Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos bordeaux-i dog...

7 hónapos bordeaux-i dog kislány kutyám egyszerűen nem tűri a pórázt, ha felteszem rá, azonnal lefekszik, és meg sem mozdul. Erről a szokásáról hogyan lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
tedd rá és hagyd rajta. 1 óra múlva csak felkel
2011. jún. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És te mit csinálsz vele, mikor lefekszik?

A lényeg, hogy a kutya ne társítsa a pórázt fejben rossz dolgokkal, sőt, jókkal kell társítania. Tehát ha felteszed a pórázt, játssz vele, simogasd, stb. Egyelőre ne utasítgasd és ne sétálj vele, mikor felrakod a pórázt. Mikor már látod, hogy nincs ellenére a póráz dolog, akkor lehet tovább lépni, kimenni a házból, stb. Szintén sok játékkal, dicsérettel. Így a pórázt valami mókás dolognak fogja fel, nem kínnak.

2011. jún. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én már egészen pici 3-4 hónapos kortól szoktattam a kutyusomat mind a nyakörvhöz, mind a pórázhoz. (nincs nyakörv a nyakukban, csak ha megyünk valahova) Csak úgy hétköznapokon rátettem, nem rángattam semerre, húzta maga után a pórázt, kicsit hagytam neki azt is, hogy játsszon vele, megcsócsálja, így mostanra már úgy gondolja, hogy a póráz nem egy rossz dolog, sőt amióta tudja, hogy ha előkerül, akkor megyünk valahova, kifejezetten tetszik neki! :) A javaslatom az, hogy csak akaszd a nyakörvére, majd engedd el, hogy a kutyus ne stresszeljen, menj arrébb, hívd oda magadhoz, játszatok, stb. Persze hatalmas mosolyok, boldogság, dicséretek közepette, így a pórázt jó dologgal köti össze.
2011. jún. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ugyanígy volt az én kutyummal is.!4 hónaposan került hozzám addig pedig kertben volt igy nem tettek rá soha pórázt.így amikor levittem és letettem csak lefeküdt...akkor levettem róla egy kicsit a pórázt olyan helyen ahol nem tud elmenni és amikor póráz nélkül elindult akkor visszatettem rá a pórázt és bár kicsit még megállt amikor látta hogy elindulok akkor ő is elindult.nekem sikertült igy is.de csak akkor próbáld meg ha nem tud elmenni sok sikert:)
2011. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Volt a TVben és szokott is lenni egy műsor, a póráz két végén, amiben egy csodás nő ad tanácsokat a legkezelhetetlenebb kutyásoknak is. (Victoria)

Na már most volt ilyen rész is. Vegyél neki vmi ínycsiklandozó jutalomfalatot, először tartsd elé , legyen ott a póráz is, és add oda neki a hamit. A pórázt társítsa jó dolgokkal, először csak legyen a lehető legközelebb hozzá és kapjon jutalom falatot, majd ráadod, és kap egy jutalom falatot, majd mentek és kap egy jutalom falatot:) sok sok pozitív dolog érje, így elég buta lesz ha inkább hanyatt dobja magát......

2011. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!