Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, anyámmal élek együtt és egyre inkább belebetegedek a kapcsolatunkba. Sosem jöttünk ki jól igazán, nagyon negatív, mindig bántó megjegyzéseket tesz. Mostanában ha hazaér a munkából 5 percen belül talál valamit, ami miatt neki muszáj veszekednie, már attól elkap a gyomorgörcs, ha hallom hogy jön be a lakásba. Ha napközben a barátaimmal vagyok és este érek haza, képes csak azért felkelni, hogy tudjon veszekedni, azután megy vissza aludni. Nincs neki senkije, apukám 9 éve meghalt, a munkahelyi barátaival szokott néha találkozni munkán kívül is. Igyekszem elkerülni, meghúzódni, de így is hetek óta sírva fekszem le, mert folyton terrorizál lelkileg.

A legjobb lenne elköltözni, de nem tudok hova menni. Apukám családja 9 éve teljesen elutasított minket, nem hajlandóak szóba állni velünk. Anyunak sincs nagy családja, és őket is alig ismerem. Maradtak a barátok, de nekik is megvannak a saját gondjaik, pár hétig mehetnék hozzájuk felváltva, de nem élhetek a nyakukon. A diák munka lehetősége is megszűnt a hónap végével, most állást keresek. Ha találok, biztosan költözöm, de hogyan lehet fenntartani egy albérletet 70-80 ezer forintból??

Kérem , aki volt már hasonló helyzetben írjon, hogyan lehet átvészelni ilyen helyzetet és hogyan lehet új életet kezdeni teljesen önerőből?


2011. okt. 28. 01:58
 1/5 anonim ***** válasza:
70-80 ezerből sehogy nem lehet egyedül. Sok hirdetés van, ahol diákok albérlő társat keresnek, és ha többen vagytok, akkor arányosan fizetitek az albérleti díjat.
2011. okt. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igazából sehogy...50 ezerért vannak albérletek, de azok azért nagyon gázosak:) Tavaly keresgéltem, nagyjából ismerem a helyzetet:)

Dolgozhatsz olyan cégnél is, amelyik rendelkezik szállással...vagy az előttem szóló szerint többen összefogni és úgy fizetni.


Ha egyik sem szimpi, nehéz dolgod lesz szerintem.

2011. okt. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Menj katonának, vagy vállalj tanyasi munkát (lovak ellátását, egyéb tennivalókat) a legtöbb helyen bentlakást, és napi 3szori ellátást biztosítanak.

Én gyárban dolgoztam, kis túlórával mindig megkerestem a 130-140-et, plusz kajajegy, üdülési csekk, stb. Nyilván nem mehet mindenki gyárba dolgozni, de érdemes szétnézni, mert a legtöbb multi elég jól fizet a 3-4 műszakban dolgozóknak.

2011. okt. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, a katonaság nem nekem való.

Még talán tényleg ez a legjobb, hogy hirdetést feladni és társat keresni az albihoz. De így is sok pénz menne rá és akkor még hol van az hogy élelem, evőeszközök, higiénia szerek, na meg hogy félretenni, hogy azért mégis legyen nyoma annak, hogy nem hiába dolgozok és még anyámat is támogatni. Nem egyszerű :(

2011. okt. 28. 14:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Menjél esetleg külföldre dolgozni.
2011. okt. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!