Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öngyilkosságra való hajlamo...

Az öngyilkosságra való hajlamot lehet örökölni? Hogyan lehetne "leküzdeni"?

Figyelt kérdés
Édesanyám öngyilkos lett,én akkor másfél éves voltam,a tesóm 6.Nekem is van egy kislányom,de sajna sokszor ha baj van és mindenki engem cseszeget megfordul a fejemben a gondolat,hogy jobb lenne nélkülem a világ stb... Ha dühös vagyok a világra,magam okolom mindenért,hajlamos vagyok magammal kiszúrni.Gondolom ez már depresszió?!
2008. nov. 10. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak néha jön neked ez elő akkor tudomásom szerint nem depreszzió de lehet rá a hajlam, köztudott , hogy ha már egy családban több öngyilkosság volt a múltban pl akkor feltételezhető hogy a jelenben élő emberek is elkövessék, ha erre gyanakszol legjobb ha felkeresel egy szakorvost, hogy esetleg megelőzd e borzalmas dolgot, próbálj mindig lazítani kicsit a mindennapok mellett, de ha nem tudod magad gyógyítani szerintem felétlenül kerres meg egy orvost.
2008. nov. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keress fel egy megbízható szakembert,akire bármikor számíthatsz,ha ilyen gondod van.Igen,öröklődhetnek a pszichés betegségek is.Nem szabad ezt szégyellni,kinek ilyen gondja van,kinek olyan.Egyet nem szabad,nem foglalkozni vele.

Nagyon sajnálom ami anyukáddal történt,nehéz lehetett így felnőni.

Egyébként nem biztos,hogy hajlamod van rá,mert ez teljesen normális esetben is megfordulhat bárki fejében,ha összecsapnak a feje fölött a hullámok.A lényeg,hogy a tettekig nem jusson valaki.Ha úgy érzed erre is képes lennél,akkor gyorsan keress orvost.


Minden jót,jó egészséget

2008. nov. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
68%
Szerintem nem örökletes.Sok olyan ember van,akik problémákkal küzdenek az élet során...hiszen ez az élet.Csak az a lényeg,hogy optimistán tekintsünk előre,úgy,hogy a rossz után biztos lesz majd jobb is.És hidd el,hogy sok mindenkinek hiányoznál,és nagyon nagy fájdalmat okoznál azoknak az illetőknek akik közel állnak hozzád.Szerintem ha elkeseredsz gondolj ezekre a dolgokra.És szerintem az anyukád miatt gondolsz az öngyilkosságra,de ha ez így is van,akkor gondolj még arra,hogy te nem vagy olyan gyenge,mint amilyen ő volt,és,hogy mennyi fájdalmat okozott nektek...hiszen nem lehetett könnyű anya nélkül felnőni,úgyhogy gondolj a gyerekedre is.Mert ne haragudj,de nekem az a véleményem az öngyilkosságról,hogy csak olyan ember követheti el,aki gyáva,nem mer szembe szállni az élettel,és akik önzők,hiszen nem foglakoznak másokkal,csak is magukkal.Szerintem te nem vagy ilyen!
2008. nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha küldesz egy emailt, elküldöm neked egy jó doki címét. Nem olcsó de jó.
2008. nov. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Barmilyen nehezseged is legyen az eletben,elsosorban a gyerekedre gondolj es tanulj abbol ami sajnos veled tortent hogy Anya nelkul kellett felnojj az o gyengesege miatt,en mikor ongyilkossagokrol hallok eszembe jut egy lanynak a szomoru tortenete aki csontrakba halt meg 17 evesen,ird be a keresobe hogy"Gergely Alexandra"biztos elgondolkodsz majd azon amit olvasol rola...
2008. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Most kellene az anyád, hogy egy jó nagy pofont lekeverjen, hogy észhez térjél. Ott vannak a gyerekeid, azokkal kellene foglalkoznod, nem azzal, hogy most depressziós vagyok, vagy nem, öngyilkos leszek, vagy nem.
2008. nov. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyja ? hát ö már rég öngyilkoss lett, pontosan segitséget kér hogy mit csináljon, mért kell bántani ?

visszatérve, mindenképp orvost keress meg ezzel a problémáddal még most idöben, mikor nem hatalmasodott ela a depresszió, késöbb még nehezebb lesz segiteni !

