, hogy igazi. Ha egy évben többször van egy adott névnap, akkor többnyire a név gazdája (illetve leginkább még picikorában a szülei) döntik el, melyik napon ünneplik. Ez ismerősök esetében úgy szokott kiderülni, hogy felköszöntöd valamelyik időpontban, aztán vagy simán megköszöni, vagy azt mondja, hogy "köszi szépen, de amúgy én x napon tartom".
2009. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Szia.


Egyetértek előttem íróval,valamint megkérdeztem két Levente ismerősömet,egyikőjük június 28.-án másikuk november 12.-én tartja,a szüleik így jelölték ki még gyerekkorukban.A férjem Tamás, a tágabb családom márciusban köszönti fel, én és a szüleim decemberben.Nincs olyan,hogy "igazi",ahhoz nagyon bele kell menni a név múltjába,hogy megtudd,pontosan melyik volt először bejegyezve.Tartsd sztem ott,ahol neked tetszik.Melody

2009. jan. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Az én kisfiam Levente 1 évben ha jól emlékszem kb 4 alkalommal lehet névnapot ünnepleni neki. Mi kezdetben jun 28-án tartottuk. De mivel a rokonok rendszerint 18-án köszöntik fel őt így maradtunk ez utóbbiban. Ugyanis ha 28-án lenne mindig elfelejtenék, mert a férjem ágán ilyenkor köszöntik a Lászlókat és a kisfiam így feledésbe merült még anyóséknál is.

Így viszont irtó kényelmes: nekem jún .11-én van a születésnapon a nagypapámé jún. 12-én az apósomé jún. 13-án, anyukámé jún. 24-én, így a jún 18 Levente nap igazán kényelmes és nem marad ki semmiből a kisfiam. Gergely nap is hasonló.

2009. jan. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még csak 3,5 hónapos a kisfiam,úgyhogy még van időnk eldönteni a kérdést. Köszi a válaszokat! :)
2009. jan. 18. 12:28
 5/11 anonim válasza:
48%
nem néztem a naptárt de úgy tudom az a rendes névnap ahol nincs más név megjelenitve mellette.Az én nevem judit,Júl.30.-án van mellettem xénia is,meg van dec.10.-én,és az csak judit.dec.10 a névnapom!:):)
2009. jan. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Szia! A két időpont jól van megadva valóban.

Amit valóban tudni kell: Vannak nevek, amiket többször jelölnek a naptárban.

MINDIG A SZÜLETÉST KöVETŐ ELSŐ NÉVNAPOT KELL FIGYELEMBE VENNI!

Neked:

Júni 18. Arnold / Levente nap a megfelelő számára.

2010. jan. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Június 28 vagy Juniusba 18. Én ekkor tartom vagyis általában 28. Mert én Juli 12-én születtem.
2010. jan. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
28-án többen köszöntötték fel a kisfiam,úgyhogy maradunk annál. :) Köszönöm a válaszokat! :)
2010. jan. 31. 13:06
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Leventém lesz, a család azt mondja 28-n kell tartani, de ha azt vesszük, hogy mikor fog születni, a 18-a közelebb van, ráadásul apja László, igy egymás mellett lennének 27 és 28-n
2010. ápr. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
én is Levente vagyok és június 18-án van tartva a testvérem pedig 1 nappal korábban mivel ő Laura
2010. máj. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!