Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a munkával járó idegeskedést, stresszt illetve undort? Meddig lehet így dolgozni?

Figyelt kérdés
21 éves koromra 1 év után eljutottam oda, hogy a szakmámat egyszerűen gyűlölöm (köszönhető főnökeimnek a hajtásnak stb). Ez teljesen kihat a környezetemre is, pedig nem szeretném. Fizetésem nem rossz, de úgy érzem nekem ennyit nem ér az egész idegileg kikészülök. Ti tanulnátok új szakmát (esetleg diploma) ha lehetőségeitek engedné?
2010. dec. 7. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek érdemes többfelé terjeszkednie, hogy jobban bebiztosítsa magát. Van, aki közepes szinten kitanul egy szakmát, aztán azzal elvan egész életében. Van, aki kitanulja az adott szakmát, és annak minden létező kiegészítését, hogy sokoldalúbb legyen, és így többfelé tudjon elhelyezkedni.

Van, aki több szakmát tanul ki középszinten.

Szerintem a 2. variáció a nyerő. Ha az állásod rossz, akkor váltani kell, de nem kell az egész szakmát otthagyni. Ha a szakmát unod, akkor érdemes váltani.

2010. dec. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én már a harmadik szakmámat tanulom 22 évesen :D
2010. dec. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, én is 6 évet tanultam, aztán ugyanígy megutáltatták velem a kollégák. Csak itt még a fizu is sz.r. Még egy diploma elég drága lenne, így másik hely és megpróbálom visszacsinálni ezt az egy évet.
2010. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A gond ott kezdődik, hogy anyagi függetlenségemet már nem akarom elveszíteni. Viszont a meló mellett elvégezni egy fősulit nem tudom. Csak az a baj, hogy a szakma ami iránt orientálódom nem kecsegtet biztos megélhetést( szociális munkás, de ehhez lenne kedvem). Viszont az egész gépiparból elegem lett.
2010. dec. 7. 12:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt tanácsolnám, hogy ne kapkodj el semmit, mert a szavaidból az süt ki, hogy fogalmad sincs, mi is az, amitől undorodsz. Összemosod a dolgokat. Attól készülsz ki, amit csinálsz, vagy attól milyenek a kollégáid, a főnököd, a munkahelyed morálja? Mindkettőn tudsz változtatni, csak jobb lenne, ha előbb eldöntenéd, melyiken is kell valójában változtatnod. A helyedben én előbb munkahelyet váltanék, kipróbálnám máshol is ez megy (az nem elég, hogy megkérdezel máshol dolgozókat, meg kell tapasztalni).
2010. dec. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 OKJ szakmával rendelkezem, mindegyik gazdasági jellegű. Az első után át akartam képeztetni magam, és találtam lehetőséget rá, hogy ingyen tanuljak új szakmát, sajnos azonban a másik kettő (egyben) sem távolodott el túlságosan a már unásig ismert területtől.. Több munkahelyen dolgoztam, de sehol sem éreztem jól magam a munkakörömben, úgyhogy 1 éve úgy döntöttem, változtatok valamit. Most 26 éves vagyok, első éves egyetemista. Nem kellemes, hogy ismét itthon lakom, és alkalmazkodnom kell másokhoz, de pár év múlva egy olyan diploma lesz a kezemben, ami mindig is érdekelt (informatika).. Valamit valamiért. Tudom, hogy hosszú távon ez a legjobb megoldás! Téged se tartson vissza a korod attól, hogy valami másba kezdj, 10 év múlva már talán nem lesz rá lehetőséged!
2010. dec. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!