Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartják olyan kicsinek...

Miért tartják olyan kicsinek a 12-13.14 éves lányokat? Miért nem engedik meg nekik, hogy pl. szőrtelenítsenek?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor olvasom GYK-n ,hogy a szüleik nem engedik az ilyen idős lányoknak,hogy borotválkozzanak,körmöt fessenek stb. Nem értem miért ilyenek egyesek szülei. Szerintetek? Mondjuk legalább ilyesmi körömlakkokat igazán megengedhetnének nekik:


[link] -átlátszó


[link] -fehér


[link]


[link] (ezek közül néhányat,mert világosak)


És miért nem szőrteleníthetnek,az ő lábuk ill. hónaljuk..


Egyébként azt is olvastam már,hogy egy csaj le akarta vágatni a haját lépcsőzetesre,de nem engedték neki,csak egyenesre.


Nem tudom mi rossz van egy szép hosszú lépcsős hajban:


[link]


[link]


[link]


14.L


2011. júl. 25. 12:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/107 anonim ***** válasza:
57%

mert az anyukák, apukák nem akarják, h már ennyi idősen egy ordas kurv@ legyen a kicsi lányuk és igazuk is van! ilyen fiatal lányoknak (köss belém nyugodtan, h ti már "felnőttek" vagytok...:) ) nem azon kéne járni az eszüknek, h ma milyen színű legyen a körmöm, holnap milyen szexi rucit vegyek fel, már le kéne szednem a szőrt a nunimról, mert a pasim nem szereti a dzsungelt...

meglátod, ha lesznek gyerekeid, akkor te sem fogod megengedni neki az ilyen dolgokat, aztán ki tudja...

19/l

2011. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/107 anonim ***** válasza:
66%
Mert ennyi idősen még gyerekek vagytok. A szülők próbálják elérni, hogy ne kezdjetek el túl korán ilyeneken kattogni, hogy ne váljatok kis p1csákká, mire leérettségiztek. Tudom, tudom, mindenki azt nyomatja, hogy csakis a külsőddel foglalkozz, de valójában ezzel még bőven ráértek. A szülők csak egy normális értékrend szerint nevelnek, ami ellenpontozza a médiából rátok szakadó kifordult értékrendet.
2011. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/107 A kérdező kommentje:

Értelmes vagy. :D


Mi van? VAGYTOK? Hol volt rólam szó? xD Én csak sajnálom azokat akiknek semmit nem engednek meg. Mert az oké ,hogy sminket nem engednek nekik,mert én se mázolom magam,de ilyen apróbb dolgokat miért tiltanak?


Kit akarok becsapni? Hülyékkel lehetetlen társalogni.

2011. júl. 25. 12:34
 4/107 A kérdező kommentje:
elsőnek írtam,többieknek köszi (:
2011. júl. 25. 12:34
 5/107 A kérdező kommentje:

Nem értitek? Normális dolog szerintem és nem kurv.s,az hogy valaki igényes. Nekem például nagyon szőrős volt a lábam és a hónaljam,anyukám megengedte. Nem tudom miért lennék ettől kur.a?! A körmömet is festem,mert van itthon körömlakk és tetszik,és akkor mi van? 8 évesek is festik a körmüket... Ti valahogy teljesen félreértettétek az egészet. -.-


ÉS NEM második válaszoló,NEM hiszem magam felnőttnek.

2011. júl. 25. 12:37
 6/107 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem az a baj, hogy sok szülőnek nehéz ez az átmeneti állapot, illetve hogy a kislányuk ugyan még kicsi és gyerek, de akkor is lány, így ahelyett, hogy megtanítanák pl. ovis kora óta öltözközni, ruhát választani mindenfélét megtiltanak neki, nem csoda, hogy 17-18 évesen majd feketére festi a körmét vagy rikító zöldre a haját.

A szőrtelenítéssel meg az a helyzet, hogy a legtöbb 12 évesnek semmi szüksége rá és csak megerősödik tőle a szőrük.

Iskolába nyilván nem való festett köröm, de a nyári szünetben én megengedném, a hajas dolgot meg nem is értem.

2011. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/107 anonim ***** válasza:
51%

Én a hónalj és láb borotválást, frizuravágást (amíg az normális kereteken belülre esik, de nem festés) megengedném.

Sminkelni, ilyesmi én sem engednék. Még a nagyon divatos korrektort sem, többek közt, mert csak ártana vele, mint használna.


Nálunk általánosban a tanárok nem is engedték a körömfestést, hát még a sminket. Egy csaj egyszer kifestett körmökkel jött be és a matektanár kiküldte a mosdóba, hogy addig nem jöhet vissza, amíg le nem kaparja. Jól tette.

2011. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/107 anonim ***** válasza:
47%
Mert még gyerekek, ráérnek felnőttnek lenni akkor, amikor megérnek rá.
2011. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/107 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.. Hát ízlések és pofonok. Viszont akik eddig válaszoltak,senki sem ismeri igazán a mai 12 éveseket. Sokkal fejlettebbek ,mint gondolnátok. Az osztályunkból már 6. osztályban majdnem mindenkinek borotválnia kellett a lábát,mert sötéthajúak vagyunk és nagyon meglátszik. Nekem 11 éves korom óta szőrös volt a hónaljam és csak 12,5 éves koromban borotváltam,de nagyon gusztustalan volt. Egyébként furcsa,hogy mennyire nem ismeritek őket..
2011. júl. 25. 12:43
 10/107 anonim ***** válasza:
90%

Na jó kövezzetek meg, de szerintem az ilyen élénk színű körömlakkok pont az ilyen fiataloknak való, mert idősebbeken már egy cseppet kínosan hat.

Na meg bakker... nem mindegy milyenre akarja vágatni a haját? Ezt nem vágom... ha egyszer a lépcsőzetes állna jól neki akkor vágassa olyanra. Ebbe nem értem miért kell bele kötni. A harmadik meg a szőr undorító... legalább a hónaljáról vágja le. Van egy ismerősöm kb 14-15 éves és ocsmány ahogy a hónaljszőre még akkor is kilóg ha leengedve van a karja...

2011. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!