Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy előző feleségnek, hogyan...

Egy előző feleségnek, hogyan kellene viszonyulnia a volt férj, új gyerekéhez?

Figyelt kérdés

Engem kb utál apum volt felesége. Illetve amíg apu élt, addig ment a puszi-puszi/jópofi, de amikor apu meghalt, akkor mutatta ki a foga fehérjét, hogy mennyire utál(t). (Anyummal is ugyanígy volt, őt is hordja már mindennek) Persze ment a féltestvéreimnek az ellenem, és az édesanyám ellen való nevelése is. Most ott tartunk, hogy lassan 1 éve nem beszéltem a tesóimmal.


Másoknál ez hogyan működik?


2010. dec. 7. 21:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg a tesóim közölték, hogy örülnek, hogy meghalt apu, mert így legalább örökölnek valamit. azóta is azt a pénzt költik és élik fel. Sőt, az anyjuk ki akart túrni az örökségből, az ő gyerekei javára. Megáll az eszem, hogy vannak ilyen emberek...
2010. dec. 7. 21:48
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

ha majd te ugyanebben a cipőben jársz, te is így fogsz tenni.

Egyébként te biológiai értelemben senkije sem vagy.

2010. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
De a testvérei azok féltestvérei! nekem két féltestvérem van, eszem ágában sem lenne kitúrni őket hasonló helyzetben!
2010. dec. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális családoknál a féltestvérek is testvérek.

Bunk-ó családoknál pedig úgy van, ahogy te leírtad.

Felejtsd el őket, nem fognak megváltozni. Ilyen nevelést kaptak.

2010. dec. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon jól tudom, hogy senkije sem vagyok biológiailag :D


Azt kihagytam, hogy apu mikor összejött anyummal, akkor ők már el voltak válva. És a volt feleségnek is lett pasija. Szóval nem csábította el anyum aput, mert akkor már külön éltek.

2010. dec. 7. 22:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy ez a nő szegénységi bizonyítványa. Hiszen amikor édesapáddal összekerültek, akkor tudta nagyon jól, hogy édesapádnak te is ugyanúgy a gyereke vagy, mint a féltesóid. Nem kell hogy szeressen, de tisztelnie igen is kell és viszont. Azért, mert neked más az édesanyád, mint a féltesóidnak, attól még nyugodtan tartsd velük a kapcsolatot,s ne hagyd hogy az anyjuk ellened fordítsa őket. Egyébként mennyi idősek a tesók? Mert ha már nagyobbak (13-14 felett) már el tudják dönteni, hogy szeretnének-e veled találkozni, vagy sem. Szerintem tartsd velük a kapcsolatot, akár csak email, vagy msn formájában, próbáld meg menteni,ami menthető. Később, mikor már a szüleitek nem fognak élni, csak ti lesztek egymásnak.S egy testvér nagyon fontos, még akkor is, ha csak féltesó. Tulajdonképpen szerintem nincs is különbség. Azért mondom, mert nekem is van egy bátyám, aki féltesóm, de ennek ellenére ugyanúgy imádom, mint az édestesóm. Az ő anyukája soha nem volt velem bunkó, párszor voltam náluk, ugyanúgy megkínált étellel itallal, beszélgetetett velem,sőt a szülinapomom mindig felköszöntött,még ha csak egy sms-el is. Én szerettem nagyon az anyukáját, nem rég halt meg sajnos,de nagyon szomorú voltam én is,pedig nekem aztán nem volt ő senkim.

Persze, nem vagyunk egyformák. Ki így, ki úgy...Mindenesetre, szerintem a tesóiddal próbáld a kapcsolatot tartani!

2010. dec. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én imádom a féltestvéreimet. Apu volt feleségével is jóba vagyok. Mi minden iskolai szünetben csinálunk valami közös programot a féltesóimmal. Néha apuékkal, néha az anyukájukkal, néha csak mi gyerekek. Hétvégénként is sokszor találkozunk.
2010. dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző feleség (én az új vagyok) eléggé hasonlóan viselkedik, pedig még gyerekünk sincs. Szerencsére az ő lánya lassan nagykorú lesz, utána már nem igazán tud beleszólni.
2010. dec. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!