Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a barátnőm erről a szokásáról?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőm mániákusan nyomkodja a pattanásait, állandóan. Persze tiszta kézzel, erre mindig odafigyel, de mivel állandóan nyomkodja, mindig újabbak keletkeznek. És ez már kezdi tönkretenni a bőrét, kezd kráteresedni. Már beszéltünk erről, és tudja, hogy nem egészséges, amit csinál, de azt állítja, hogy imádja kinyomni őket. (bocsi, ha gusztustalan, de nem tudom szebben) Még akkor is, ha tudja, hogy elcsúnyul tőle a bőre. Létezik, hogy ezt valaki ennyire élvezi? Megkért, hogy segítsek őt "leszoktatni" róla, de nincsen ötletem, hogyan is lehetne, hiszen tudja, hogy mennyire ártalmas.

van még valaki aki hasonló cipőben jár?

Köszönöm a válaszokat!

22L


2010. dec. 6. 00:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem ugyan ez volt a "problémám", a végén már egész durva volt... folyamatosan sebes volt az arcom, nagyon csúnya volt. Nekem az segített, hogy elmentem bőrgyógyászhoz, aki olyan gyógyszert írt fel nekem, amitől az összes pattanásom elmúlt, azóta nincs mit nyomkodni.

De gondolom az egész nyomkodás valami lelki eredetű dolog, amit ez nem oldott meg...

2010. dec. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
én csak a mellék kérdésre tudok válaszolni, igen van aki még ennyire élvezi..én. De nem tudok róla, hogy ettől csúnya lenne a bőröm, hisz a kozmetikusok is kinyomkodják.
2010. dec. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem nincs már sok, de énis nagyon élvezem kinyomni őket...de nekem nem marad + a helyük vhogy...de az lenne a legjobb megoldás, ha kapna 1 olyan krémet, ami megszüntetné őket.
2010. dec. 6. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fú azt én is betegsen imádom.. Nekem nemigen vannak, már nem vagyok tini, de ha néha odanő 1-1, akkor igen megörülök neki, és rohanok a tükörhöz. Szegény pasimat szoktam kínozni, mert neki mindig van pár, ő jelenti az utánpótlást. (Azért ő sem egy mazsoláskalács-fejű, inkább a hátán vannak.)

Szóval én sosem szoktam le róla igazán, de mégis szép maradta bőröm, pedig tinikoromban nekem is voltak problémáim, bár nem tudom, a barátnődhöz képest mennyire, de emlékszem, hogy voltak mindenféle bőrgyógyászok által javasolt oldataim erre a célra.

Úgyhogy elég nehéz lenne elérni, hogy leszokjon róla. Arra talán könnyebb lenne rávenni, hogy ha már kinyomja, legalább várja meg, míg megérik. Mármint amikor kis fehér vagy sárga púp keletkezik. Mert ha még egy nagy rózsaszín fájdalmas búb van ott, akkor nem lehet normálisan kinyomni, mert csak rosszabb lesz.

Amire még rávehető lenne, hogy csinálja szakszerűen. Elvileg némi arcmosás után gőz fölé kell hajolni, hogy kitáguljanak a pórusok, utána tiszta kézzel kinyomni, majd fertőtleníteni. Valami ilyesmi.

2010. dec. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én is imádom ezt csinálni!! Magamon is, meg a pasimon is :DD

megoldás: műköröm. ha hosszú körme lesz,azzal már nem tudja majd nyomni,ha mégis,nagyon csúnya lesz a végeredmény. Egy próbát megér...:)

2010. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahh, én is imádom nyomkodni, meg a párom arcát is, főleg az orron lévő húskukacokat! :D

Kevés van s próbáltunk már (párom is) leszokni erről de szerintem ez valami kényszeres cselekvés.

van egy szép mondás, miszerint "Minden szokás levetkőzezése egy ujjabat szül."

Próbáltam már mindenféle (sajnos hasztalan drága) krémeket, pórustisztitót de annyit értem el, hogy 3-4x több lett tőle. Most szappanos vízzel szárítom, mert amúgy is zsíros a bőröm.

2010. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!