Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi fog változni ha betöltöm a...

Mi fog változni ha betöltöm a 18-at?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy milyen lehetőségek nyílnak meg majd előttem. Miben lesz más? A szüleimet érintve mi változik majd?

Mindenre kíváncsi vagyok. Köszönöm előre is


2010. dec. 8. 20:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Magad intézheted a hivatalos ügyeidet, vehetsz cigit és alkoholt.

A szüleid semmit nem fognak változni, az ilyen változások nem egyik napról a másikra történnek, hanem egy hosszú folyamar eredményei.

2010. dec. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Engedély nélkül házasodhatsz, intézheted az ügyeidet, szabadon ki-be iratkozhatsz iskolákból, ha lesz jövedelmed folyamodhatsz hitelért, vállalkozást indíthatsz, szavazhatsz stb

(A szüleidnek pedig innentől kezdve nem kötelességük eltartani, innentől csak jófejségből teszik :))

2010. dec. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Semmi se fog változni. Ugyanúgy tanulni fogsz jobb esetben, ugyanúgy a szüleid fognak eltartani minden valószínűség szerint, ebből kifolyólag pedig még mindig nem leszel a magad ura, és nem csinálhatod azt amihez kedved szottyan. Az egyedüli változás hogy kiadják a boltban az alkoholt és a cigarettát gondd nélkül (bár a legtöbb helyen 18 alatt is kiadják).
2010. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Jogilag változik sok minden. Saját magadért leszel felelős és nem a szüleid érted, önállóan intézhetsz el sok dolgot, fogyaszthatsz alkoholt:D, megszerezheted a jogsit:D. Milyen lehetőségek érdekelnek konkrétan?:)
2010. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hogy mi változik meg,azt nem tudom.

De lehetőséged van elköltözni otthonról,munkát vállalani és teljes egészében eltartani magadat.Ebbe a lakás,rezsi,kaja,ruházkodás kifizetése, a háztartási munkák: főzés,mosás,takarítás is beletartozik.

A tetteidért a szüleid már nem tartoznak felelősséggel,csak te egyedül.

Nagykorú gyereket pedig a szülők sem eltartani,sem segíteni nem kötelesek. Ez a változás érinti a szüleidet.

Az más kérdés,hogy nagyon ritka az olyan szülő,aki utcára rakja a gyerekét és nem törődik vele többet.

2010. dec. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sok midnen változott a szüleimet tekintve.

Eddig nagyon szigorúan fogtak de attól a naptól kezdve már úgymond nem tehették meg. Nem kell beszámolnom mindenről, ha akarom a páromnál aludhatok. Jó munkahelyem van, imádom. Régen a sulit utáltam...

Dohányozhatok. Ha akarnék hozzámehetnék a páromhoz, és már magam intézem a dolgaim.:)

19/L

2010. dec. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, megtudhatom esetleg, hogy mi a munkád? ^^
2010. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Shirea válasza:
amint betöltöd a 18-at minden meg fog változni: egyik pillanatról a másikra érettebb lesz a gondolkodásod, komolyabb nézőpontból látod majd a világot és a szülők is teljes szabad jogú felnőttként fognak kezelni. Ebből semmi sem igaz, természetesen csak a jogaid tárháza szélesedik ki, ezen kívül semmi nem fog megváltozni azonnal, ahhoz idő kell.
2010. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Úgy igazából semmi, mégis sok minden. Dönthetsz egyedül a téged érintő kérdésekben, jogilag felnőtté válsz. És ezzel együtt felelős is leszel mindenért, amit teszel.

Persze ettől még ugyan úgy a szüleid gyereke leszel, ha velük élsz, akkor ugyan úgy be kell tartani a játékszabályokat, stb.

2010. dec. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Nagykorú gyereket pedig a szülők sem eltartani,sem segíteni nem kötelesek."

Többen irtak ilyet, de ez természetesen nem igaz, tanuló gyereket a szülő 25 éves koráig jogilag is köteles eltartani (pl. fősuli, egyetem). Olvasható a nagykorú gyermek tartása cim alatt a vonatkozó jogszabályban (asszem Csjtv.).

2010. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!