Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tartják ennyire fontosna...

Miért tartják ennyire fontosnak a nemi szerepekhez kötődő elvárásokat?

Figyelt kérdés

"Férfias" férfi, "nőies" nő, korunk a nemeket, mint viselőjüket valamire is kötelező szerepekként kezeli ezeket. A nemi kodifikáció, mintha egy szerepjáték lenne, mely elismeri az őszintétlen alakoskodást. Azt értem alakoskodás alatt, hogy vannak olyan dolgok, amiket ŐSZINTÉN azért nem tehet meg valaki, mert "férfiatlannak" vagy "nőietlennek" tartanák. Szerintem egy hülye sztereotípia az egész. Egy férfi attól férfi, hogy nem mutatja ki az érzéseit? Ugyanmár. Egy nő attól nő, hogy csak tyütyög-mütyög és mondjuk ha sportkocsit vezet, akkor az már nem nőies?

Érzésem szerint teljesen felesleges az, hogy a nemünk kötelezzen és őszintétlen szerepjátékba kényszerítsen.


2011. szept. 2. 20:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

És ki kötelez arra, hogy felvedd ezt az álarcot? Nem értelek. Anya z4es bmw-vel furikázik és fekete telefonja van. Inkább a férfias dolgokhoz húz sok téren. Bár egyetlen lapos sarkú cipője avagy farmere sincs... Az öcsém hisztizik bárhol, simán elsírja magát ha úgy érzi, hogy elér vele valamit. (15 éves) Szarik bele, mert ő "alapból gizda és nem kell neki úgy viselkednie..." hehe nagy dumája van.

Ja és anya utál főzni, nem is főz. Nem ő választotta, hogy nő legyen indokkal. És még sorolhatnám.

Én meg fiú révén, szintén rengeteg női vonással vagyok megáldva és fel is vállalom. Szóval visszatérek az első soromhoz. Ki kényszeríti rá a másikra ezt az álarcot?

Költő kérdés-

2011. szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki sincs szerepjátékban : ) A mai világban inkább pont hogy úgy élünk,ahogy akarunk.Én is nő vagyok,és szeretek motorozni,na akkor ez baj lenne?Szerintem nem.Mindenki egy külön egyéniség különféle tulajdonságokkal,nincs két egyforma ember : ) Inkább az a probléma hogy a tini fiúk kisebb része festi magát(emo),illetve a mai fiatalok többsége erőtlen,girnyó,értsd a fiúkra.Nekik már nem kell földeken segíteni,meg szinte otthon sem,persze vannak kivételek.Az ilyenekből lesz a vasalódeszkavékony,b.unkó,pénzéhes,discos b.arom.Akiknek a segge alá tett anyuci meg apuci mindent.Én szeretem az erős,bátor,megfelelő izomzatú(nem kigyúrt,de azért van rajta valami),ápolt,nem csőgatyában járó,kikent kifent divatmániás FÉRFIAKAT! : )
2011. szept. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez ma pont nem érvényes.

Fiús, melletlenre koplalt, halálfejes pólós lányok, és rózsaszín pólós, sminkelt, gondosan fodrászolt fiúk mászkálnak az utcán, senki nem döbben meg egy női szerelőn, és senki nem háborodik fel egy férfi "óvónőn".

A nők férfiasan, keményen helyt állnak a munkahelyen, sokan kifejezetten durvák, agresszívek, stb, míg a férfiak otthon maradnak GYES-en, oviba viszik a gyerekük, és a többi.

2011. szept. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
20:53-as válasz értelmetlen.
2011. szept. 2. 20:55
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
20:47-es vagyok. Különben meg nekem ne mondja meg senki hogy mit csináljak.Tudok öltözködni nőiesen,tudok öltözködni sportosan,vagy akárhogy.Rockzenét hallgatok meg komolyzenét.Nadrágot is hordok meg szoknyát is,majd szeretnék gyerekeket is,tudok háztartástvezetni,főzni,mosni takarítani,dolgozni is,szóval női dolgokat végzek.Különben meg egy férfi sírhat előttem,persze nem úgy hogy visít meg nem tudom,hanem folnyka a könnyei,vagy bármi,akármi baja van a páromnak meghallgatom,és próbálnám megvígasztalni,én örülnék hogy felvállalja az érzéseit és őszinte,
2011. szept. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez ma már nincs így. A XVIII. és XIX. században volt jelentősége. Akkor ha valaki nem a saját neme szerint viselkedett, akkor feltűnést keltett. De ma már a pl. nőknek is van jogosítványuk, dolgozni járnak (nem háztartásbeliek), sokan nem hordanak szoknyát, stb, stb.
2011. szept. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Hiába is akarják sokan összemosni a nemek közötti különbségeket, nem sok értelmét látom. Nők és férfiak vagyunk, nem pedig valami semleges nemű, egyforma lények. Úgyhogy szükségszerűen különbözünk valamennyire és ez nem alakoskodás, hanem le nem tagadható tény. Nem a sportkocsi vezetésben kell keresni ezeket a különbségeket, hanem az alapvető férfi és női viselkedésmintákban, ösztönökben, amik már az ősidőktől megtalálhatók bennünk. Ettől még persze lehet egy nő nőies ha sportkocsit vezet és egy férfi férfias, ha fel meri vállalni az érzéseit.
2011. szept. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Ha minden úgy lenne ahogy te szeretnéd kérdező, akkor előbb-utóbb az emberek elkezdenék túlzásba vinni a dolgot, lassan minden férfi pl. úgy viselkedne mintha meleg lenne (és ez csak egy példa).

