Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet ilyenkor valamit tenni?

Lehet ilyenkor valamit tenni?

Figyelt kérdés
Anyukám (67 éves) mostanában már egyedül sehová sem hajlandó elmenni. Sem hivatalos ügyeket intézni, sem egy kiló kenyérért... El kell kísérnem bárhová is megy. Otthon sem szeret egyedül lenni, tehát én sem mehetek sehhová nélküle. Apukám még dolgozik, így ő elég keveset van itthon, míg én állandóan kéznél vagyok (egy házban lakunk). Egyre idegesítőbb és zavaróbb a helyzet. Januártól megyek vissza dolgozni, addig valamilyen megoldást kell találnunk, mert már most sokszor sírva fakad, hogy mi lesz vele otthon egyedül, inkább ne menjek dolgozni.
2011. okt. 26. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Rászorul egyáltalán a segítségre, vagy csak elhagyja magát? Ha tényleg beteg, és veszélyes lenne egyedül lennie, még az sem ok rá, hogy akkor mostmár Te soha ne dolgozz... Meg kell élned valamiből...


Ha valami baja van, akkor esetleg ápoló vagy családi munkamegosztás leveheti a válladról a terhek egy részét. Ha nem beteg, akkor egyszerűen meg kell értetni vele, hogy sokkal jobb neki is, ha ellátja magát. 67 évesen elvileg még nem olyan öreg, tehát ha nagyjából egészséges, akkor még bőven megteheti. Mondjuk a nehéz bevásárlást elintézed neki, vagy ha fel kell mászni létrára, vagy ilyesmi. De hogy semmit nem csinál egyedül ez nem normális.

2011. okt. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Igazából semmi baja sincs, csak útál egyedül lenni. Mindent megcsinál otthon, nem szorul segítségre, de ez, hogy képtelen elviselni azt, hogy egyedül legyen, kiakasztó. Ma 3 óra alatt nem sikerült rávennie magát, hogy elmenjen kenyérért a 2 utcával arrébb lévő boltba, illetve azt sem akarta, hogy én menjek (addig neki kellett volna vigyázni az unokákra). Attól félek, hogy ez valaminek a jele vagy kezdete, mert még egy évvel ezelőtt nem volt ilyen.

2011. okt. 26. 12:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Talán pánikbetegség?:S vmi fóbia esetleg?

Ha te elkíséred őt?Ha pici a gyermeked,akkor ültesd be a babakocsiba,te tolod őt,vagy anyukád és kettesbe elmentek..Minél gyakrabban mozdítsd ki mert ez így nem állapot és csak leépül otthon az ingerszegény környezetben!Ha nagyobb a gyerkőc,akkor megfogod a kicsi kezét,és úgy mentek hármasban a boltba!Minél többször...

2011. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, négyesben szoktunk menni, de most mindkét gyerek beteg és lázasan, hányósan nem szívesen viszem őket sehova, maximum orvoshoz.
2011. okt. 26. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!