2008. nov. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Én azt gondolom, nem szó szerint "örökölni" lehet a szuicid hajlamot, inkább ezt a mintát, ezt a "példát" láttad magad előtt, mint a problémák egyik lehetséges megoldását. Nem látsz kiutat jelenleg a gondokból, azért vannak ilyen rossz gondolataid. Te ÉLETET KAPTÁL és ÉLETET ADTÁL - (nagyon sok nő soha nem ismerheti meg azt az élményt, hogy gyereket szüljön - TE tanúja ÉS FŐSZEREPLŐJE voltál egy CSODÁNAK!!), próbálj erre gondolni!

Én azt javasolnám, hogy igyekezz saját magadat és a világot minél jobban megismerni, vegyél részt személyiségfejlesztő tréningeken, nagyon sokat fog segíteni!! Ismerkedj, barátkozz, hallgasd meg más emberek gondjait, meglátod, más színben fogod látni a világot! Minden problémára van megoldás.

"A felhők mögött MINDIG kék az ég - ezt SOHA ne feledd el!!

2008. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Lehet örökölni, de ez nem törvényszerű. Minden nyomott, melankolikus hangulatban NE az "anyai örökséget" keresd. Nehogy önbeteljesítő jóslat legyen a dologból.


Ismerd meg Hellinger elméletét - amit a férfi-nő kapcsolatokról ír, azzal én nem értek egyet, viszont általában a családról alkotott nézetei hasznosíthatók lehetnek Számodra. Ajánlom: Thomas Schaefer (aki érthetőbben tálalja Hellingert) - Ami megbetegíti a lelket és a mi meggyógyítja; illetve a Gyökerek nélkül nem lehet élni c. könyveket.


Az a lényege az elmélet vonatkozó részének, hogy a gyerek tudatalatt szolidaritást vállal az öngyilkos szülővel, esetleg rokonnal - "ha Te nem csináltad végig, én sem akarom" vagy "ha Te nem élhettél, én sem érdemlem meg az életet"-alapon.

Egy Hellinger-családállítson való részvétel "oldást" jelenthet (esetleg egy jó kineziológus - bár kb. azt fogja mondani, amit én most) és segíthet Rajtad.


De lehet, a tudatosítás is elég.

Anyád ennyit tudott adni - életet - ezt fogadd el, köszönd meg; de az élni-nem-akarását ne "fogadd el" tőle. Te a gyereke vagy (most is), egy gyerek viszont nem veheti a vállára a szülő gondjainak, életének terhét (mert hogy a tudatalatti szolidaritásban ez is bennevan) - és e tekintetben nem számít, hogy hány éves a gyerek - főleg, hogy amikor önként távozott, te kicsi voltál.


A depresszióról: nem mindegy, hogy a világra, vagy magadra vagy dühös. Tehát, hogy a külső körülméyneket okolod, ha valami rosszul sül el, vagy önmagadat. Ha pedig önmagadat, akkor az nem mindegy, hogy "ilyen és ilyen VAGYOK" vagy "ezt most rosszul csináltam"- alapon ítéled el magadat. A másodikból tovább lehet lépni.

Ha "jogosan" dühös vagy szomorú vagy valamiért, az még nem depresszió.

Kóros depresszió az, ha valaki definiálható ok nélkül beszűkül, nem érdekli semmi, esetleg nem eszik, nem alszik, erőtlennek érzi magát, tehetetlennek.

Minden jót

Hypathia

2008. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!