Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a haszonélvező elhagyja a...

Ha a haszonélvező elhagyja a házat, az örökösöknek ott KELL (joguk van) lenniük?

Figyelt kérdés

Hagyatéki dolgaink vannak a házban és most jött a telefon,hogy költözik a haszonélvező.Erről senki nem szólt előtte.Tervbe volt a költözés,de dátumot nem adtak.

Előre is köszi a válaszokat!


2010. dec. 6. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdemes ott lenni, hogy ne legyen utána vita, elvitt e valamit magával, amit nem kellett volna.
2010. dec. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen!Pont ettől félünk.Lakáskulcshoz az elköltözése után is van joga?Az örökösök közül is egynek van,mert a haszonélvező elvette anno.Zárat cserélhetnek a tulajok,ha a haszonélvező már elköltözött?
2010. dec. 6. 10:51
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Hát, ha jól tudom, a haszonélvezőnek élete végéig joga van az ingatalnban élni, sőt, a beleegyezése nélkül el sem lehet adni az ingatlant.
2010. dec. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

A haszonélvezet jogosultja az a személy, aki egy adott ingó vagy ingatlan tulajdonjogával nem rendelkezik, de azt birtokolhatja, használhatja és a használatból eredő hasznokat élvezheti. Időtartamát tekintve beszélhetünk meghatározott idejű vagy holtig tartó haszonélvezetről. A haszonélvezet időtartama alatt a tulajdonosnak nincs joga a birtokláshoz, a használathoz és a hasznok begyűjtéséhez, kivéve ha azt a haszonélvező átengedi számára. A tulajdonos a tulajdonjogot bármikor átruházhatja vagy eladhatja, azonban ez a haszonélvező személyét nem befolyásolja, így az eredeti haszonélvező továbbra is a dolog haszonélvezője marad a haszonélvezeti szerződés szerinti időpontig. A haszonélvezeti jog nem ruházható át, nem adható el!


A haszonélvezeti jog kizárólag szerződéssel, jogszabályi vagy bírósági utasítással, illetve néhány esetben örökléssel jöhet létre – tipikusan ilyen az özvegyi haszonélvezeti jog.

2010. dec. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na akkor ezek szerint eladni el lehet, de épeszű ember nem vesz meg haszonélvezettel terhelt lakást, miután a haszonélvező bármikor visszaköltözhet.
2010. dec. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az, ha egy haszonélvező elköltözik, még nem jelenti azt, hogy lemondott a haszonélvezeti jogáról.

Egy holtig tartó haszonélvezőnek még ahhoz is van joga, hogy pl bérbe adja az általa használt, vagy nem használt ingatlant.


Pl ha egy szülő meghal és a gyerekeire száll az örökség, az elhunyt házastársa holtig tartó haszonélvezetet kap az egész ingatanra. Ő élete végéig ott élhet, azt jelent be jogilag, akit csak akar és akár bérbe is adhatja az ingatlant.

2010. dec. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kieg az előzőhöz. A tulajdonosoknak nem köteles kulcsot adni, viszont az ingatlan állagát köteles megóvni.
2010. dec. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell ott lenni, mivel semmi közötök a házhoz, mig a haszonélvező él. Az ingóságokat, amik a tiétek, már rég elvihettétek volna, ezér tnem kell most ott lennetek, hiszen az a tiétek, vigyétek, amikor akarjátok. A ti szemszögetekből nem változik semmi, az ingóságok, amik a tiétek, azokat eddig is elvihettétek volna, az ingatlan továbbra is haszonélvezettel terhelt, tehát ő rendelkezik felette.

Viszont a költségeket ha kiköltözött, akkor is ő állja (szemétszállitás, kéményadó stb.), amig le nem mond a haszonélvezeti jogáról!!!

2010. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!