Vannak dolgok amik jobb ha megmaradnak az emberek szemében férfiasnak ill. nőiesnek. Hogy nézne ki az ha nem lennének egyértelműen férfiasnak ill. nőiesnek titulált viselkedésformák, munkák, hobbik, ételek, italok stb. ? Megmondom: a nők és férfiak között idővel egyetlen különbség maradna csak: hogy vágás vagy botocska van a lábuk között. Kérdem én miféle világ lenne ez?


"Egy férfi attól férfi, hogy nem mutatja ki az érzéseit? Ugyanmár."


Ebben egyetértünk. Nemtől függetlenül aki nem mutatja ki az érzéseit annak nem lesz boldog párkapcsolata, családi élete sem.


"Érzésem szerint teljesen felesleges az, hogy a nemünk kötelezzen és őszintétlen szerepjátékba kényszerítsen."


Őszintétlen szerepjáték? Csak akkor az ha valaki megjátssza hogy ő mennyire férfias vagy nőies. Viszont az egyáltalán nem őszintétlen ha valaki önmagát adja és úgy férfias/nőies a nemének megfelelően. Akár hiszed akár nem van ilyen is.

2011. szept. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Értem, amit mondassz, és hiába bizonygatják, hogy ez ma nincs így, nagyon is így van.


Sokan nem fogják fel, hogy a nemi szerepeket az ember alkotta. Azon kívűl, hogy a férfinak pénisze, a nőnek pedig vaginája van, egyformák vagyunk. Nincs a nőkbe kódolva pl., hogy csak ők hordhatnak szoknyát. Ezeket a szabályokat mi magunk hoztuk, mégis úgy ragaszkodunk hozzájuk, mintha megdönthetetlen igazságok lennének.

2011. szept. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha minden úgy lenne ahogy te szeretnéd kérdező, akkor előbb-utóbb az emberek elkezdenék túlzásba vinni a dolgot, lassan minden férfi pl. úgy viselkedne mintha meleg lenne (és ez csak egy példa)."


Ezt komolyan gondolod? Nem lehetsz ennyire buta. Szerinted a legtöbb férfi igazából melegként viselkedne, csak nem mer? Akiben nincs benne, az nem lenne csak azért "meleges", mert szabad.

Példa: ha holnap legalizálják a marijuánát, te rohansz kipróbálni, csak mert szabad?


"Vannak dolgok amik jobb ha megmaradnak az emberek szemében férfiasnak ill. nőiesnek. Hogy nézne ki az ha nem lennének egyértelműen férfiasnak ill. nőiesnek titulált viselkedésformák, munkák, hobbik, ételek, italok stb. ? Megmondom: a nők és férfiak között idővel egyetlen különbség maradna csak: hogy vágás vagy botocska van a lábuk között. Kérdem én miféle világ lenne ez?"


Megmondom én, hogy mi lenne: boldog emberek. Mondjuk a lány, aki szeretne MMA harcos lenni, azt nem fogják kevésbé nőiesnek titulálni, a fiú meg, aki szívesen hord rózsaszínt, nem lesz egyből b-zi.


Egyébként felsorolnál pár nőies és férfias ételt meg italt. Mert ilyet még nem hallottam.


És igazad van, csak a nemi szerveink különböznek. Én mindenre képes vagyok, amire egy férfi, kivéve gyereknemzés. És egy férfi bármire képes, amire én, kivéve gyerekszülés.


Szerintem sokan ettől félnek - görcsösen ragaszkodnak a szerepekhez. Mert akkor világvége lenne, ha a pasi teregetne ki, a nő meg autót szerelne.


Hiába mondják a nőcis magazinok, hogy Marsról meg Vénuszról jöttünk, mindkét nem a Földről származik, és rendkívüli módon hasonlítunk. De ha ti beveszitek ezt a maszlagot, akkor ti vagytok a média áldozatai, nem a tinik.

2011. szept. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!