Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor nekem kellett volna...

Ilyenkor nekem kellett volna kimennem a teremből, vagy a rokonoknak?

Figyelt kérdés
Egy családi összejövetelen voltam. Az asztalnál ahol ültem kb velem egykorúak voltak: 20 évesek (távoli rokonok, ismerősök) Én nem dohányzom, de körülöttem mindenki rágyújtott. Kérdezték, hogy zavar-e a füst. Mondtam hogy nem. De azt nem gondoltam, hogy vagy 10en egyszerre gyújtanak rá, egy nulla szellőztetésű helységben. Eleinte bírtam, de aztán már szédültem, hányingerem lett, kapart a torkom. Nem szóltam, mert akkor az lett volna, hogy én milyen kényes vagyok...Ilyenkor nekem kellett volna kimennem az udvarra, vagy nekik? Mit kellett volna csinálnom? Mi az illő?
2010. dec. 5. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Ha tizenegyen vagyunk, én nem a másik tíz embertől várnám, hogy kivonuljon a kedvemért.
2010. dec. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Neked, mert rákérdeztek, te pedig közölted, hogy nem zavar.
2010. dec. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak mert úgy gondolom kellett volna annyi belátásuknak lenni, hogy ne oda fújják ahol én vagyok, ráadásul mindenkinek a füstje felém jött kb... Meg tényleg ha akkor kimegyek, akkor kb egész este kint kellett volna lennem az udvaron egyedül...
2010. dec. 5. 20:56
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha azt mondtad volna hogy zavar, természetesen kimentek volna, hiszen pont ezért kérdezték :D

Így hát neked kellett volna kimenni.

2010. dec. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha megkérdezték,akkor mondhattad volna,hogy téged zavar a füst. Ebben az esetben átmehettél volna egy másik helyiségbe is. Nem hiszem,hogy csak egy szoba volt abban a lakásban.
2010. dec. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Fene tudja, én még a saját lakásomban is a nyitott ajtó vagy a szagelszívó közelébe húzódok, ha nemdohányzó van nálam. Ha mondja, is hogy nem zavarja, a ruhájában, hajában benne marad a szag - és ezt jobban érzi az, aki nem dohányzik.

Akkor teszek kivételt, ha jól ismerek valakit és tudom, hogy tényleg nem zavarja (pl otthon a családtagjai is dohányoznak és megszokta, hogy mellette füstölnek).

2010. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na jó, köszi a válaszokat.

Máskor tiltakozni fogok, mert nem gondoltam bele, hogy nem csak 1 valaki fog füstölögni, hanem mindenki...Szóval legközelebb tuti szólni fogok, mert így nagyon rossz volt. Moshattam hajat, meg ruhát. Blőőő

2010. dec. 5. 21:02
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

a rokoni látogatás más.

mégiscsak a rokonaid, és gondolom ritkán látod őket.

érthető, ha zavar a füst, én sem dohányzom, de ilyenkor nem kell kiküldeni őket, nem is várható el, ha a dohányosok vannak többségben, csak akkor, ha van másik kellően nagy helyiség, ahová elvonulhatnak.

főleg most hideg is van.

2010. dec. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Rákérdeztek.Te engedélyt adtál,hogy nyugodtan rágyújtsanak..Így ők nem voltak sem szemtelenek,sem hibásak..

Én nem dohányzom,és bizony ha az én lakásomban vannak a vendégek,én nem engedem,hogy a lakásban rágyújtsanak.Ilyenkor kilehet menni az udvarra .Bár ez nem gond,mert tudja mindenki,hogy nincs a lakásban bagózás..(főleg az 1 éves ikrek mellett).Mivel te nem mondtad az elején azt,hogy zavar a füst,így nincs is okod utólag panaszkodni..Legközelebb nyugodtan mondj nemet..Egy normális ember megérti,és kimegy ha cigizni akar..

2010. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Valahogy csak csinálni kellett volna szellőzést.

Megkérdezték, hogy zavar-e, azt mondtad, hogy nem. Nem lehet elvárni, hogy gondolatolvasók legyenek. Persze nem szép dolog dohányozni, de arra meg lehet számítani, hogy ha egy baráti társaság összeül, akkor ott a dohányzók valószínűleg egyszerre fognak rágyújtani. Nem osztják be, hogy "na most te jössz". :)

Nekünk is mindig így volt, mikor valamit ünnepeltünk a rokonokkal, nem voltak 10-en, szellőzés is volt, de így is meg tudtam volna fulladni. Hát olyankor ki kell menni egy kicsit levegőzni, aztán vissza.

2010. dec. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!